شایعه: ۱۵۰ میلیون دلار دستمزد احتمالی دنیل کریگ برای ایفای نقش جیمز باند

جیمز باند (James Bond) یک شخصیت نمادین و یک فرانچایز محبوب سینمایی هست. در طی سال‌های مختلف بازیگران متفاوتی با بازی نقش این مامور مخفی روی پرده‌ی سینما ظاهر شده‌اند و هرکدام میزان موفقیت و محبوبیت متفاوتی نیز داشتند. دنیل کریگ (Daniel Craig) بازیگری است که برای چهار نسخه‌ی گذشت سری فیلم‌های جیمز باند استفاده شده و ثابت کرده است که نزد طرفداران و هم کمپانی سونی محبوب است. در ادامه با سینماگیمفا همراه باشید.

کمپانی سونی در چند سال گذشته از سری فیلم‌های جیمز باند با بازی دنیل کریگ سود زیادی کسب کرده است. آخرین فیلم از این فرانچایز محبوب، Spectre «شبح»، نتوانست موفقیت Skyfall «اسکای‌فال» را در باکس آفیس و هم از نگاه منتقدان تکرار کند، ولی توانست فروش ۸۷۹ میلیون دلاری در سراسر جهان داشته باشد. این موضوع می‌تواند دلیل موجه‌ای برای سونی باشد که از دنیل کریگ  بخواهد برای بار پنجم در نقش جیمز باند بازی کند.

spectre1

به نظر می‌رسد که خود دنیل کریگ متمایل برای بازی در این نقش نباشد؛ در واقع کمی قبل از اکران فیلم Spectre «شبح» او در مصاحبه‌ای عنوان کرد که ترجیح می‌دهد رگ خود را بزند ولی دوباره نقش مامور ۰۰۷ را بازی نکند؛ حداقل نه در آینده‌‌‌ی نزدیک. همچنین شایعه‌هایی از رد شدن پیشنهاد ۶۸ میلیلون پوندی (تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار) برای بازگشتن به نقش جیمز باند از جانب دنیل کریگ نیز وجود دارد. بعد از این اخباری مبنی بر کاندیدهای متفاوتی برای بازی در نقش جیمز باند منتشر شد. در یکی از این اخبار از ادریس البا (Idris Elba) را برای بازی در نقش ۰۰۷ نام برده شد، ولی خود ادریس البا اعلام کرد که مسن‌تر از آن است که بتواند این نقش را بازی کند.

 از افراد دیگری نیز برای بازی در نقش جیمز باند نام برده شد؛ تام هیلدستون (Tom Hiddleston) یکی از آن‌ها بود که این روزها  برای بازی در هر نقشی اولین شایعه‌ها مربوط به اوست. دیگری آیدن ترنر (Aidan Turner) هست که در حال حاضر مشغول بازی در سریال درام شبکه‌ی بی‌بی‌سی (BBC)، Poldark «پولدارک»، است. با تمام این شایعات به نظر می‌رسد که کمپانی سونی فقط دنیل کریگ را برای بازی در نقش جیمز باند مد نظر دارد و بر اساس شایعات منتشر شده ۱۵۰ ملیلون دلار برای دو نقش‌آفیرینی دیگر به او پیشنهاد داده است.

Daniel-Craig-Bond-Gun

قبل از هر چیزی دیگری باید تاکید کرد که تمام این صحبت‌ها تنها شایعه به حساب می‌آیند. در هر صورت منطقی به نظر می‍‌‌رسد که سونی بخواهد دنیل کریگ به تیم بازیگران ملحق شود. از آن جایی که استدیو قصد دارد دو  فیلم جیمز باند را پشت سر هم تولید کند پس به زودی باید کار خود را شروع کنند؛ اما روند مذاکره و عقد قرارداد بازیگر جدید می‌تواند روند ساخت را مختل کند و تاریخ آغاز پروژه را به تعوقی اندازد. با وجود کریگ به عنوان نقش اول این مراحل سریع‌تر طی خواهند شد. بنا به گفته‌ی منبع سایت Radar کریگ رفتاری هوشمندانه داشته است:

همه از علاقه تهیه‌کنندگان نسبت به دنیل کریگ آگاه هستند و در این زمان حساس از دست دادن او یک گزینه‌ برای استودیو سونی نخواهند بود.

با اینکه دنیل کریگ تصمیم خود را کاملا صریح اعلام کرد، ولی این حق را نیز به خود داد که بخواهد تصمیم خود را تغییر دهد. شاید این میزان زیاد دستمزد باعث تغییر عقیده‌ی دنیل کریگ شود و او تصمیم بگیرد که در دو فیلم بعدی نیز به عنوان جیمز باند نقش‌آفیرینی کند تا جای خود را به بازیگر دیگری بدهد.

این موضوع یک سوال خیلی مهم را پیش می‌آورد که آیا دنیل کریگ ارزش این میزان دستمزد را دارد؟ شاید بهتر باشد که کمپانی سونی به جای دادن این دستمزد به دنیل کریگ آن را برای جلوه‌های بصری فیلم خرج کند و یا از آن برای نوشتن یک نمایشنامه بهتر استفاده کنند.

منبع: screenrant

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید