سرمایه‌گذاران دولتی تأثیری بر آرای «فجر» نداشتند

16 February 2021 - 17:00

سیدجمال ساداتیان عضو هیأت داوران سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، تأثیر نهادهای سرمایه‌گذار در فیلم‌های منتخب این دوره از جشنواره بر آرای هیأت داوران را تکذیب کرد.

به نقل از روابط عمومی برنامه تلویزیونی «انتهای الوند»، سیدجمال ساداتیان داور سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور در این برنامه درباره دلیل عدم حضور فیلم «میجر» در فهرست فیلم‌های منتخب گفت:
علت نبودن فیلم احسان عبدی‌پور در جمع ۱۶ فیلم جشنواره، کیفیت پایین آن نبود. بلکه به ما گفتند چون سال گذشته برای هیات انتخاب نمایش داده‌شده، در این دوره شرکت داده نمی‌شود. هرچند عوامل فیلم مدعی هستند این نسخه با نسخه‌ای که سال گذشته به جشنواره ارسال کردند فرق می‌کند!

ساداتیان همچنین درباره سایر فیلم‌هایی که به جمع فیلم‌های منتخب ورود پیدا نکردند، گفت:
بعضی فیلم‌ها به دلیل کیفی و بعضی فیلم‌ها به دلیل محتوایی وارد آن لیست نشد. بعضی فیلم‌های دیگر هم بود که هیچ‌کدام از آن دو مشکل را نداشت اما در سُرت کردن امتیاز بالاتری کسب نکردند به همین دلیل آن‌ها را وارد فهرست نکردیم.

ساداتیان در پاسخ به مجری برنامه که عنوان کرد شما در مصاحبه رادیویی گفتید دلیل انتخاب نکردن هدیه تهرانی وجود گزینه‌های جوان‌تر بود، درحالی‌که خانم افشار سن بیشتری از هدیه تهرانی دارند، گفت:
نه! من گفتم جوان‌ها و کسانی را که یک نوآوری و خلاقیتی در کارشان انجام داده‌اند، علاقه‌مند هستند بیشتر دیده بشوند، درگذشته به آن‌ها فرصتی برای دیده شدنشان داده نشده، حالا فرصتی شده و کار بهتری ارائه کردند، در اولویت گذاشتیم. ما در هر بخشی باید ۳ تا ۵ کاندیدا معرفی بکنیم. به همین دلیل به پسر نوجوان فیلم «یدو» رسیدیم که تلاش کرده بازی خوبی از خودش ارائه بدهد و دوست دارد در آینده هم دیده شود. در مورد نامزد بهترین بازیگر زن هم خانم پسیانی و افشار و تهرانی شرایط برابر بود. به همین دلایل، خانم تهرانی را کنار گذاشتیم.

ساداتیان درباره شایعات انتخاب هیات داوران گفت:
من در طول جشنواره خیلی چیزهای عجیب‌وغریبی می‌شنیدم. مثلاً می‌دیدم دو روز از قبل از اینکه لیست نهایی را منتشر کنیم دوستان با ما تماس می‌گرفتند که چرا به فلانی جایزه دادید به فلانی ندادید. درحالی‌که ما هنوز تصمیم نهایی نگرفته بودیم.

وی در مورد روایتی که در فضای مجازی درباره تماس نوید محمدزاده با هیات داوران درباره هوتن شکیبا پخش شده است گفت:
با من که تماسی نگرفت، در مورد دیگران نمی‌توانم به ضرس قاطع بگویم خبر دارم!

ساداتیان در پاسخ به اینکه جایزه اصلی جشنواره به دلیل اینکه «یدو» ساخته بنیاد سینمایی فارابی بود به این فیلم تعلق گرفت، گفت:
نه! سرمایه‌گذاران دولتی هیچ تأثیری بر تصمیم هیات داوران نداشتند. واقعاً کارگردانی آقای جعفری در فیلم «یدو» نسبت به کار قبلی با نام «۲۳ نفر» خیلی بهتر شده، قصه فیلم هم بسیار روان و درباره این خاک و آب و عِرق ملی نوشته‌شده و بسیار شریف است پس جایزه‌ای که به این فیلم رسیده، حق است.

ساداتیان درباره انتخاب بهترین بازیگر مرد نیز، گفت:
بین بازی محسن تنابنده و رضا عطاران شک وجود داشت که در درنهایت جایزه به رضا عطاران داده شد.

– مهر

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.