تولیدکنندگان فیلم No Time to Die همچنان به پخش آن در سینماها پایبند هستند

8 خرداد 1400 - 13:31
No Time to Die

تولید‌کنندگان بیست و پنجمین قسمت از سری فیلم‌های جاسوسی جیمز باند با نام «زمانی برای مردن نیست»، اخیراً اعلام کرده‌اند که این فیلم همچنان در سینماها پخش خواهد شد.

با منتشر شدن خبر فروش کمپانی رسانه‌ای بزرگ MGM با مبلغ ۸.۴۵ میلیارد دلار به کمپانی آمازون، برای بسیاری این سؤال پیش آمده که این خبر چه تأثیری را بر روی فیلم‌های آینده فرنچایز جیمز باند خواهد گذاشت؟ اکنون جواب این سؤال مشخص شده، چرا که طبق گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت Variety، تولید‌کنندگان سری فیلم‌های جیمز باند با نام‌های باربارا براکلی (Barbara Broccoli) و مایکل جی. ویلسون (Michael G. Wilson) گفته‌اند که آن‌ها همچنان قصد دارند فیلم‌های آینده این فرنچایز نمادین را سینماها پخش کنند.

این دو نفر در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند:

ما همچنان به تولید فیلم‌های جیمز باند برای مخاطبان سینماهای سراسر جهان پایبند هستیم.

کمپانی آن‌ها با نام Eon Productions برای اولین بار حقوق مربوط به این کاراکتر را در سال ۱۹۶۱ تحت هدایت تهیه‌کننده آمریکایی با نام آلبرت براکلی (Albert Broccoli) خریداری کرده است. سپس آلبرت براکلی نیز با بستن قراردادی با کمپانی MGM، حقوق مربوط به تأمین مالی و توزیع سری فیلم‌های جیمز باند را به این کمپانی فروخته است. با این حال، کمپانی Eon Productions همچنان در بخش بازاریابی و نحوه توزیع فیلم‌های جیمز باند حرف اول را می‌زند.

پایبند بودن این کمپانی به پخش فیلم‌های جیمز باند در سینماها، کاملاً مشخص است. تاریخ پخش بیست و پنجمین قسمت از فیلم‌های این فرنچایز یعنی فیلم No Time to Die، تا به حال به دفعات متعدد به علت همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از سینماها تأخیر خورده و از پخش این فیلم به صورت اینترنتی نیز خودداری شده است. این فیلم در ابتدا قرار بوده در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ (فروردین ماه ۱۳۹۹) پخش شود ولی با تأخیر خوردن آن در حین تبلیغات و بازاریابی این فیلم، کمپانی MGM مبلغی بالغ‌بر ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلار ضرر کرده است.

فیلم No Time to Die آخرین حضور دنیل کریگ (Daniel Craig) در نقش کاراکتر جیمز باند خواهد بود. جایگزینی این بازیگر در فیلم‌های آینده این فرنچایز کار ساده‌ای نخواهد بود چرا که او طولانی‌ترین بازیگری می‌باشد که تا به حال در این نقش حاضر شده است. علاوه بر این، باربارا براکلی و مایکل جی. ویلسون نیز در انتخاب جایگزین این بازیگر، حرف آخر را خواهند زد.

منطقی به نظر می‌رسد که کمپانی Eon Productions همچنان به پخش این فیلم در سینماها پایبند باشد چرا که سری فیلم‌های جیمز باند جزء یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدار‌ترین فیلم‌ها می‌باشد و بدون فروش‌‌ عظیم این فیلم در باکس آفیس، بودجه ساخت هنگفت آن قابل توجیه نمی‌باشد.

البته کمپانی آمازون نیز علاقه بسیاری به تولید پروژه‌هایی با بودجه سرسام‌آور برای پخش در شبکه اینترنتی خود با نام پرایم ویدیو دارد که بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری سریال آینده این شبکه با عنوان Lord of the Rings نیز، کاملاً نشان‌گر این موضوع می‌باشد بنابراین احتمال دارد که میزان فروش این فیلم در باکس آفیس، برای کمپانی آمازون اهمیت چندانی نداشته باشد.

به هر حال فیلم No Time to Die همچنان جهت پخش در سینماها در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر ماه ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است.

منبع: کولایدر

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.