بیوگرافی: از زندگی تا آثارِ ادی ردمین

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰

ادی ردمین، بازیگر انگلیسی است که در فیلم‌هایی چون جانوران شگفت‌انگیز، بی‌نوایان و تئوری همه‌چیز بازی کرده و ۱ بار نیز برنده اسکار شده است.

ادوارد جان دیوید ردمین (Edward John David Redmayne) که با نام ادی ردمین مطرح شده، در ۶ ژانویه ۱۹۸۲ (۱۶ دی ۱۳۶۰) در انگلیس به دنیا آمد.

ادی از ۱۰ سالگی و در دوران تحصیل، به بازیگری علاقه‌مند شد و در دانشگاه نیز در رشته تاریخ هنر به تحصیل پرداخت و در نهایت در سال ۲۰۰۳، فارغ‌التحصیل شد.

ردمین در سال ۱۹۹۸ و با بازی در یک سریال، رسما وارد حرفه بازیگری شد. وی در سال ۲۰۰۲ در اولین تئاتر خود بازی کرد و در سال ۲۰۰۶ و با بازی در فیلم چوپان خوب (The Good Shepherd)، اولین تجربه سینمایی خود را کسب کرد.

ادی ردمین در کنار مت دیمون در فیلم چوپان خوب. ردمین در اولین فیلم خود، همبازی بازیگران بزرگی شد …

ردمین در ادامه، نقش‌های کوتاهی در فیلم‌هایی چون الیزابت: دوران طلایی (Elizabeth: The Golden Age) و دختر دیگر بولین (The Other Boleyn Girl) داشت.

در سال ۲۰۱۱، ردمین در فیلم هفته‌ای که با مریلین گذراندم (My Week with Marilyn) بازی کرد و در سال ۲۰۱۲ در برداشتی دیگر از نمایش بی‌نوایان (Les Misérables) که با همین نام ساخته شده بود، به ایفای نقش پرداخت.

این فیلم نامزد ۸ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم سال شد و در گیشه نیز با فروش ۴۳۸ میلیون دلاری، عملکرد موفقی داشت و سومین فیلم موفق ردمین در گیشه محسوب می‌شود.

اما بازی در فیلم موفق تئوری همه‌چیز (The Theory of Everything) بود که باعث به شهرت رسیدن ادی ردمین شد. این فیلم علاوه بر فروش ۱۲۳ میلیون دلاری در گیشه، نامزد ۵ جایزه اسکار شد. ردمین نیز برای بازی در این فیلم، برای اولین بار نامزد جوایز اسکار، گلدن گلوب و بفتا شد و در نهایت موفق به بردن هر سه جایزه شد.

ادی ردمین در کنار فلیسیتی جونز در فیلم تئوری همه‌چیز. ردمین در این فیلم در نقش فیزیک‌دان برجسته و فقید انگلیسی؛ استیون هاوکینگ به بازی پرداخت …

ردمین در سال ۲۰۱۵، در دو فیلم بازی کرد. در ابتدا فیلم صعود ژوپیتر (Jupiter Ascending) از وی اکران شد که با وجود فروش ۱۸۱ میلیون دلاری، نتوانست انتظارات را برآورده کند.

در ادامه نیز وی در فیلم دختر دانمارکی (The Danish Girl) به هنرنمایی پرداخت که این فیلم در گیشه به فروش ۶۶ میلیون دلاری دست یافت و ردمین را به دومین نامزدی اسکار و گلدن گلوب خود رساند.

ردمین در سال ۲۰۱۶، برای نخستین بار به بازی در مجموعه جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها (Fantastic Beasts and Where to Find Them) پرداخت که این فیلم در گیشه عملکرد بسیار موفقی داشت و به فروش ۸۱۱ میلیون دلاری دست یافت.

ادی ردمین در کنار کالین فارل در فیلم جانوران شگفت‌انگیز. این فیلم، موفق‌ترین فیلم هر دو بازیگر در گیشه محسوب می‌شود …

پس از یک سال دوری از سینما، ردمین در سال ۲۰۱۸ در ابتدا در انیمیشن انسان‌های نخستین (Early Man) به صداپیشگی پرداخت و سپس نیز در قسمت دوم جانواران شگفت انگیز با نام جنایات گریندل‌والد (The Crimes of Grindelwald) حضور پیدا کرد. این فیلم نیز با فروش ۶۵۱ میلیون دلاری در گیشه و به مانند قسمت نخست، عملکرد موفقی در گیشه داشت.

در نهایت و در سال ۲۰۲۰، ادی ردمین در فیلم موفق دادگاه شیکاگو هفت (The Trial of the Chicago 7) بازی کرد که نامزد ۶ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم سال شد.

ردمین اخیرا فیلم‌برداری قسمت سوم جانوران شگفت‌انگیز را به پایان برده است که این فیلم قرار است در سال ۲۰۲۲ منتشر شود.

ادی ردمین در زندگی شخصی خود، در سال ۲۰۱۴ با هانا بگشاو (Hannah Bagshawe) ازدواج کرد. این دو در سال ۲۰۱۶ صاحب یک فرزند دختر شدند و در سال ۲۰۱۸، فرزند پسر آنها به دنیا آمد. ردمین یک برادر بزرگ‌تر، یک خواهر کوچک‌تر و یک برادر و یک خواهر ناتنی دارد.

ادی ردمین در کنار همسر خود.

با بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch)، جرمی ایروین (Jeremy Irvine‎) و لی‌لی کالینز (Lily Collins)، دوستی نزدیکی دارد. وی و کامبربچ، هر دو بخش عمده شهرت خود را مدیون بازی در نقش استیون هاوکینگ هستند.

ادی ردمین اولین بازیگر مرد متولد دهه هشتاد میلادی به بعد است که موفق به بردن جایزه اسکار شده است. وی همچنین دومین بازیگر متولد این دهه است که نامزد ۲ جایزه اسکار شده است.

1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.