حضور فیلم سینمایی روزهای نارنجی در جشنواره آلمان

16 November 2018 - 23:21

 

به گزارش سینما گیمفا (سینما فارس)، فیلم سینمایی ” روزهای نارنجی” اولین و تنها ساخته آرش لاهوتی که به نویشندگی مشترک آرش لاهوتی و جمیله دارالشفایی  است و همچنین تهیه‌کنندگی این اثر را نیز علیرضا قاسم‌خان بر عهده دارد، در جشنواره آلمان حضور پیدا خواهد کرد و به رقابت می‌پردازد. این در حالی است که این فیلم سینمایی به عنوان تنها فیلم ایرانی در بخش مسابقه اصلی شصت و هفتمین دوره از جشنواره مانهایم آلمان حضور خواهد داشت. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی است که سوابق درخشانی در حوزه آثار مستند دارد و جوایز متعددی از جشنواره داخلی و خارجی دریافت کرده است.از جمله آثار آرش لاهوتی، مستند تحسین شده آبی کمرنگ است که سال ۱۳۹۵ در جشنواره سینما حقیقت نظر منتقدان را جلب کرد.

این اثر در سال ۱۳۹۶ ساخته شده است و در ابتدا نیز نام آن ” واسطه ” بود که سپس نام آن آن به ” روزهای نارنجی” تغییر پیدا کرد.

این اثر درباره زنی است یه نام ابان که ۵۴ سال دارد و واسطه استخدام کارگران فصلی است. این فیلم در بسیاری از جشنواره‌های بین المللی و پر اهمیت حضور پیدا کرده بوده است که از آن جمله می‌توان به بخش کشف چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل و جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان نیز روی پرده رفته است و در آخر نیز جشنواره آلمان اشاره کرد. اما اولین نمایش جهانی «روزهای نارنجی» در جشنواره تورنتو بوده است.

بازیگران این فیلم به ترتیب زیر می‌باشد:

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب

دیگر عوامل این فیلم نیز به این صورت هستند:

کارگردان: آرش لاهوتی، نویسنده: آرش لاهوتی – جمیله دارالشفایی، مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی، تدوین: مهدی حسینی وند، صدابرداری: حسن شبان کاره، طراحی و ترکیب صدا: بهمن اردلان، موسیقی: کریستف رضاعی، طراحی صحنه و لباس: فاضل ژیان، طراحی گریم: شهرام خلج، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل، جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیگ، تهیه کننده: علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح: شهنام شهبازاده.

این جشنواره بین المللی فیلم سینمایی مانهایم آلمان که به آلمانی به نام (Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg) معروف است هر سال به طور اشتراکی در شهرهای  مانهایم و هایدلبرگ در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان برگزار می‌شود که اولین بنیان گذاری و اجرای آن به سال ۱۹۵۲ باز می‌گردد که از نظر اهمیت نیز، این جشنواره دومین جشنواره مهم آلمان پس از جشنواره برلیناله می‌باشد. این جشنواره همه ساله از ۱۵ تا ۲۵ نوامبر در حال برگزاری است.

مراسم افتتاحیه جشنواره هرسال در هایدلبرگ برگزار می‌شود. با توجه به‌اینکه هایدلبرگ شهری دانشجویی است، بیشتر تماشاگران جشنواره را جوانان دانشجو تشکیل می‌دهند.

در جدیدترین زمان برگزاری این جشنواره، شصت و هفتمین دوره از آن با حضور فیلم ایرانی ” روزهای نارنجی” همراه است.

عرضه و پخش بین‌المللی فیلم «روزهای نارنجی» به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

برای مشاهده عکس‌های بیشتر و ویدیوها و اخبار روز سینمای ایران به صفحه اینستاگرام ما نیز سربزنید.

لینک اینستاگرام:

Https://Www.Instagram.Com/Cinemafars.Official

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.