باکس آفیس ویدیویی هفته: صدرنشینی شکاف برای سومین هفته‌ی متوالی

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱

دانلود با کیفیت ۱۰۸۰p

دانلود با کیفیت ۷۲۰p

دانلود با کیفیت ۳۶۰p

تدوین و گویندگی:‌ ناصر غضنفری

اگر در هفته‌های گذشته با آیتم ویژه‌ی باکس‌ آفیس هفته همراه بوده باشید، صدرنشینی فیلم Split «شکاف» در جدول باکس آفیس را دیده‌اید. این هفته هم شاهد اکران چند فیلم جدید و همچنین گسترش اکران فیلم‌های قدیمی بودیم اما همچنان فیلم شکاف پرفروش‌ترین فیلم هفته‌‌ی آمریکا بوده است. برای مشاهده باکس آفیس ویدیویی لیست کامل پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا در هفته‌ی گذشته، با سایت سینماگیمفا در ادامه‌‌ی مطلب همراه باشید.

فیلم سینمایی Split «شکاف» که به کارگردانی ام. نایت شامالان (M. Night Shyamalan) ساخته شده است، این هفته هم با فروش ۱۴٫۶ میلیون دلاری خود توانست رتبه‌ی نخست جدول باکس آفیس را در اختیار بگیرد. با احتساب فروش این هفته‌، فیلم «شکاف» تاکنون توانسته در بازار داخلی آمریکا به میزان ۹۸٫۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. هیچ شکی وجود ندارد که فروش فوق‌العاده‌ی این فیلم یک موفقیت ویژه برای ام. نایت شامالان، کارگردان فیلم، به حساب می‌آید. البته فروش بسیار خوب این فیلم تنها به فروش داخلی آمریکا خلاصه نمی‌شود. Split «شکاف» موفق شد در این هفته در بازار بین‌المللی به میزان ۴۴ میلیون دلار فروش داشته باشد. در نتیجه، فروش کلی و جهانی این فیلم به ۱۴۲٫۷ میلیون دلار رسیده است. با توجه به بودجه‌ی ساخت فیلم که فقط ۹ میلیون دلار بوده است، این آمار فروش بسیار خیره‌کننده است و موفقیتی ویژه برای ناشر و اعضای سازنده به حساب می‌آید.

رتبه‌ی دوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا در این هفته، متعلق به یکی از فیلم‌های جدید این هفته‌ی شرکت پارامونت است. این هفته شاهد اکران فیلم Rings «حلقه‌ها» که سومین عنوان در سری فیلم‌های «حلقه» است، بوده‌ایم. البته، این فیلم نتوانست در هفته‌ی نخست خود چندان درخشان ظاهر شود. در واقع فیلم Rings «حلقه‌ها» بدترین فروش در هفته‌ی نخست بین این سه‌گانه را تجربه کرده است. این فیلم، در هفته‌ی نخست خود با فروش ۱۳ میلیون دلاری در آمریکا توانسته این جایگاه را کسب کند. اثر مذکور، در ۲۹۳۱ سالن سینما اکران شده است. Rings «حلقه‌ها» همچنین در ۳۵ بازار بین‌المللی ۱۵٫۲ میلیون دلار فروش‌ داشته است که فروش کلی و جهانی این فیلم را به ۲۸٫۲ میلیون دلار می‌رساند.

متاسفانه به نظر می‌رسد که سومین قسمت از سری فیلم‌های «حلقه» نتوانسته همانند قسمت‌های گذشته موفق ظاهر شود. علاوه بر فروش نه چندان خوب، این فیلم از دیدگاه منتقدان هم با نظرات بدی مواجه شده است. امتیاز فیلم در سایت راتن‌تومیتوز ۵ درصد و در سایت متاکریتیک ۲۴ است. این میانگین امتیازات نشان‌دهنده‌ی این است که فیلم به هیچ وجه نتوانسته نظر منتقدان را به خود جلب کند و با امتیازات بسیار بدی رو به رو شده است.

علاوه بر منتقدین، مخاطبان فیلم در سینما هم چندان از فیلم راضی نبوده‌اند؛ زیرا فیلم Rings «حلقه‌ها» در سایت CinemaScore از دیدگاه مخاطبان امتیاز -C را دریافت کرده است. ۴۶ درصد مخاطبان این فیلم مرد و ۵۴ درصد آن‌ها زن بوده‌اند. همچنین ۶۷ درصد مخاطبان فیلم زیر ۲۵ سال داشته‌اند. با این توجه، شاید کمی برای این فیلم سخت باشد که بخواهد بیش‌تر از ۲۷ میلیون دلار فروش کند. بودجه‌ی ساخت فیلم حلقه‌ها ۲۵ میلیون دلار بوده است.

