نظر منتقدین در مورد فیلم In the Heights چیست؟

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

با به نمایش درآمدن فیلم موزیکال جدید کمپانی برادران وارنر با نام «در ارتفاعات» در سینماها، اکنون می‌توان نگاهی به نمرات منتقدین به این فیلم انداخت.

داستان فیلم موزیکال In the Height در محله‌ دومینیکی در شهر نیویورک جریان دارد و در این فیلم ما نظاره‌گر داستان کاراکتری با نام اوسنوی د لا وگا (Usnavi de la Vega) می‌باشیم که او مدام برای دست‌یابی به زندگی بهتر خیال‌پردازی کرده در حالی که با اداره کردن مغازه کوچک خود و جمع کردن تمام پول‌هایی که به دست‌ آورده در حال تلاش است تا آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزند.

نقش کاراکتر اوسنوی د لا وگا را در این فیلم بازیگری با نام آنتونی راموس (Anthony Ramos) ایفا کرده است.

داستان این فیلم از تئاتر برادوی (به اجراهای نمایشی‌ گفته می‌شود که در منطقه تئاتری خیابان برادوی، در منهتن نیویورک، در یکی از ۴۰ سالن تئاتر حرفه‌ای با ۵۰۰ صندلی یا بیشتر از آن اجرا می‌شود) و موزیکالی با همین نام اقتباس شده است. تئاتر In the Heights توسط آهنگساز، هنرپیشه و کارگردان آمریکایی با نام لین-منوئل میرندا (Lin-Manuel Miranda) خلق شده است.

لین-منوئل میرندا علاوه بر تئاتر In the Heights، تئاتر بسیار مشهور دیگری با عنوان Hamilton را نیز خلق کرده است. آنتونی راموس بازیگر اصلی فیلم In the Heights پیش از این نیز، با لین-منوئل میرندا در ساخت فیلم Hamilton همکاری کرده و در نقش یکی از کاراکترهای این فیلم حاضر شده است. کمپانی دیزنی فیلم Hamilton را براساس تئاتر خلق شده توسط لین-منوئل میرندا ساخته است.

فیلم‌نامه فیلم موزیکال In the Heights توسط کویارا آلگریا هودز (Quiara Alegría Hudes) به قلم درآمده است.

وظیفه هدایت این فیلم را کارگردانی آمریکایی با نام جان ام. چو (Jon M. Chu) بر عهده داشته است. این کارگردان پیش از این، تجربه زیادی را در ساخت فیلم‌های موزیکال داشته که از کارهای قبلی او می‌توان به کارگردانی و تولید‌کنندگی سری فیلم‌های فرنچایز Step Up و فیلم Crazy Rich Asians اشاره کرد.

از تهیه‌کنندگان اجرایی این فیلم می‌توان به دیوید نیکسای (David Nicksay) و کوین مک‌کورمیک (Kevin McCormick) اشاره کرد. تولید‌کنندگان این فیلم را نیز لین-منوئل میرندا، کویارا آلگریا هودز، اسکات سندرز (Scott Sanders)، آنتونی برگمن (Anthony Bregman) و مارا جیکوبز (Mara Jacobs) تشکیل می‌دهند.

علاوه بر آنتونی راموس و لین-منوئل میرندا از دیگر بازیگران حاضر در این فیلم می‌توان به کوری هاکینز (Corey Hawkins)، ملیسا باررا (Melissa Barrera)، لزلی گریس (Leslie Grace)، اولگا مردیز (Olga Merediz)، دافنه رابین-وگا (Daphne Rubin-Vega)، گریگوری دیاز چهارم (Gregory Diaz IV)، استفانی بیاتریز (Stephanie Beatriz)، داشا پولانکو (Dascha Polanco) و جیمی اسمیتس (Jimmy Smits)، الکس وانگ (Alex Wong)،‌ آریانا گرینبلات (Ariana Greenblatt)،‌ کریس جکسون (Chris Jackson)، دیمین ولنتینو (Daymien Valentino)، دورین مونتالو (Doreen Montalvo)، ایزابلا ایانلی (Isabella Iannelli)، جیمی اسمیت (Jimmy Smits)، جوزف ولز (Joseph Velez)، جولیا هارنت (Julia Harnett)، مارک آنتونی (Marc Anthony)، رینا گورا (Reyna Guerra)، ریتا مورنو (Rita Moreno)، استفانی بیتریز (Stephanie Beatriz) و سوزان پورفر (Susan Pourfar) اشاره کرد.

فیلم موزیکال In the Heights در ابتدا قرار بوده در تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ (۶ تیر ماه ۱۳۹۹) در سینماها به نمایش گذاشته شود ولی با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از سینماها، تاریخ پخش آن به ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰) موکول شده است.

سپس پس از مدتی، کمپانی برادران وارنر تاریخ پخش نهایی این فیلم را ۱۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۰) اعلام کرده است.

این فیلم موزیکال تا به حال نقد‌های بسیار خوبی را از طرف منتقدین دریافت کرده است. تقریباً تمام منتقدین به تحسین این فیلم پرداخته‌اند و آن را فیلمی پرانرژی، خوش‌بینانه و با لحنی شاد خوانده‌اند. علاوه بر این، تعدادی از منتقدین نیز این فیلم را بهترین فیلم به نمایش درآمده در امسال نامیده‌اند.

متأسفانه علی‌رغم تحسین منتقدین و مخاطبان، فیلم In the Heights عملکرد خوبی را در باکس آفیس از خود نشان نداده است. این فیلم تنها توانسته با افتتاحیه ۵ میلیون دلاری کار خود را در باکس‌ آفیس آغاز کند که با این وضعیت پیش‌بینی می‌شود که این فیلم در هفته اول اکرانش، حداکثر مبلغی بالغ‌بر ۱۵ میلیون دلار را به دست آورد که عملکرد بسیار ضعیفی برای این فیلم می‌باشد.

فیلم In the Heights از ۵۰ نقد منتشر شده در سایت متاکریتیک، توانسته نمره بسیار عالی ۸۵ از ۱۰۰ را کسب کند. از این ۵۰ نقد، ۴۸ نقد آن مثبت بوده و ۲ نقد دیگر نیز، نقد‌هایی متوسط بوده‌‌اند و هیچ نقد‌ منفی نیز تا به حال برای آن منتشر نشده است. وضعیت نمرات این فیلم در سایت راتن تومیتوز کمی بهتر می‌باشد چرا که این فیلم توانسته از ۲۱۶ نقد منتشر شده، امتیاز بسیار بالای ۹۶ از ۱۰۰ را از طرف منتقدین به دست آورد و میانگین نمرات مخاطبین به این عنوان نیز عدد بالای ۹۵ از ۱۰۰ بوده است.

نمونه‌ای از نقد‌های منتشر شده برای این فیلم را می‌توان در ادامه خواند:

«۱۰۰/۱۰۰  ABC  |   منتقد: پیتر تراورس»

فیلم (موزیکال In the Heights) لین-منوئل میرندا قطعاً یکی از مدعی‌های دریافت جایزه اسکار (سال بعد) خواهد بود که پرده سینماها را با تجربه مهاجران از رؤیای آمریکایی نورانی کرده است. آنتونی راموس با آوازخوانی در کنار دیگر بازیگران آن، بهترین پارتی برگزار شده در فصل تابستان امسال را (در این فیلم) به راه انداخته است.

«۱۰۰/۱۰۰  The Seattle Times  |   منتقد: مویرا مک‌دونالد»

کارگردان این فیلم یعنی جان ام. چو به ما احساس گرما و بادهای سنگین فصل تابستان ارتفاعات شهر واشنگتن را منتقل کرده و با کارگردانی‌اش، ما را مات و مبهوت ساخته است.

«۱۰۰/۱۰۰  San Francisco Chronicle  |   منتقد: میک لاسال»

این فیلم تأکیدی بر هنری زنده و پرشور می‌باشد که با عشق تحریک شده است. عشق حاضر در این فیلم به مکان، کاراکترها و آرزوهایشان نسبت داده شده است. در این فیلم درست مانند زندگی واقعی، عشق کمیاب است. (عشق) همه‌چیز را بهتر می‌کند و باید به آن احترام گذاشت.

«۹۱/۱۰۰  IndieWire  |   منتقد: دیوید لارلیک»

این فیلم به‌قدری شاد، پرانرژی و سرشار از زندگی است که احتمالاً پس از تماشای آن، شما را متقاعد به بازگشت (حالت عادی) به سینماها خواهد کرد. فیلم In the Heights تجربه سینمایی مبهوت‌کننده‌ای است که مردم از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا به دنبال آن بوده‌اند. (این فیلم) نوعی از فیلم‌ها است که به نظر می‌رسد چیزی مشابه آن را دیگر دوباره تجربه نخواهید کرد.

«۹۰/۱۰۰  Arizona Republic  |   منتقد: بیل گودیکوونتز»

این فیلم مجبور نیست که فیلمی فوق‌العاده باشد. (فیلم In the Heights) تجربه‌ای فوق‌العاده‌ مانند روزی زیبا در (فصل) تابستان است.

«۸۸/۱۰۰  Chicago Sun-Times  |   منتقد: ریچارد روپر»

جمله‌‌ی کلیشه‌ای خواهد بود اگر بگوییم که فیلم In the Heights، فیلم سرحال‌کننده امسال است ولی با این حال این جمله کاملاً درست و دقیق می‌باشد. شاید در این زمان (همه‌گیری ویروس کرونا)، باید به این فیلم لقب سرحال‌کننده‌ترین فیلم امسال را بدهیم.

«۷۵/۱۰۰  Consequence  |   منتقد: کلینت ورتینگتون»

علی‌رغم معایب آزاردهنده‌اش، فیلم In the Heights در‌ مجموع در هدف خود مبنی بر خلق کردن فیلمی بزرگ، شورانگیز و موزیکال برای بدرقه کردن ما به فصل تابستان موفق ظاهر شده است.

«۵۰/۱۰۰  Film Threat  |   منتقد: الن ان‌جی»

به عنوان یک فیلم فکر می‌کنم که جان ام. چو، کار فوق‌العاده‌ای را در تبدیل کردن تئاتر In the Heights به تجربه‌ای سینمایی انجام داده است. هیچ مشکلی در رابطه با گروه بازیگری حاضر در این فیلم و تولید آن وجود ندارد ولی با این حال، مشکل من با منبع اقتباس آن و مخصوصاً آهنگ‌هایش است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.