کنسول GBA میزبان عنوان Tenet می شود!

14 March 2021 - 13:21
کنسول GBA میزبان عنوان Tenet می شود!

فیلم اکشن هیجانی کریستوفر نولان، تحت عنوان Tenet، عجیب و کمی آشفته بود.

Tenet: شکست نولان

کاراکترها بدون توضیح ظاهر و ناپدید می‌شوند. دیالوگ‌های طولانی و کشیده به طور دائم به‌خاطر موسیقی بلند و افکت‌های صوتی شنیده نمی‌شدند. مرکز داستان این فیلم علمی-تخیلی، یک پارادوکس غیرمنطقی‌ست. یک کاراکتر عملاً به ما می‌گوید که حتی برای درک داستان تلاش هم نکنید.

در کنار تمامی این موارد، پافشاری فیلم برای عرضه در سینماها مشکل‌ساز بود. این عنوان در تابستان گذشته منتشر شد که جهان در مرکز پاندمیک کرونا قرار داشت. نولان اصرار داشت که این فیلم باید روی پرده‌ی نقره‌ای دیده شود. کمی خودپرستانه به نظر می‌رسد. در نظر داشته باشید که این فیلم زمانی در سینماها اکران شد (به اصرار کارگردان) که تمامی جهان مجبور به حفظ فاصله‌ی اجتماعی بودند. حالا که Tenet منتشر شده و مدتی از تاریخ انتشار آن می‌گذرد، زمان پرسیدن سوال رسیده است.

Tenet on Game Boy Advance

کیفیت افتضاح، سرعت وحشتناک، تجربه‌ای ضعیف‌تر از ضعیف. خلاقیت در سطحی باورنکردنی!

کنسولی فراموش‌شده، میزبان Tenet

اگر ما این فیلم بزرگ را در کوچک‌ترین صفحه‌ی ممکن ببینیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ بر اساس گزارش Engadget، یوتیوبری به نام باب وولف (Bob Wulff) فیلم ۲ ساعت و نیمه‌ی نولان را در چندین Cartridge کنسول بازی دستی Game Boy Advance قرار داد (کنسولی نوستالژیک). پنج Cartridge با این فیلم بازسازی شدند. وولف ادعا کرده که بیشترین حجمی که می‌توان در هر یک از Cartridgeها جا داد، تنها ۳۰ دقیقه است (پس از آن، دیگر فیلم خراب می‌شود).

اگر بخواهیم صادقانه نگاه کنیم، یک فیلم بلند، بمبی از اکشن فانتزی و غیرمنطقی مثل Tenet برای کنسول Game Boy Advance بی‌نظیر است. با وجود این‌که کنسول دستی GBA نزدیک به ۲۰ سال پیش ساخته شده بود (برای کودکان و نوجوانان). موفقیت وولف حقیقتاً تحسین‌برانگیز است. برای بهینه‌سازی این اثر برای صفحه‌ی کوچک Game Boy Advance، او سرعت فیلم را به ۶ فریم در ثانیه (۶fps) و کیفیتی برابر با ۱۹۲ در ۱۲۸ پیکسل کم کرد.

Game Boy Advance Never Dies

یکی از کنسول‌های محبوب و پرطرفدار دستی، Game Boy Advance، با عنوان Tenet بازمی‌گردد.

آینده‌ای در جهان بازی‌ها؟ Quantum Break 2؟

در ویدئوی مذکور، وولف اظهار داشت که:

این مدل از تماشای Tenet بدترین حالت ممکن است.

از لحاظ منطقی این اظهارات درست هستند اما به‌خاطر خلاقیت بالای حرکت او، بهینه‌سازی Tenet برای GBA، تحسین‌برانگیز است. قدم بعدی، به شکلی ایده‌آل، تبدیل Tenet به یک بازی واقعی برای کنسول Game Boy Advance خواهد بود. این موضوع باعث می‌شود فیلم و داستان آن قابل‌تحمل‌تر باشد و مخاطب بیشتر از ۵ دقیقه از این عنوان را درک کند. عنوان Tenet اکنون به در تمام پلتفرم‌های مجازی حاضر موجود است.

 

منبع: Collider

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

  • Ellie says:

    کریستوفر نولان بهتره بازنشست کنه خودشو. بشینه خونه با این فیلم هایی که داره اخیراً می‌سازه.