سومین فیلم پرفروش این هفته‌ی آمریکا، فیلم A Dog’s Purpose «هدف یک سگ» است. این فیلم که توسط شرکت یونیورسال در هفته‌ی گذشته اکران شد، این هفته با کاهش ۴۱ درصدی فروش در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فیلم A Dog’s Purpose «هدف یک سگ» در این هفته توانست فروشی ۱۰٫۸ میلیون دلاری را تجربه کند. با توجه به فروش این هفته، تا به امروز فروش داخلی این اثر در آمریکا به ۳۲٫۹ میلیون دلار رسیده است. باید منتظر ماند و دید که این فیلم در هفته‌های آینده چه خواهد کرد. بودجه‌ی ساخت فیلم ۲۲ میلیون دلار بوده است.

جایگاه چهارم این لیست در اختیار فیلم Hidden Figures «افراد پنهان» است. این فیلم که در گذشته برای دو هفته‌ توانسته بود صدرنشین باشد، این هفته با یک پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته، این جایگاه را کسب کرده است. این فیلم توانسته در این هفته به میزان ۱۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. به این ترتیب، فروش خود در بازار داخلی آمریکا به ۱۲۰ میلیون دلار رساند. قطعاً فروش این فیلم برای عوامل سازنده و ناشر بسیار خوب بوده است.

هفته‌های گذشته با اعلام نامزدهای جوایز اسکار مشخص شد که فیلم تحسین‌شده‌ی La La Land «لا لا لند» موفق با ثبت رکورد جدیدی به نام خود شده است. این فیلم که در اسکار ۲۰۱۷ در ۱۴ بخش مختلف نامزد شده است، همچنان سعی می‌کند تا خود را در بین پنج فیلم پرفروش باکس آفیس نگه‌ دارد. این هفته هم این فیلم موفق شد فروش ۷٫۴۵ میلیون دلاری داشته باشد. اکنون فروش داخلی این فیلم بسیار زیبا در آمریکا به ۱۲۰ میلیون دلار رسیده است. همچنین لا لا لند این هفته ۲۰٫۱ میلیون دلار هم در بازارهای بین‌المللی فروش کرده است که در نتیجه فروش کلی و نهایی آن را به ۲۶۸ میلیون دلار می‌رساند.

یکی دیگر از شانس‌های اسکار امسال یعنی فیلم Lion «شیر»، این هفته اکران خود را گسترش داد و تعداد سالن‌های خود را به ۱۴۰۵ سالن سینما رساند. به همین خاطر این فیلم موفق شد در این هفته ۴ میلیون دلار فروش داشته باشد و فروش داخلی خود در آمریکا را به ۲۴٫۷ میلیون دلار برساند.

دیگر فیلم جدید این هفته در جایگاه نهم قرار دارد. فیلم The Space Between Us «فاصله‌ی بین ما» در هفته‌ی نخست خود توانست ۳٫۸ میلیون دلار فروش را تجربه کند. که البته نسبت به انتظارات قبلی فروش فیلم، کمتر بوده است. انتظار می‌رفت که این فیلم در هفته‌ی نخست خود به میزان ۸ تا ۱۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. همچنین مخاطبان در سایت CinemaScore به این فیلم امتیاز -A را داده‌اند. ۶۹ درصد مخاطبان فیلم زن و ۳۱ درصد آن‌ها مرد بوده‌اند. همچنین ۳۳ درصد این مخاطبان زیر ۱۸ سال سن داشتند.

همچنین فیلم ایرانی فروشنده ساخته اضغر فرهادی که هفته‌ی قبل نخستین هفته‌ی اکرانش در آمریکا بود، این هفته اکران خود را گسترش داد و تعداد سالن‌های خود را به ۴۸ سالن رساند. به همین خاطر با فروش ۲۳۴ درصدی مواجه شد و توانست در این هفته ۲۳۷ هزار دلار فروش داشته باشد.

لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته‌ی باکس آفیس:

هفته‌ی آینده:

هفته‌ی آینده قطعاً شاهد تغییراتی در جدول خواهیم بود. زیرا فیلم‌های محبوب و بسیار زیبایی نظیر Fifty Shades Darker، The LEGO Batman و John Wick: Chapter Two اکران خواهند شد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
 • afson01 گفت:

  عالیه این بخش
  اقا نا امید نباشید تازه دارید پیشرفت میکنید
  به قول کره ای ها فایتینگ

  0
  • محمد زمانی گفت:

   ممنون به خاطر دیدگاهتون.
   قطعاً چنین بخش‌هایی رو ادامه‌ میدیم و حتی بخش‌های جدیدی هم اضافه خواهیم کرد؛ اما قطعاً حمایت کاربران خیلی برای ما مهم است.

   0