چرا فیلم Warcraft 2 دیگر در سینماهای آمریکا پخش نخواهد شد؟

9 شهریور 1395 - 19:00

اولین فیلم سینمایی وارکرفت امسال با بازخورد منفی منتقدان در سینماها عرضه شد و فروش چندان خوبی را هم در گیشه‌های آمریکا برای ناشر آن به همراه نداشت. با اینکه همه فکر می‌کردیم وارکرفت در میان تمامی بازی‌هایی که به فیلم تبدیل می‌شوند از پتانسیل بیشتری در موفقیت برخوردار است این اتفاق نیفتاد. وارکرفت اما به طرز غافلگیرکننده و بسیار عجیبی در چین رکورد باکس آفیس غول آسایی داشت و توانست ضررهای متحمل شده در دیگر مناطق را برای بلیزارد و شرکت یونیورسال جبران کند. وارکرفت هم مانند فیلم‌های متعدد دیگری که در این چند ساله منتشر شدند موفقیت خود را به بازار سینمای چین مدیون هستند. حال طبق گزارشی، یکی از عوامل ساخت فیلم اعلام کرده است که اگر دنباله‌ای برای وارکرفت ساخته شود، شاید حتی عرضه آن در آمریکا منتفی باشد.

وارکرفت بسیار به رمان‌هایی که فیلم از آن اقتباس شده وفادار است؛ اما مانند هر فیلم دیگری کمی در عناصر خود نوآواری و خلاقیت به خرج داده و آزادی طلبیده است. بسیاری از فیلم‌ها مانند Pacific Rim (که دنباله آن تنها به خاطر عشق و علاقه مردم چین به این فرنچایز ساخته می‌شود) موفقیت خارق العاده ای در بازار چین داشته‌اند اما هیچ کدام به بزرگی فیلم وارکرفت به کارگردانی آقای دانکن جونز نمی‌شود. وارکرفت با بازخورد منفی از طرف منتقدین همراه بود (دقیقاً مانند تمام فیلم‌های دیگر که بر اساس بازی‌های ویدئویی ساخته می‌شوند) و در هفته‌های گذشته با نقد آن در سینماگیمفا همراه بودید.

فیلم وارکرفت در آمریکا تنها ۴۷ میلیون دلار فروش داشت که با توجه به بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری آن بسیار ناچیز است. در واقع این فیلم ۳۸۶ میلیون دلار در دیگر نقاط جهان فروش داشته که رقم باکس آفیسش را به ۴۳۳ میلیون دلار می‌رساند. منابع می‌گویند که این فیلم نه تنها سود نداشته، بلکه برای مساوی شدن هزینه‌ها باید ۴۵۰ میلیون دلار به‌دست آورد. بااینکه فروش سینماها هنوز به این مقدار نرسیده، در ۲۷ سپتامبر این فیلم برروی دیسک‌های بلوری عرضه خواهد شد که خود فروش قابل‌توجهی خواهد داشت. حال احتمال دارد که دنباله این فیلم به طور کامل سینماهای آمریکا را در نظر نگیرد و از آن عبور کند. یکی از اعضای Sky Moore که یکی از همکاران توسعه آن بوده در جدیدترین صحبت‌های خود گفته است:

چه کسی می‌گوید که [این فیلم] حتی بازیگران آمریکایی داشته باشد؟ من فکر می‌کنم دنباله فیلم بسیار بر محوریت کشور چین خواهد بود. احتمالش زیاد است که حتی در اینجا (آمریکا) منتشر نشود.

باید بگوییم که این صحبت ها به هیچ وجه از عوامل نزدیک به برند وارکرفت یا حتی لجندری پیکچرز نمی‌آید و هنوز نمی‌توانیم درستی آن را تصدیق کنیم. مگر می‌شود شخصیت اصلی فیلم را برای قسمت دوم عوض کنند؟ حتی اگر قسمت دومی ساخته شود! وارکرفت ۲ فعلا به لطف بازار کشور چین تنها در حد یک احتمال است.

آیا وارکرفت ۲ ساخته می‌شود؟ [highlight]اسپویلر فیلم اول در ادامه[/highlight]

اگر فیلم را تماشا کرده باشید می‌دانید که دانکن جونز و نویسندگان آن بسیار پایان و نتیجه‌بندی را باز گذاشتند. بااینکه این پایان بسیار به کتاب‌ها وفادار است، شاید از دید عده زیادی به عنوان یکی از نقاط منفی فیلم دیده شود. لوتار بدن بی جان پادشاه الین را با شکست دادن بزرگ‌ترین ارک از صحنه نجات داد و به استورم ویند بازگرداند. حال قرار است شاهد نبردی اجتناب ناپذیر میان ارک ها و انسان ها و دیگر نژادهای آرزوث باشیم. با توجه به چنین پایانی، احتمال ساخت ادامه بسیار زیاد است و حال فروش فیلم در چین این احتمال را دوچندان می‌کند.

نظر شما در مورد فیلم وارکرفت چه بود؟ آیا دوست دارید دنباله آن ساخته شود؟

منبع: Screenrant

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید