برندگان جوایز بفتا ۲۰۱۸ مشخص شدند

برندگان جوایز بفتا ۲۰۱۸ مشخص شدند

- درBAFTA, اخبار فیلم, اخبار مهم
۰

شب گذشته جوایز یکی از معتبرترین مراسم‌های معروف اهدای جوایز برترین‌های سال مشخص شد. بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، برندگان جوایز بفتا ۲۰۱۸ اعلام شد. برای مشاهده‌ی لیست کامل برندگان مراسم بفتا ۲۰۱۸ با سایت سینماگیمفا در ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

می‌توان گفت تقریباً اتفاقات گلدن گلوب دوباره البته با تفاوت‌هایی تکرار شد. فیلم The Shape of Water «شکل آب» به کارگردانی گیرمو دل‌ تورو (Guillermo del Toro) که بیش‌ترین تعداد نامزدی امسال را در بفتا داشت، نتوانست جایزه بهترین فیلم را کسب کند اما موفق شد تا جوایز مهم و ارزشمندی نظیر بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی و همچنین بهترین طراحی صحنه را دریافت کند. همچون گلدن گلوب، مهم‌ترین جایزه بفتا ۲۰۱۸ یعنی بهترین فیلم به Three Billboards Outside Ebbing, Missouri «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» رسید. همچنین این فیلم جوایز ارزشمند دیگری نظیر بهترین فیلم بریتانیایی و همچنین بهترین فیلمنامه‌ی اورجینال را نیز دریافت کرد. در واقع، توانست مهم‌ترین جوایز بفتا را از آن خود کند. این فیلم در  ۹ بخش مختلف نامزد دریافت جایزه شده بود.

همانطور که حدس زده می‌شد، جایزه بهترین بازیگر اول مرد به گری اولدمن رسید که توانسته بود نقش‌ آفرینی بسیار خوب و منحصر به فردی در نقش وینستون چرچیل داشته باشد. اما در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن تفاوت‌هایی با گلدن گلوب دیده می‌شد. جایزه‌ی بهترین نقش اول زن به فرانسیس مک‌دورماند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri رسید که این جایزه هم موفقیت خوبی برای مک‌دورماند و هم موفقیتی دیگر برای  فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» محسوب می‌شود.

همچنین فیلم Blade Runner 2049 «بلید رانر ۲۰۴۹» توانست جایزه‌های مهمی نظیر بهترین فیلمبرداری و بهترین جلوه‌های ویژه را دریافت کند.

در بخش فیلم‌های خارجی هم فیلم «فروشنده‌» اصغر فرهادی نتوانست موفقیتی کسب کند و جایزه‌ی این بخش به فیلم کره‌ای The Handmaiden رسید.

لیست کامل جوایز BAFTA 2018:

بهترین فیلم

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم بریتانیایی

Darkest Hour
The Death of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین شروع (اثر اول) نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی

The Ghoul –گرث تانلی (نویسنده/ کارگردان/ تهیه‌کننده), جک هیلی گاتمن و تام میتن (تهیه‌کنندگان)
I Am Not a Witch –رونگانو نایونی ( نویسنده/ کارگردان), امیلی مورگان (تهیه‌کننده)
Jawbone – جانی هریس (نویسنده/ تهیه‌کننده), توماس نپر (کارگردان)
Kingdom of Us – لوسی کوهن (کارگردان)
Lady Macbeth – آلیس برج (نویسنده), ویلیام اولدروید (کارگردان), فودلا کرونین او’رایلی (تهیه‌کننده)

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان (بهترین فیلم خارجی)

Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman «فروشنده»

بهترین مستند

City of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

بهترین انیمیشن

Coco
Loving Vincent
My Life as a Courgette

بهترین کارگردان

دنیس ویلنوو برای فیلم Blade Runner 2049
لوکا گوادنینو برای فیلم Call Me by Your Name
کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk
گیرمو دل‌تورو برای فیلم The Shape of Water
مارتین مک‌دونا برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه‌ اورجینال

Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Call Me by Your Name
The Death of Stalin
Film Stars Don’t Die in Liverpool
Molly’s Game
Paddington 2

بهترین بازیگر نقش اول زن

آنت بنینگ برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool
فرانسیس مک‌دورماند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
مارگو رابی برای فیلم I, Tonya
سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water
سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird

بهترین بازیگر نقش اول مرد

دنیل دی-لوییس برای فیلم Phantom Thread
دانیل کالویا برای فیلم Get Out
گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour
جیمی بل برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool
تیموتی چالمت برای فیلم Call Me by Your Name

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya
کریستین اسکات توماس برای فیلم Darkest Hour
لوری متکالف برای فیلم Lady Bird
لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread
اوکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World
هیو گرانت برای فیلم Paddington 2
سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
ویلیام دافو برای فیلم The Florida Project
وودی هرلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین موسیقی فیلم

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water

بهترین فیلمبرداری

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

بهترین طراحی لباس

Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya
Phantom Thread
The Shape of Water

بهترین گریم و آرایش مو

Blade Runner 2049
Darkest Hour
I, Tonya
Victoria & Abdul
Wonder

بهترین صدا

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

بهترین انیمیشن کوتاه انگلیسی

Have Heart
Mamoon
Poles Apart

بهترین فیلم کوتاه انگلیسی

Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys

بهترین ستاره نوظهور

دانیل کالویا

فلورنس پیو

جاش او’کانر

تسا تامپسون

تیموتی شَلَمِی

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

اولین تریلر فیلم First Man منتشر شد

طبق وعده‌های داده شده، شرکت یونیورسال اولین تریلر