برگزیدگان جشنواره فیلم کودک و نوجوان معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره فیلم کودک و نوجوان معرفی شدند

شب گذشته اختتامیه سی‌امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان با حضور وزیر ارشاد، رییس سازمان سینمایی، استاندار و شهردار اصفهان برگزار شد. در این مراسم برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند. اجرای مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان بر عهده اشکان خطیبی بود. این مراسم با تاخیر زیاد و بی‌نظمی در اصفهان برگزار شد.

ایسنا گزارش داده که علیرضا شجاع نوری، امیر اسفندیاری، کیومرث پوراحمد، محمد احمدی، کمال تبریزی، پوران درخشنده، رضا میرکریمی، همایون اسعدیان، فرشته طائرپور، غلامرضا آزادی، شادمهر راستین، بیتا منصوری، مسعود اطیابی، انسیه شاه حسینی، وحید نیکخواه آزاد، شبنم مقدمی، رضا فیاضی از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

در ادامه این مراسم برگزیدگان جشنواره جوایز خود را از داوران دریافت کردند.

‌بخش فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند 

دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی: محمدرضا خردمندان برای فیلم «دوئل»

دیپلم افتخار و تندیس «ایسفا»: محمد بخشی هم برای فیلم «آیا تو والیبال هستی»

را دریافت کرد.

جوایز بخش فیلم‌های کودک پویانمایی 

دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «رویاها در یک روز» به  کارگردانی صادق جوادی

در بخش بهترین فیلمنامه کوتاه ونیمه‌بلند پویانمایی،هیات داوران هیچ فیلمی را شایسته تندیس ندانست اما دیپلم افتخار به فیلم «کودکان» به نویسندگی هادی محمدیان طبقی اهداء شد.

پروانه زرین بهترین کارگردانی بخش کوتاه و نیمه بلند پویانمایی: «هزار افسان» به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه و نیمه بلند پویانمایی: «گل و بلبل» به تهیه‌کنندگی مهدی آقاجانی

جایزه ویژه هیات داوران برای دستاورد فنی به محمد امین همدانی برای فیلم فهرست مقدس تعلق گرفت

پروانه زرین بهترین فیلم کودک در بخش پویانمایی سینمایی: «دنیای کیف‌ها» به تهیه‌کنندگی حمید نخعی

جوایز بخش فیلم‌های نوجوانان پویانمایی 

پروانه زرین بهترین کارگردانی پویانمایی سینمایی:«رهایی از بهشت» به کارگردانی علی نوری اسکویی

پروانه زرین بهترین فیلم :«رهایی از بهشت» به تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی

جوایز بخش پویانمایی بین‌الملل 

دیپلم افتخار بهترین‌ انیمیشن کوتاه: «پدربزرگم درخت گیلاس بود»

جایزه ویژه هیئت داوران برای کارگردانی: امیر هوشنگ معین برای فیلم «درخت پرتقالی»

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه پویانمایی: فیلم‌ «یک‌ لحظه» به تهیه‌کنندگی استفان مورات

فیلم‌های بلند پویانمایی 

پروانه زرین بهترین کارگردانی: ماکانو ناکامورا برای فیلم «چیری و چری»

پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی: «راه طولانی شمال»

جوایز فیلم‌های بخش غیرسینمایی 

بهترین فیلمنامه: احمد علی حامد برای فیلمنامه «فقط شاگرد اول»

بهترین کارگردانی: آزاده اجاق برای فیلم‌ «فقط شاگرد اول»

بهترین فیلم: دراین‌ بخش هیات داوران هیچ فیلمی را شایسته جایزه ندانست و کیو مرث پوراحمد دراین باره گفت: «خنده‌دار است که کاندیدا داریم ولی برگزیده نداریم.»

بخش دیگر این مراسم به اهدای جایزه شهید بهنام محمدی اختصاص داشت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر جشنواره و استاندار و نیز ۹ کودک فرزند شهید به فیلم کوتاه «سلام» به کارگردانی محمد رضا حاجی غلامی اهدا شد.

جایزه یونیسف این جشنواره نیز با حضور مهتاب کرامتی و بنا به رای هیئت داوران ابتدا به بهاره نوروزی کودک خردسال فیلم علی قوی‌تن تعلق گرفت.

