Spider-Man: Homecoming دومین فیلم پرفروش مرد عنکبوتی شد

Spider-Man: Homecoming دومین فیلم پرفروش مرد عنکبوتی شد

- دراخبار فیلم, باکس آفیس
۰

Spider-Man: Homecoming «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» با پشت سر گذاشتن اولین فیلم Spider-Man «مرد عنکبوتی» سم ریمی «Sam Raimi» در رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های مرد عنکبوتی قرار گرفت. همکاری تاریخی استودیوی مارول با سونی و اجازه‌ی حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول واقعا سودمند بوده است. در این فیلم که مارول تهیه‌کنندگی و جان واتز (Jon Watts) کاگردانی آن را بر عهده داشت، ستارگانی چون تام هالند (Tom Holland) در نقش پیتر پارکر و مایکل کیتون (Michael Keaton) در نقش کرکس حضور دارند که به همراه آنان رابرت داونی جونیر (Robert Downey Jr.) و جان فاورئو (Jon Favreau) در نقش های قبلیشان یعنی تونی استارک و هپی هوگان بر می‌گردند. با سینماگیمفا همراه باشید.

فیلم در گیشه‌ی داخلی در اولین هفته‌ی پخش در ماه جولای به فروش ۱۱۷ میلیون دلار دست یافت، با این که این رقم به وضوح کمتر از فروش هفته‌ی اول Spider-Man 3 «مرد عنکبوتی ۳» (۱۵۱ میلیون دلار) در سال ۲۰۰۷ بود و علیرغم وجود کمتر شدن فروش فیلم در هفته‌ی دوم که عده‌ای را نگران کرد، Spider-Man: Homecoming «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» به فروش خود ادامه داد و تا به امروز بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فروش داشته است. هم اکنون فروش داخلی و جهانی فیلم از هر دو فیلم در سری The Amazing Spider-Man «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز» ساخته مارک وب (Marc Webb) بیشتر بوده و اخیرا در فروش داخلی از Iron Man «مرد آهنی» پیشی گرفته است. البته Spider-Man: Homecoming «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» با شروع پخشش در بازارهای جدید می‌تواند فروش بیشتری داشته باشد.

Spider-Man: Homecoming «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» اول این هفته در چین به روی پرده‌ی سینما رفت که تا به حال به فروش ۲۳ میلیون دلار دست یافته است و پتانسیل این را دارد که در چین بیشتر از هر فیلم مرد عنکبوتی دیگر فروش داشته باشد. با جمع کردن این رقم و فروش فیلم در دیگر بازارها، از جمله فروش ۲ میلیون دلاری در گیشه‌ی داخلی، فروش فیلم به رقم ۸۲۳ میلیون دلار جهانی می‌رسد. این مقدار فروش، فیلم را در رتبه‌ی دومین فیلم پر فروش مرد عنکبوتی پشت سر Spider-Man 3 «مرد عنکبوتی ۳» قرار می‌دهد. فروش فیلم بیشتر از فروش Wonder Woman «زن شگفت‌انگیز» ساخته‌ی پتی جنکینز (Patty Jenkins) است که به رقم ۸۱۶ میلیون دلار در بازار جهانی دست یافت. البته این کمی عقب‌تر از فروش جهانی Guardians of the Galaxy Vol. 2 یعنی ۸۶۳٫۳ میلیون دلار است.

Spider-Man: Homecoming «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» ابتدا قرار بود در چین همزمان با ایالات متحده پخش شود اما چین ناگهان قانون عدم فروش فیلم‌های خارجی در تابستان را دوباره به اجرا گذاشت که در نتیجه باعث شد فیلم‌های داخلی آن‌ها بدرخشند (برای مثال Wolf Warrior II «جنگجوی گرگی ۲» که تنها در چین ۸۵۰ میلیون دلار فروش داشت). Spider-Man: Homecoming «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» بالاخره توانست در آخر هفته قبل پخش شود، در حالی که بعضی از فیلم‌های هالیوودی، از حمله Dunkirk «دانکرک» توانستند هفته پیش در چین منتشر شوند.

فیلم‌های قبلی مرد عنکبوتی، به جز The Amazing Spider-Man 2 «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲» هرگز در چین خیلی خوب فروش نداشتند. با اینحال دنیای سینمایی مارول و به خصوص فیلم Iron Man «مرد آهنی» در بازار خارجی به موفقیت دست یافتند. با در نظر گرفتن این که این فیلم شامل مرد آهنی می‌شود و در دنیای سینمایی مارول قرار دارد، زیاد عجیب نیست که فیلم به این خوبی عمل می‌کند و فیلم به یقین می‌تواند فروش بیشتری از آنچه دارد داشته باشد.

منبع: Screenrant

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

فصل هشتم The Walking Dead عمیقا متفاوت خواهد بود

با نزدیک‌تر شدن پخش فصل هشتم، هنرپیشگان و