سریال The Last of Us یکی از گرانترین سریال های تاریخ خواهد بود

21 July 2021 - 16:09
سریال The Last of Us یکی از گرانترین سریال های تاریخ خواهد بود

ساخت سریال The Last of Us با هزینه بسیار بالا انجام خواهد گرفت و گفته می‌شود هزینه ساخت هر قسمت آن، بیش از ۱۰ میلیون دلار است.

شبکه HBO برای ساخت سریال مورد انتظار آخرین بازمانده از ما (The Last of Us)، بودجه بسیار عظیمی در نظر گرفته است و قصد دارد آن را به بهترین شکل ممکن بسازد.

دیمین پتی؛ یکی از مدیران تئاترهای کشور کانادا، در مصاحبه اخیر خود از تاثیر بزرگ ساخت سریال آخرین بازمانده از ما بر اقتصاد این کشور و استان آلبرتا (لوکیشن فیلم‌برداری سریال) خبر داد و گفت که هزینه ساخت هر قسمت این سریال، حتی از یک عدد ۸ رقمی نیز، بیشتر خواهد بود.

این در حالی است که شبکه HBO برای ساخت سریال بازی تاج‌وتخت (Game Of Thrones) که از آن به عنوان یکی از گرانترین سریال‌های تاریخ نام برده می‌شود نیز، چنین هزینه ساختی در نظر نگرفته بود.

۵ فصل نخست سریال بازی تاج‌وتخت با هزینه بین ۶ تا ۷ میلیون دلار برای هر قسمت ساخته شده بود و فصل ششم و هفتم آن نیز با هزینه حدود ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده بود که با توجه به ۱۰ قسمت داشتن آنها، یعنی هر فصل آن حدود ۱۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشت.

این رقم برای فصل پایانی آن سریال به رقم خیره کننده ۱۵ میلیون دلار برای هر قسمت رسید اما چون آن فصل تنها دارای ۶ قسمت بود، در مجموع هزینه ساخت آن فصل، به رقم ۹۰ میلیون دلار رسید.

با توجه به این صحبت‌های اخیر و البته این موضوع که فصل نخست سریال آخرین بازمانده از ما دارای ۱۰ قسمت خواهد بود، بودجه ساخت فصل اول این سریال حداقل ۱۰۰ میلیون دلار خواهد بود که اندازه فصل‌های گران‌قیمت ۶ و ۷ سریال بازی تاج‌وتخت است.

با این حال باید توجه داشت که پتی گفته است که رقم ساخت هر قسمت، “فراتر از ۱۰ میلیون دلار” رفته است. گرچه پتی به رقم دقیقی اشاره نکرده است اما حتی اگر تنها یک میلیون دلار به ساخت هر قسمت آن اضافه کنیم نیز، هزینه ساخت فصل نخست این سریال بیش از گران‌ترین فصل سریال عظیم بازی تاج‌وتخت خواهد بود.

سریال آخرین بازمانده از ما براساس یک بازی ویدئویی با همین نام ساخته خواهد شد که نسخه نخست آن در سال ۲۰۱۳ منتشر و به محبوبیت بسیار زیادی بین گیمرها دست پیدا کرد.

در این سریال، پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) به عنوان دو بازیگر نقش اول، به هنرنمایی خواهند پرداخت. هر دو بازیگر سابقه بازی در سریال بازی تاج‌وتخت را نیز دارند.

داستان این سریال در یک دنیای پسا-رستاخیزی دنبال می‌شود و داستان تلاش یک بازمانده به نام جوئل (با بازی پاسکال) را که برای قاچاقی خارج کردن یک دختر ۱۴ ساله به نام الی (با بازی رمزی) از یک منطقه تحت قرنطینه استخدام شده است را، نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که هنوز زمان پخش این سریال مشخص نشده است اما احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ شاهد پخش آن خواهیم بود.

منبع: collider

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

  • محمدرضا says:

    بازی که فقط برای یه کنسول اومده و من تا حالا حتی تریلرش رو هم ندیدم، چرا باید برای سریالش هیجان زده باشم؟