فیلم Nomadland برنده جایزه فیپرشی شد

19 آگوست 2021 - 09:49

فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم، فیلم سرزمین آواره‌ها را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد.

فیلم سرزمین آواره‌ها (Nomadland) به کارگردانی کلویی ژائو (Chloé Zhao) است. جایزه بهترین فیلم سال ۲۰۲۱ یا فیپرشی از سوی فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم قرار است در جشنواره فیلم سن سباستین به سازندگان این فیلم اهدا شود.

فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم متشکل از چندین منتقد از سرتاسر جهان است که هر ساله بهترین فیلم دوازه ماه گذشته را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب می‌کنند و جایزه آن را نیز معمولا در جشنواره فیلم سن سباستین به سازندگان فیلم اهدا می‌نمایند.

فیلم سرزمین آواره‌ها در مراسم اسکار سال ۲۰۲۱ موفق به کسب جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی برای کلویی ژائو و بهترین بازیگر زن برای فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand) شده بود.

از دیگر رقبای فیلم سرزمین آواره‌ها برای دریافت جایزه فیپرشی می‌توان به فیلم یک دور دیگر (Another Round) ساخته توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) و برنده جایزه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار، فیلم کجا می‌روی آیدا؟ (Quo Vadis, Aida?) ساخته یاسمیلا ژبانیچ (Jasmila Zbanic)، فیلم وقتی به آسمان نگاه می‌کنیم چه می‌بینیم؟ (What Do We See When We Look at the Sky) ساخته الکساندر کوبریدزی (Alexandre Koberidze) اشاره کرد.

کلویی ژائو اولین فیلمساز چینی است که موفق به کسب جایزه فیپرشی شده است. پس از فیلمساز کره‎‌ای کیم کی-داک (Kim Ki-duk) که این جایزه را برای فیلم سه آهن (۳-Iron) در سال ۲۰۰۵ بدست آورد، ژائو دومین فیلمساز آسیایی است که موفق به کسب این جایزه شده است.

جایزه فیپرشی در تاریخ جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ در طی شصت و نهمین جشنواره فیلم سن سباستین اهدا خواهد شد. سال گذشته، این فدراسیون بین‌المللی، به دلیل لغو مراسم‌ها و اکران فیلم‌ها به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، جایزه‌ای برای بهترین فیلم سال اهدا نکرده است.

منبع: هالیوود ریپورتر

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.