نظر منتقدان در مورد فیلم No Time to Die

29 سپتامبر 2021 - 15:25

فیلم No Time to Die در لندن به اکران در آمده است و منتقدان در مورد این فیلم نظرات خود را منتشر کردند.

پس از هفده ماه تاخیر، سرانجام در تاریخ 28 سپتامبر سال 2021 میلادی، فیلم زمانی برای مردن نیست (No Time to Die) در شهر لندن به اکران در آمده است و منتقدان نیز نظرات خود را پیرامون این اثر جدید از دنیای جیمز باند، بازگو کردند. فیلم زمانی برای مردن نیست، بیست و پنجمین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند است.

فیلم زمانی برای مردن نیست، آخرین حضور دنیل کریگ (Daniel Craig) در نقش مامور 007 خواهد بود. او به جز این فیلم، در چهار فیلم قبلی جیمز باند نیز این نقش را به تصویر کشیده است. فیلم قبلی جیمز باند، فیلم اسپکتر (Spectre) بود که در سال 2015 میلادی بر روی پرده سینماها اکران شد و با نقدهای متوسطی مواجه گشت.

خوشبختانه، فیلم زمانی برای مردن نیست، نسبت به فیلم قبلی پیشرفت‌هایی داشته است و منتقدان نسبتا به ستایش آن پرداختند. فیلم زمانی برای مردن نیست به کارگردانی کری جوجی فوکوناگا (Cary Joji Fukunaga) است. آنا دی مارس (Ana de Armas) که یکی از بازیگران جدید این فیلم است، به خوبی از عهده نقش خود بر آمده است.

فیلم‌نامه فیلم زمانی برای مردن نیست را فیبی والر بریج (Phoebe Waller-Bridge)، رابرت وید (Robert Wade) و نیل پیورویس (Neal Purvis) قلم زده‌اند.

تاکنون، بیست و سه نقد و بررسی برای فیلم زمانی برای مردن نیست، منتشر شده است که از این میان، این فیلم امتیاز 75 از 100 را بدست آورده است. از این بیست و سه نقد منتشر شده در وب سایت متاتریک، شانزده نقد مثبت و هفت نقد متوسط بودند.

از چهل و نه نقد منتشر شده برای این فیلم در وب سایت راتن تومیتوز نیز این فیلم امتیاز 90 درصد را گرفته است. بسیاری از منتقدان حضور فیبی والر بریج به عنوان نویسنده فیلم‌نامه فیلم را بسیار عالی دانستند و حضور او در افزایش کمدی و سرگرم‌کنندگی فیلم بسیار تاثیرگذار بوده است. در ادامه با بخشی از این نقدها همراه با ما باشید.

«100/100 The Guardian | منتقد: پیتر بردشاو»

فیلم زمانی برای مردن نیست، فیلمی شگفت‌انگیز، بسیار خودآگاه، سرگرم‌کننده و با اعتماد به نفس است و احتمالا از همه موارد بزرگ است. این فیلم دارای اکشن، بدلکاری و سرگرم‌کنندگی بسیار بزرگی است و گرچه ممکن است دور از ذهن و دیجیتالی به نظر برسد اما این طور به نظر می‌رسد که اتفاقات این فیلم در داخل دنیای واقعی در جریان است.

«90/100 Variety | منتقد: اوون گلیبرمن»

فیلم زمانی برای مردن نیست، یک فیلم فوق‌العاده است. یک فیلم جیمز باند هیجان‌انگیز است که دارای حاشیه نئو کلاسیکال رضایت‌بخشی است. این فیلم، یک فیلم جیمز باند متعارف و بی‌عیب و نقص است که با ظرافت و زیرکی بالایی ساخته شده است و دارای شگفتی‌های کافی است که شما را به هیجان در می‌آورد.

«100/100 The Telegraph | منتقد: رابی کالین»

فیلم زمانی برای مردن نیست اغلب بسیار خنده‌دار و سرگرم‌کننده است. حالت و هوای فیلم اغلب به سبک فیلم‌های شان کانری نزدیک است و شوخ طبعی فیلم نیز بریتانیایی و متعلق به زمان معاصر است. فیلم‌نامه فیلم که توسط فیبی والر بریج نوشته شده نیز نتیجه مطلوب را به همراه دارد.

«75/100 IndieWire | منتقد: دیوید ارلیچ»

نتیجه نهایی این فیلم ممکن است کم هیجان‌ترین فیلم جیمز باند قرن بیست و یکم باشد اما بدون شک، احساسی‌ترین فیلم باند محسوب می‌شود.

«75/100 The Playlist | منتقد: رابرت دنیلز»

احساسات، این فیلم جیمز باند را به حرکت در می‌آورد و زمانی که دنیل کریگ و کارگردان فوکوناگا به این سمت حرکت می‌کنند، فیلم در بهترین حالت خود قرار دارد.

«60/100 The Hollywood Reporter | منتقد: دیوید رونی»

گرچه این فیلم در رده بالایی همچون فیلم Skyfall قرار نمی‌گیرد اما خداحافظی بسیار احساسی برای دنیل کریگ به شمار می‌رود. این بازیگر پس از شان کانری، تاثیر بسزایی بر روی این کاراکتر داشته است.

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.