سریال Parasite بازسازی یا اقتباسی از فیلم آن نخواهد بود

23 April 2021 - 13:18

تهیه‌کننده اجرایی سریال «انگل» شبکه اچ‌بی‌او اخیراً تائید کرده است که این پروژه، سریالی اورجینال خواهد بود.

تهیه‌کننده اجرایی این پروژه که آدام مک‌کی (Adam McKay) نام دارد، اخیراً با حضور در پادکست جاش هوروویتز (Josh Horowitz) با نام Happy Sad Confused و صحبت در رابطه با سریال Parasite شبکه HBO، تائید کرده که روند توسعه این پروژه، با موفقیت در حال پیشروی می‌باشد و علاوه بر این، او در مورد نحوه متصل شدن این سریال، به فیلم برنده جایزه اسکار Parasite نیز توضیحاتی را ارائه کرده است.

این سریال براساس فیلمی با عنوان Parasite ساخته خواهد شد. وظیفه کارگردانی این فیلم کره جنوبی و برنده جایزه اسکار را، کارگردانی با نام بونگ جون-هو (Bong Joon-ho) بر عهده داشته است.

در این پادکست، آدام مک‌کی علاوه بر بحث کردن درباره فیلم آینده خود با عنوان Don’t Look Up، در رابطه با سریال Parasite شبکه HBO نیز صحبت‌های کوتاهی را انجام داده است. او در بین صحبت‌هایش در رابطه با این سریال، به نکته بسیار مهمی اشاره کرده است. از قرار معلوم این سریال، اقتباس یا بازسازی از فیلم Parasite بونگ جون-هو نخواهد بود. او این پروژه را «یک سریال اورجینال» خطاب کرده و علاوه بر این، در رابطه با این سریال گفته است که:

(داستان این سریال) داستان اورجینالی می‌باشد که در همان جهان فیلم (Parasite) جریان خواهد داشت.

کارگردان فیلم Parasite یعنی بونگ جون-هو نیز، پیش از این و پس از منتشر شدن خبر رسمی ساخت این سریال در طی مصاحبه‌ای گفته بود که:

وقتی من شروع به نوشتن فیلم‌نامه (این سریال) کردم، ایده‌های کلیدی بسیاری را در ذهن خود داشتم. من نمی‌توانستم تمام این ایده‌ها را در فیلمی دو ساعته جای دهم، بنابراین تمام (نوشته‌هایم را) در آیپد خود ذخیره کردم. هدف من از (ساخت) این سریال کوتاه، تولید فیلمی شش ساعته است.

از زمان معرفی این سریال تا به حال، اطلاعات بسیاری کمی از آن منتشر شده است. در سال گذشته نیز شایعاتی درباره بازیگران احتمالی حاضر در این پروژه، مطرح شده بود ولی شبکه HBO با پایان دادن به این شایعات و با استناد به قرار داشتن این پروژه در مراحل ابتدایی توسعه‌اش، این شایعه‌ها را تنها حدس و گمان‌های ناقص و عجولانه خطاب کرده است. حتی در آن زمان نیز، فیلم‌نامه این سریال هنوز تکمیل نشده بود.

با این حال به نظر می‌رسد که اکنون زمان مناسبی برای مطرح کردن دوباره حدس و گمان‌های جدید در رابطه با این سریال باشد چرا که آدام مک‌کی در مصاحبه اخیرش تائید کرده که کار نوشتن فیلم‌نامه قسمت اول این سریال کوتاه به پایان رسیده است.

او در این باره گفته است:

در حال سپری کردن اوقات خوبی هستیم. ما به‌تازگی اتاق نویسندگان این سریال را (از نویسندگانی فوق‌العاده) پر کردیم. من در واقع طرح کلی این سریال را با بونگ جون-هو در دوران قرنطینه (به علت همه‌گیری ویروس کرونا) مطرح کرده‌ام. او وظیفه نظارت بر تولید این پروژه را بر عهده دارد.

هم آدام مک‌کی و هم بونگ جون-هو، هر دو فیلم‌نامه‌نویسان برنده جایزه اسکار هستند. بونگ جون-هو برای به قلم درآوردن فیلم‌نامه فیلم Parasite موفق به کسب جایزه اسکار شده و آدام مک‌کی نیز برای نوشتن فیلم‌نامه فیلم کمپانی Paramount Pictures با عنوان The Big Short در سال ۲۰۱۶ در بخش بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، توانسته جایزه اسکار را از آن خود کند. همچنین هر دوی آن‌ها نیز در بخش بهترین کارگردانی، نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند.

بونگ جون-هو علاوه بر نامزد شدن در این بخش، موفق شده جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم Parasite به دست آورد و آدام مک‌کی نیز برای کارگردانی فیلم The Big Short در سال ۲۰۱۶ و همچنین فیلم Vice در سال ۲۰۱۹، نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی شده است. حتی با این وجود نیز، آدام مک‌کی از کار کردن با کارگردانی مانند بونگ جون-هو بسیار هیجان‌زده می‌باشد و در این باره گفته است:

بعضی اوقات در زندگی، شانس در خانه‌تان را می‌زند و کار کردن در کنار کارگردانی مانند بونگ جون-هو برای من واقعاً افتخار بزرگی است و (همچنین) من در حال سپری کردن اوقات بسیار خوبی هستم.

هنوز مشخص نیست که سریال Parasite برای پخش در چه زمانی برنامه‌ریزی شده است.

منبع: کولایدر

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

  • esmaaiel says:

    (داستان این سریال) داستان اورجینالی می‌باشد که در همان جهان فیلم (Parasite) جریان خواهد داشت.
    .
    خخخخ… مگه فیلم Parasite تو جهان خاصی اتفاق میوفتاد؟!!
    این اصطلاح برای فیلمهایی مثل فیلمهای فانتزی و تخیلی هست مثل ارباب حلقه ها یا جنگ ستارگان که جهان فیلم جهان خاصی با ویژگیها، مکانها، موجودات و… ویژه ایی هست نه یک فیلم درام که تو جهان واقعی خودمون اتفاق میوفته.