لیست نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۱۸ مشخص شد| حضور پررنگ «شکل آب» و غیبت عجیب «پست»

لیست نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۱۸ مشخص شد| حضور پررنگ «شکل آب» و غیبت عجیب «پست»

- درBAFTA, اخبار فیلم, اخبار مهم
۰

فصل جوایز آغاز شده است و هر روز شاهد اخبار و اطلاعات جدیدی از لیست‌های مختلف بهترین‌های سال هستیم. روز گذشته، برندگان هفتاد و پنجمین دوره‌ی گلدن گلوب مشخص شدند و امروز لیست کامل نامزدهای جوایز بفتا ۲۰۱۸ اعلام شد. برای اطلاعات بیش‌تر و مشاهده‌ی لیست کامل، با سایت سینماگیمفا در ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

فیلم The Shape of Water «شکل آب» به کارگردانی گیرمو دل‌ تورو (Guillermo del Toro) توانسته موفقیت خود را در گلدن گلوب بار دیگر تکرار کند. این فیلم با نامزد شدن در ۱۲ بخش مختلف، عملکرد بهتری نسبت به دیگر فیلم‌های امسال داشته است. با این حال، فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» که توانست در گلدن گلوب خوش بدرخشد و بیش‌ترین جوایز را از آن خود کند، در اینجا هم در ۹ بخش نامزد شده است تا نشان دهد که یکی از شانس‌های اصلی بفتا است. دیگر فیلم امسال که در ۹ بخش مختلف کاندید شده است، فیلم Darkest Hour «تاریک‌ترین ساعت» است که گری اولدمن در نقش وینستون چرچیل در آن ایفای نقش می‌کند. نقشی که می‌تواند جوایز زیادی را برای گری اولدمن به ارمغان بیاورد.

فیلم‌های بریتانیایی نیز امسال در بفتا خوش درخشیده‌اند. فیلم Dunkirk «دانکرک» کریستوفر نولان در هشت بخش مختلف نامزد شده است و حتی یکی از شانس‌های مهم دریافت جوایز در این بخش‌ها هم به شمار می‌آید. فیلم‌های بریتانیایی دیگری همچون Paddington 2 و Film Stars Don’t Die in Liverpool  نیز هر کدام در سه بخش نامزد شده‌اند.

انتظار می‌رفت که فیلم Lady Bird و Get Out کمی بیش‌تر تحویل گرفته شوند. این دو فیلم اگرچه در بخش‌هایی نامزد شده‌اند و یکی از شانس‌های اصلی جوایز به حساب می‌آیند، اما در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردان غایب هستند. اما بزرگ‌ترین شگفتی و نکته‌ی عجیب لیست، عدم حضور فیلم The Post «پست» استیون اسپیلبرگ است. این فیلم حتی در یک بخش هم نتوانسته نامزد دریافت جایزه شود.

لازم به ذکر است که در بخش فیلم‌های خارجی، فیلم «فروشنده‌» اصغر فرهادی برای دریافت جایزه، نامزد شده است.

لیست کامل نامزدهای بفتا ۲۰۱۸ را می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

بهترین فیلم

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم بریتانیایی

Darkest Hour
The Death of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین شروع (اثر اول) نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی

The Ghoul –گرث تانلی (نویسنده/ کارگردان/ تهیه‌کننده), جک هیلی گاتمن و تام میتن (تهیه‌کنندگان)
I Am Not a Witch –رونگانو نایونی( نویسنده/ کارگردان), امیلی مورگان (تهیه‌کننده)
Jawbone – جانی هریس (نویسنده/ تهیه‌کننده), توماس نپر (کارگردان)
Kingdom of Us – لوسی کوهن (کارگردان)
Lady Macbeth – آلیس برج (نویسنده), ویلیام اولدروید (کارگردان), فودلا کرونین او’رایلی (تهیه‌کننده)

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان (بهترین فیلم خارجی)

Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman «فروشنده»

بهترین مستند

City of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

بهترین انیمیشن

Coco
Loving Vincent
My Life as a Courgette

بهترین کارگردان

دنیس ویلنوو برای فیلم Blade Runner 2049
لوکا گوادنینو برای فیلم Call Me by Your Name
کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk
گیرمو دل‌تورو برای فیلم The Shape of Water
مارتین مک‌دونا برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه‌ اورجینال

Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Call Me by Your Name
The Death of Stalin
Film Stars Don’t Die in Liverpool
Molly’s Game
Paddington 2

بهترین بازیگر نقش اول زن

آنت بنینگ برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool
فرانسیس مک‌دورماند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
مارگو رابی برای فیلم I, Tonya
سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water
سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird

بهترین بازیگر نقش اول مرد

دنیل دی-لوییس برای فیلم Phantom Thread
دانیل کالویا برای فیلم Get Out
گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour
جیمی بل برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool
تیموتی چالمت برای فیلم Call Me by Your Name

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya
کریستین اسکات توماس برای فیلم Darkest Hour
لوری متکالف برای فیلم Lady Bird
لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread
اوکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World
هیو گرانت برای فیلم Paddington 2
سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
ویلیام دافو برای فیلم The Florida Project
وودی هرلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین موسیقی فیلم

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water

بهترین فیلمبرداری

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

بهترین طراحی لباس

Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya
Phantom Thread
The Shape of Water

بهترین گریم و آرایش مو

Blade Runner 2049
Darkest Hour
I, Tonya
Victoria & Abdul
Wonder

بهترین صدا

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

بهترین انیمیشن کوتاه انگلیسی

Have Heart
Mamoon
Poles Apart

بهترین فیلم کوتاه انگلیسی

Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys

بهترین ستاره نوظهور

دانیل کالویا

فلورنس پیو

جاش او’کانر

تسا تامپسون

تیموتی شَلَمِی

 

منبع: The Guardian

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

تریلر جدید انیمیشن Incredibles 2 منتشر شد

پیکسار و دیزنی در این چند سال اخیر