نامزدهای بهترین‌‌های سال ۲۰۱۷ از نگاه سینماگیمفا

نامزدهای بهترین‌‌های سال ۲۰۱۷ از نگاه سینماگیمفا

- درپرونده, پست ویژه, مقالات, یادداشت
۰

سال ۱۳۹۶ با تمامی خوبی‌ها و بدی‌هایش به روزهای پایانی خود رسیده است. سالی که در صنعت سینما نیز با فراز و نشیب‌های فراوان و جنجال‌ها و حاشیه‌های بسیاری همراه بوده است. طبق عادت مرسوم، تصمیم بر آن شد تا بهترین‌های سال ۲۰۱۷ میلادی را از نگاه تیم سایت سینماگیمفا (سینما فارس) مشخص کنیم. به این منظور، با ما در ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

لیست نامزدهای بهترین فیلم‌ها و سریال‌های سال که در زیر مشاهده می‌کنید، با بررسی‌های فراوان و همچنین نظر خواهی از نویسندگان سایت سینماگیمفا به دست آمده است. این لیست در حوزه‌های گوناگونی نظیر سینما و تلویزیون تهیه شده است. همچنین به علت استقبال مخاطبان سایت از بخش انیمه‌ها، بهترین‌های این حوزه را نیز انتخاب کرده‌ایم. در بخش سینما، که بیش‌ترین سهم را در این لیست دارد، نامزدها به سه دسته‌ی کلی تقسیم شده‌اند؛ بخش فنی و تکنیکی، بخش ژانرهای مختلف و در نهایت بخش اصلی.

در همین مطلب، نظرسنجی برای انتخاب بهترین فیلم سال گذاشته شده است تا علاقه‌مندان و دوست‌داران این صنعت نظر خود را منعکس کنند. این نظرسنجی تا پایان روز ۲۸ اسفند پابرجا خواهد بود. اما برندگان از نگاه تیم سایت در دو مرحله و در روزهای ۲۷ اسفند (برندگان بخش سریال‌ها و انیمه‌ها) و ۲۸ اسفند (برندگان بخش سینما) اعلام خواهد شد. در روز پایانی سال هم نتیجه‌ی کلی به همراه نتایج نظرسنجی منتشر خواهد شد.

بهترین فیلم سال 1396 کدام است؟

View Results

Loading ... Loading ...

جوایز بخش‌های فنی:

بهترین تدوین

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

The Post

I, Tonya

بهترین تدوین صدا

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

بهترین میکس صدا

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

بهترین طراحی صحنه

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

بهترین طراحی لباس

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria & Abdul

بهترین چهره‌پردازی (گریم) و آرایش مو

Victoria & Abdul
Darkest Hour
I, Tonya
Beauty and the Beast
Wonder

بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

ژانرهای مختلف:

بهترین فیلم کمدی:

The Big Sick

The Disaster Artist

I, Tonya

Lady Bird

بهترین فیلم ترسناک:

It

Get Out

It Comes at Night

Annabelle: Creation

بهترین فیلم علمی تخیلی:

Blade Runner 2049

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Okja

بهترین فیلم اکشن:

Wonder Woman

John Wick: Chapter 2

War for the Planet of the Apes

Baby Driver

Logan

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Thor: Ragnarok

بهترین فیلم ابرقهرمانی:

Thor: Ragnarok

Logan

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Wonder Woman

Spider-Man: Homecoming

جوایز اصلی بخش سینما:

 

 

 

 

بهترین انیمیشن

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

The LEGO Batman Movie

Ferdinand

Loving Vincent

 

 

بهترین موسیقی فیلم

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

The Post

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمبرداری

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلمنامه

Aaron Sorkin (فیلم Molly’s Game)

Greta Gerwig, (فیلم Lady Bird)

Martin McDonagh (فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Liz Hannah & Josh Singer (فیلم The Post)

