آغاز روند ساخت فیلمی براساس بازی پورتال توسط جی.جی. آبرامز

26 May 2021 - 12:20

جی.جی. آبرامز در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که پروژه ساخت یک فیلم براساس بازی محبوب پورتال با آغاز شدن روند نوشتن فیلم‌نامه آن، وارد مرحله جدیدی شده است.

جی.جی. آبرامز (J.J. Abrams)، کارگردان و تهیه‌کننده مطرح آمریکایی در مصاحبه اخیر خود با IGN، اعلام کرده که پروژه ساخت فیلم سینمایی بازی محبوب درگاه یا همان پورتال (Portal)، پس از سال‌ها از سر گرفته شده است.

بیش از ۸ سال قبل بود که اعلام شد آبرامز قرار است یک فیلم را براساس بازی موفق پورتال بسازد اما از آن زمان تاکنون، خبری درباره این فیلم منتشر نشده بود تا اینطور تصور شود که این فیلم ساخته نخواهد شد.

اما اکنون آبرامز می‌گوید که نه تنها روند ساخت این فیلم متوقف نشده است که یک فیلم‌نامه برای آن در حال نوشته شدن است:

به نظر می‌آید که روند ساخت این فیلم از سر گرفته شده است چرا که کمپانی برادران وارنر در حال کار بر روی فیلم‌نامه این اثر است. بابت ایده و برداشتی که از این بازی شده است، بسیار خوشحال و هیجان زده هستیم.

این اثر به دلایل مختلف، پتانسیل بسیار زیادی دارد که شاید مهم‌ترین دلیل آن، نحوه داستان گویی و روایت آن است و به همین دلیل، از ساخت آن لذت خواهیم برد.

بازی پورتال که نسخه نخست آن در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، یک بازی معمایی بود که گیمر برای فرار از یک آزمایشگاه، باید معماهای هر اتفاق را با ساخت درگاه (انتقال از یک مکان به مکان دیگر بدون طی کردن مسیر بین دو مکان)، حل می‌کرد.

شخصیت منفی این بازی، یک هوش مصنوعی با نام گلادوس (GLaDOS) بود که در نهایت تبدیل به یکی از برترین شخصیت‌های منفی تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی شد.

نسخه دوم این بازی نیز در سال ۲۰۱۱ منتشر شد که آن نیز به مانند نسخه نخست، بسیار موفق بود و با روایت متفاوت و شخصیت‌های جذاب خود، تبدیل به یکی از برترین بازی‌های سبک معمایی شد.

لازم به ذکر است که آبرامز اسمی از نویسنده فیلم‌نامه این اثر نبرد و البته مشخص نکرد که آیا خود کارگردان این اثر خواهد بود یا تنها به عنوان تهیه‌کننده در ساخت آن نقش خواهد داشت.

منبع: IGN

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.