جایزه فیلم منتخب یونیسف هم به سید محمد رضا خردمندان برای کارگردانی فیلمهای «بیست و یک روز بعد»، «دوئل» و «گزارشگر» اهدا شد.

بخش سیفژ 

«پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی و «آیا تو والیبال هستی؟» به کارگردانی محمدرضا بخشی جوایز این بخش را به خود اختصاص دادند.

جایزه عشقی بزرگ برای جهانیان

جوایز این بخش به دو فیلم «پایان رویاها» و «بیست و یک روز بعد» اهدا شد

جوایز بخش بین‌الملل 

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند داستانی: «دوچرخه آبی» از ترکیه

بهترین فیلم داستانی بلند: «اسک‌ باز» به تهیه‌کنندگی محمد احمدی

بهترین کارگردان فیلم داستانی بلند: فریدون نجفی برای «اسکی باز»

بهترین فیلمنامه: «معجزه کوهستان» از کشور آلمان

بهترین فیلم کوتاه: «آیا تو والیبال هستی» به کارگردانی محمد بخشی

جایزه ویژه داوران به دو بازیگر سلستر هوست هایمر از هلند و امیررضا فرامرزی برای بازی‌ در «اسکی باز» اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران کودک و نوجوان:(بین الملل) 

پروانه زرین بهترین بازیگر: امیر رضا فرامرزی برای فیلم «اسکی باز» و سلستر هوست هایمر از هلند

پروانه زرین بهترین فیلم بلند کودک: «خاکستری کوچک‌ پرسرو صدا»

پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان: «معجزه کوهستان» از آلمان

جوایز هیات داوران کودک و نوجوان ایرانی 

پروانه زرین بهترین بازیگر کودک: عرفان برزین برای فیلم «دزد و پری۲ »

پروانه زرین بهترین بازیگر نوجوان: مهدی قربانی برای «بیست و یک روز بعد»

پروانه زرین بهترین فیلم کودک: «قهرمانان کوچک» به تهیه کنندگی بیتا منصوری

پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان: «بیست و یک روز» بعد به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه

جوایز سینمای کودک و نوجوان 

جایزه ویژه هیات داوران: محمدرضا حاجی غلامی کارگردان فیلم کوتاه «سلام»

پروانه زرین بهترین فیلمنامه کوتاه و نیمه بلند: صادقی برای فیلمنامه «پیژامه پدر را باد برد»

پروانه زرین بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند داستانی: سعید نجاتی برای فیلم «باران آهسته می‌بارد»

پروانه زرین بهترین فیلم‌ کوتاه و نیمه بلند: ربیعی برای فیلم‌ «آیا تو والیبال هستی»

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری بخش بلند سینمایی: پیمان عباس زاده برای فیلمبرداری «چهل کچل»

پروانه زرین بهترین بازیگر کودک بلند سینمایی: امیررضا فرامرزی برای «اسکی باز»

دیپلم افتخار به شبنم مقدمی برای حضور در فیلم «شکلاتی»

دیپلم افتخار به یاس نوروزی برای بازی در «دزد و پری ۲»

پروانه زرین بهترین بازیگر نوجوان: مهدی قربانی برای «بیست و یک روز بعد»

پروانه زرین بهترین فیلمنامه بخش بلند سینمایی: عرفان ثقفی و محمد رضا خردمندان برای «بیست و یک روز بعد»

جایزه ویژه هیات داوران : فریدون نجفی برای فیلم‌ «اسمی باز تعلق گرفت»

پروانه زرین بهترین کارگردانی: محمدرضا خردمندان برای «بیست و یک روز بعد»

پروانه زرین بهترین فیلم بلند بخش کودک: «دزد و پری ۲» به تهیه‌کنندگی بهروز مفید

 پروانه زرین بهترین فیلم بلند بخش نوجوان: «اسکی باز» به تهیه کنندگی محمد احمدی

 در پایان این مراسم کمال تبریزی از اعضای هیات داوران جشنواره فیلم کودک و نوجوان با اشاره به زحمات دبیر جشنواره گفت:

جایزه ویژه‌ای از سوی هیات داوران برای علیرضا رضاداد در نظر گرفته شده بود که فکر می‌کنم جا افتاده است‌!

منبع: ایسنا

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

گیشه هفتگی سینمای ایران| دو روایت متفاوت از فروش روز اول «ساعت پنج عصر»

 با اکران فیلم «ساعت پنج عصر» مهران مدیری