Guillermo del Toro & Vanessa Taylor (فیلم The Shape of Water)

Jordan Peele (فیلم Get Out)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World

ریچارد جنکینز برای فیلم The Shape of Water

سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

ویلیام دافو برای فیلم The Florida Project

وودی هرلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya

کریستین اسکات توماس برای فیلم Darkest Hour

لوری متکالف برای فیلم Lady Bird

لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread

اکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

مری جی. بلایژ برای فیلم Mudbound

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

دنیل دی-لوییس برای فیلم Phantom Thread

دانیل کالویا برای فیلم Get Out

گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour

تیموتی شلمی برای فیلم Call Me by Your Name

دنزل واشنگتن برای فیلم Roman J. Israel, Esq

تام هنکس برای فیلم The Post

جیمز فرانکو برای فیلم The Disaster Artist

بهترین بازیگر نقش اول زن

مریل استریپ برای فیلم The Post

جسیکا چستین برای فیلم Molly’s Game

فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

مارگو رابی برای فیلم I, Tonya

سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water

سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird

بهترین کارگردان:

کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk

پی. تی اندرسون برای فیلم Phantom Thread

گرتا گرویگ برای فیلم  Lady Bird

مارتین مک‌دونا برای فیلم  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

گیرمو دل‌تورو برای فیلم  The Shape of Water

استیون اسپیلبرگ برای فیلم The Post

دنی ویلنوو برای فیلم Blade Runner 2049

بهترین فیلم:

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Post

The Shape of Water

The Florida Project

Phantom Thread

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Lady Bird

سینمای ایران:

بهترین فیلم ایرانی:

ماجرای نیمروز

ویلایی‌ها

رگ خواب

برادرم خسرو

هجوم

خوب بد جلف

خفه‌گی

جوایز سریال‌های تلویزیونی

بهترین سریال درام:

۲ Stranger Things

Game of Thrones

The Leftovers

Big Little Lies

Sneaky Pete

Peaky Blinders

The Handmaid’s Tale

Mindhunter

Ozark

۱۳ Reasons Why

بهترین سریال کمدی:

Veep

Glow

I love Dick

Blacklish

Mrs.Marvelous

Grace and Frankie

Shameless

Girls

بهترین بازیگر زن در یک سریال

نیکول کیدمن برای سریال Big Little Lies

الیزابت ماس برای سریال The Handmaid’s Tale

ریچل بروزناهان برای سریال The Marvelous Mrs. Maisel

Carrie Coon برای سریال The Leftovers

کترین لانگفورد برای سریال ۱۳ Reasons Why

میلی بابی براون برای سریال Stranger Things

Claire Foy برای سریال The Crown

بهترین بازیگر مرد در یک سریال

استرلینگ کی. براون  برای سریال This Is Us

Jason Bateman برای سریال Ozark

ایوان مک‌گرگور برای سریال Fargo

باب اودنکرک برای سریال Better Call Saul

Jeff Daniels  برای سریال Godless

جاستین ثرو برای سریال The Leftovers

جاناتان گرو برای سریال Mindunter

بهترین انیمیشن‌های سریالی

Rick and Morty

Samurai Jack

Bojack Horseman

The Simpsons

South Park

Voltron Legendry Defender

جوایز بخش انیمه‌ها:

بهترین انیمه سینمایی:

Mary and The Witch’s Flower

No Game, No Life Zero

Sword Art Online: Ordinal Scale

Fate/stay night: Heaven’s Feel I. presage flower

The Night Is Short, Walk on Girl

Black Butler: Book of the Atlantic

بهترین انیمه سریالی:

Inuyashiki: The Last Hero

Kino’s Journey: The Beautiful World

Made In Abyss

Gintama

Attack on Titan

My Hero Academia

Shoujo Shuumatsu Ryokou

 

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

تریلر جدید انیمیشن Incredibles 2 منتشر شد

پیکسار و دیزنی در این چند سال اخیر