سم مندس فیلم امپراطوری نور را بازی الیویا کلمن می سازد

7 April 2021 - 15:42

سم مندس و الیویا کلمن در فیلم درام امپراطوری نور، همکاری خواهند کرد. فیلم قبلی مندس، نامزد ۱۱ جایزه اسکار شده بود.

سم مندس (Sam Mendes)؛ کارگردان مطرح و برنده اسکار انگلیسی، فیلم جدید خود را انتخاب کرده است. این فیلم که در ژانر درام و عاشقانه ساخته خواهد شد، امپراطوری نور (Empire of Light) نام دارد و مندس، نوشتن فیلم‌نامه آن را به تازگی به پایان برده است.

الیویا کلمن (Olivia Colman)؛ بازیگر انگلیسی که وی نیز سابقه کسب اسکار را دارد، قرار است در این فیلم به هنرنمایی بپردازد. هنوز جزئیات داستان این فیلم مشخص نشده است اما می‌دانیم که داستان آن در دهه هشتاد میلادی و پیرامون یک سالن سینمای قدیمی و زیبا در سواحل جنوبی کشور انگلیس رخ می‌دهد.

کمپانی فیلم‌سازی سرچ‌لایت، حق ساخت و انتشار این فیلم را در اختیار گرفته است. مندس در بیانیه‌ای درباره این خبر گفت:

در طی چند سال اخیر، چند فیلم محبوب من از طریق این کمپانی منتشر شده بودند و علاقه‌مند به کار با آنها بودم. این فیلم برای من اهمیت زیادی دارد و خوشحالم که با کمک این کمپانی، آن را خواهم ساخت.

سخنگوی سرچ‌لایت نیز در این بیانیه، درباره ساخت این فیلم گفت:

سم یک فیلم‌نامه فوق‌العاده را نوشته است که از همان صفحه نخست، قلب ما را تسخیر کرد. وی یک استاد در زمینه فیلم‌سازی است و مشتاق همکاری با وی و همکاری مجدد با الیویا (کلمن) بی نظیر، در این فیلم خاص هستیم.

کلمن پیش از این در فیلم سوگولی (The Favourite) که ساخته این کمپانی بود، ایفای نقش کرده و برای آن نیز، برنده اسکار شده بود. همچنین این اولین همکاری وی با سم مندس خواهد بود.

آخرین ساخته مندس، درام جنگی ۱۹۱۷ بود که نامزد ۱۱ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد. راجر دیکینز (Roger Deakins) که برای فیلم‌برداری آن فیلم، برنده جایزه اسکار شده بود، در فیلم امپراطوری نور نیز با مندس همکاری خواهد کرد.

منبع: collider

برچسب‌ها: ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.