بالاخره لیست نهایی نامزدهای مراسم اسکار ۲۰۱۸ مشخص شد. ساعاتی پیش، مدیر آکادمی اسکار یعنی جان بیلی (John Bailey) به همراه هنرپیشگان معروفی همچون اندی سرکیس (Andy Serkis) و تیفانی هدیش (Tiffany Haddish) لیست ۲۴ بخش مختلف جوایز آکادمی را مشخص کردند. برای مشاهدهی این لیست کامل، با سایت سینماگیمفا در ادامهی مطلب همراه باشید.
فیلم The Shape of Water «شکل آب» گیرمو دلتورو (Guillermo del Toro) باز هم همچون دیگر مراسمهای معتبر دیگر نظیر بفتا و گلدن گلوب، بیشترین تعداد نامزدی در بخشهای مختلف را کسب کرده است. «شکل آب» توانسته در ۱۳ بخش مختلف از ۲۴ بخش اسکار نامزد شود که رقم بسیار قابل توجهای است. فیلم Dunkirk «دانکرک» کریستوفر نولان (Christopher Nolan) و Three Billboards Outside Ebbing, Missouri «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» مارتین مک دونا (Martin McDonagh) با نامزدی در هشت بخش مختلف در رتبهی بعدی قرار دارند. همچنین از دیگر فیلمهای مطرح لیست که در بخشهای مهم و اصلی نامزد شدهاند، میتوان به Lady Bird «لیدی برد»، The Post «پست» و Call Me by Your Name «مرا با نام خودت صدا کن» اشاره کرد.
این مراسم برای دومین سال متوالی توسط جیمی کیمل (Jimmy Kimmel) در روز ۴ مارس ۲۰۱۸ (برابر با یکشنبه، ۱۳ اسفند ۹۶) برگزار خواهد شد. شما میتوانید، لیست کامل نامزدهای جوایز آکادمی را که بهتازگی توسط آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام شده است، مشاهده کنید.
بهترین فیلم
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین کارگردان
Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, P.T. Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro
بهترین بازیگر نقش اول مرد
Timothee Chalamet برای فیلم Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis برای فیلم Phantom Thread
Daniel Kaluuya برای فیلم Get Out
Gary Oldman برای فیلم Darkest Hour
Denzel Washington برای فیلم Roman J. Israel, Esq.
بهترین بازیگر نقش اول زن
Sally Hawkins برای فیلم The Shape of Water
Frances McDormand برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie برای فیلم I, Tonya
Saoirse Ronan برای فیلم Lady Bird
Meryl Streep برای فیلم The Post
بهترین فیلمنامهی اقتباسی
Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound
بهترین فیلمنامهی اورجینال
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
Willem Dafoe برای فیلم The Florida Project
Woody Harrelson برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins برای فیلم The Shape of Water
Christopher Plummer برای فیلم All the Money in the World
Sam Rockwell برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر نقش مکمل زن
Mary J. Blige برای فیلم Mudbound
Allison Janney برای فیلم I, Tonya
Lesley Manville برای فیلم Phantom Thread
Laurie Metcalf برای فیلم Lady Bird
Octavia Spencer برای فیلم The Shape of Water
بهترین آهنگ اورجینال
Mighty River”, Mudbound
“Mystery of Love”, Call Me By Your Name
“Remember Me”, Coco
“Stand Up For Something”, Marshall
“This Is Me”, The Greatest Showman
بهترین انیمیشن
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent
بهترین موسیقی متن
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلمبرداری
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water
بهترین طراحی لباس
Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul
بهترین تدوین صدا
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
بهترین میکس صدا
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
بهترین چهرهپردازی (گریم) و آرایش مو
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder
بهترین لایو اکشن کوتاه
DeKaleb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Wantu Wote/All of Us
بهترین انیمیشن کوتاه
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes
بهترین جلوههای ویژه
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
بهترین تدوین
Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین طراحی صحنه
Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
بهترین مستند کوتاه
Edith and Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heron
Knife Skills
Traffic Stop
بهترین فیلم مستند (مستند بلند)
Abbicus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Man in Aleppo
Strong Island
بهترین فیلم خارجی زبان
A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square
نظر شما چیست؟ به نظر شما در بخشهای مختلف چه فیلمهایی شانس بیشتری خواهند داشت و موفق به کسب جایزه میشوند؟
نظرات