«خوب، بد، جلف» دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران شد

«خوب، بد، جلف» دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران شد

- درسینما و تلویزیون ایران
۰

سال گذشته فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی از دهم شهریور ماه در سینماهای کشور به نمایش درآمد. استقبال مخاطبان از آخرین ساخته فرهادی به گونه‌ای بود که این فیلم ظرف مدت بسیار کوتاهی فروشش به رقم ده میلیارد تومان رسید و در پایان توانست با فروش بیش از ۱۵ میلیارد تومان به پر درآمد‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شود. اما به تازگی فیلم «گشت۲» با عبور از رکورد «فروشنده» عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داد و حالا هم «خوب، بد، جلف» با فروش نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان، به دومین فیلم پر درآمد تاریخ سینمای ایران تبدیل شد.

در هفته های گذشته فیلم سینمایی «گشت۲» ساخته سعید سهیلی که در نوروز امسال به نمایش درآمد، پس از استقبال مخاطبان، توانست با عبور از «فروشنده» اصغر فرهادی به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شود.

اما «خوب، بد، جلف» پیمان قاسم خانی که از اواخر بهمن ماه در سینماهای کشور به نمایش درآمد و در ایام نوروز هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، با این که این روزها اکران ده هفته آن به اتمام رسیده و تنها به صورت سانس های ویژه در سینماهای کشور به نمایش در می آید، توانسته با عبور از «فروشنده» به دومین پرفروش تاریخ سینمای ایران تبدیل شود.

طبق آخرین بارگذاری سینما‌تیکت، «خوب، بد، جلف» تا به این لحظه ۱۵ میلیارد و ۷۳۶ میلیون تومان درآمد کسب کرده است. این در حالی است که سال گذشته «فروشنده» ۱۵ میلیارد و ۷۱۴ میلیون تومان فروش کرده بود.

با توجه به فروش «خوب، بد، جلف» باید اعلام کرد که دو فیلم کمدی عناوین پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص دادند. البته ممکن است در آینده ای نه چندان دور هم فیلم «نهنگ عنبر۲: سلکشن رویا» وارد رقابت بسیار تنگاتنگی با این دو فیلم در گیشه سینماهای کشور شود.

سال گذشته از رضا عطاران به عنوان پولسازترین بازیگر سینمای ایران یاد می‌شد، ولی وجه اشتراک دو فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران بازی حمید فرخ‌نژاد است.

منبع: آی‌سینما

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

گیشه| «لاتاری» برای دومین هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم شد

«لاتاری» فیلم سوم محمدحسین مهدویان که در تعطیلات