نسخه قاچاق فیلم «گشت ۲» وارد بازار شد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰

فیلم سینمایی «گشت ۲» که با اقبال مخاطبان مواجه شده در بازار قاچاق توزیع شد.

حمید فرخ‌نژاد و سعید سهیلی به قاچاق فیلم سینمایی «گشت ۲» و اکنش نشان دادند و از مردم خواستند تا نسخه قاچاق فیلم را خریداری نکنند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، پس از قاچاق «گشت ۲» و عملکرد پر اشتباه ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و هنری وزارت ارشاد حمید فرخ‌نژاد بازیگر و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم نوشت:

واقعا باعث تاسفه اعلام کنم که نسخه قاچاق فیلم «گشت ۲» وارد بازار شده و متاسف‌ترم که اعلام کنم طی هفته گذشته در این ارتباط به دادگاه رسانه شکایت کردیم ولی تمام تلاش‌های قانونی ما برای جلوگیری از این سرقت بی‌نتیجه موند، پلیس امنیت و سازمان صیانت سینما فقط اظهار تاسف کردن و دیگر هیچ…

عملاً دست قانون جلوی سارقین بالاست و نسخه غیرقانونی گشت ۲ در حال خرید و فروش، متاسفم برای سینمایی که یچ پناهی ندارد. به عنوان یک شهروند ناامید از قانون از شما تقاضا می‌کنم با سارقین همکاری نکنید و نسخه قاچاق خریداری نکنید.

سعید سهیلی نیز در اعتراض به نسخه قاچاق «گشت۲» به «سینما سینما» گفت:

الان حدود ده روز است که برای پی‌گیری ماجرای انتشار نسخه قاچاق و غیر قانونی فیلم گشت ۲ ،از پلیس فتا به پلیس امنیت و از پلیس امنیت به کمیته صیانت از آثار سینمای ایران می‌رویم ،مرتب و بدون هیچ جمایت و پشتیبانی در حال رفتن به این اتاق و آن اتاق هستیم . بعد از ده روز به این نتیجه رسیدیم که مسیر را اشتباه رفته‌ایم وکسی نیست که حرف ما را بشنود . ما باید حرفمان را از همان اول با مردم می‌زدیم. مردمی که همیشه حامی گشت ارشاد ۱ و ۲ بوده‌اند. مردمی که از این دو فیلم استقبال کردند و از توقیف گشت ۱ ناراحت شدند ،برای گشت ۱ و ۲ هوراکشیدند ،خندیدند و کف زدند و اشک ریختند و برای این دو فیلم صف کشیدند.

مردم با نخریدن نسخه غیر قانونی و دانلود نکردن گشت ۲،باید  پشت دست ،محکم به دهان قاچاقیان فیلم‌ها بزنند . قاچاق فیلم‌های سینمای ایران در دست قاچاقچیان معمولی نیست و اگر نقاب از چهره قاچاقچیان برداشته شود قیافه‌های آشنایی را خواهیم دید .

سهیلی افزود :

من فکر می‌کنم توطئه‌ای در پشت پرده پرده انتشار نسخه قاچاق فیلم گشت ۲ است . این توطئه درادامه توطئه کسانی است که گشت ۱  را از پرده سینماها پایین کشیدند .قبلا خیلی تلاش کرده بودند این فیلم پروانه ساخت نگیرد و یا سانسور شود و یا حتی اکران عید به این فیلم داده نشود و وقتی همه تلاش‌هایشان به شکست انجامد وقتی دیدند فیلم به خط پایان نزدیک شده است خواستند به این فیلم پشت پا زنند. انتشار نسخه قاچاق فیلم یک جور انتقام‌گیری از استقبال مردم از گشت ارشاد است و اگر پلیس پی‌گیری کند حتما چهره‌های آشنایی خواهیم دید.

از همان زمان که برخی به مجلس رفتند می‌دانستم توطئه‌هایی در کار است. به نظرم گشت ۱ را اگر گردن زدند گشت ۲ را آمپول هوا زدند. گشت ۱ را ذبح کردند و گشت ۲ را خفه کردند. با این اتفاقی که برای گشت ۲ افتاده باید هر روز منتظر قاچاق یک فیلم باشیم.

متاسفانه وقتی چنین اتفاقی می‌افتد فیلمساز تنها می‌ماند و نه خانه سینما حمایت می‌کند و نه شوراهای مختلف متعلق به تهیه‌کنندگان. من تصمیم دارم کارت عضویت در خانه سینما، کانون کارگردان وانجمن‌های و شوراهای دیگر … را در جلوی خانه سینما آتش بزنم وقتی این کارتها جز سنگین‌تر کردن جیب آدم کاری نمی‌کند. وقتی می بینم که هیچ حمایتی نمی‌کنند و من پیش خود فکر می‌کنم چرا عضو این تشکیلات هستم.

کارگردان گشت ارشاد ۲ هشدار داد :

من از همین‌جا زنگ خطر رابه صدا در می‌آورم و به همه فیلم‌های اکران سینما  اعلام خطر می‌کنم . قاچاقچیان حامیان زیادی دارند و ما هیج حامی نداریم. مردم این فیلم‌ها به عنوان حق‌الناس و مال به سرقت رفته نگاه کنند و به هیچ وجه این فیلم‌های قاچاق را نبینند.

منبع: فارس

0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette