همزمان فیلم “رزوهای نارنجی” در چهار جشنواره خارجی در حال اکران است

17 November 2018 - 16:15

به گزارش سینما گیمفا (سینما فارس)، فیلم سینمایی ” روزهای نارنجی” اولین و تنها ساخته آرش لاهوتی که به نویشندگی مشترک آرش لاهوتی و جمیله دارالشفایی  است و همچنین تهیه‌کنندگی این اثر را نیز علیرضا قاسم‌خان بر عهده دارد، در جشنواره آلمان حضور پیدا خواهد کرد و به رقابت می‌پردازد. این در حالی است که این فیلم سینمایی به عنوان تنها فیلم ایرانی در بخش مسابقه اصلی شصت و هفتمین دوره از جشنواره مانهایم آلمان حضور خواهد داشت. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی است که سوابق درخشانی در حوزه آثار مستند دارد و جوایز متعددی از جشنواره داخلی و خارجی دریافت کرده است. از جمله آثار آرش لاهوتی، مستند تحسین شده آبی کمرنگ است که سال ۱۳۹۵ در جشنواره سینما حقیقت نظر منتقدان را جلب کرد.

این فیلم سینمایی در بخش مسابقه هشتمین دوره از جشنواره مالاتیا در کشور ترکیه حضور دارد و امسال در بخش رقابتی این جشنواره بین المللی به نمایش در خواهد آمد.

نوری بیلگه جیلان کارگردان برنده نخل طلای جشنواره کن بعنوان رئیس هیات داورن در این جشنواره حضور دارد و به بررسی اثار منتخبی که در آینده نمایش خواهد داده شد می‌پردازد.

این جشنواره ترکیه به نام مالانیا از تاریخ ۹ تا ۱۵ نوامبر مصادف است با ۱۸ تا ۲۴ آبان ‌ماه در کشور ترکیه برگزار می‌شود.  این فستیوال با حمایت شهرداری مالاتیا و دیگر نهادهای شهر برگزار می شود و فیلم های منتخب در بخش های فیلم های بلند و کوتاه ملی، فیلم های بلند و کوتاه بین الملل، بخش پانوراما و دیگر بخش های فرعی به رقابت می پردازند.

در هشتمین دوره این جشنواره فیلم های «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی در بخش فیلم بلند بین الملل، «سلاخ» به کارگردانی رسول ایرانزاد آقامیرلو در بخش فیلم کوتاه بین الملل محصول مشترک ایران و اسپانیا و«حیوان» به کارگردانی بهرام و بهمن ارک در بخش پانوراما حضور دارند.

همچنین امیرمسعود سهیلی در بخش فیلم های کوتاه بین الملل و محمد اطبایی در بخش پروژه های سینمایی با عنوان سکوی فیلم مالاتیا از اعضای هیات داوران هستند و همراه با دیگر فیلمسازان و تهیه کنندگان بین المللی به ارزیابی آثار بخش خود می پردازند.

این اثر در سال ۱۳۹۶ ساخته شده است و در ابتدا نیز نام آن ” واسطه ” بود که سپس نام آن آن به ” روزهای نارنجی” تغییر پیدا کرد.

این اثر درباره زنی است یه نام ابان که ۵۴ سال دارد و واسطه استخدام کارگران فصلی است. این فیلم در بسیاری از جشنواره‌های بین المللی و پر اهمیت حضور پیدا کرده بوده است.

بازیگران این فیلم به ترتیب زیر می‌باشد:

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب

دیگر عوامل این فیلم نیز به این صورت هستند:

کارگردان: آرش لاهوتی، نویسنده: آرش لاهوتی – جمیله دارالشفایی، مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی، تدوین: مهدی حسینی وند، صدابرداری: حسن شبان کاره، طراحی و ترکیب صدا: بهمن اردلان، موسیقی: کریستف رضاعی، طراحی صحنه و لباس: فاضل ژیان، طراحی گریم: شهرام خلج، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل، جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیگ، تهیه کننده: علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح: شهنام شهبازاده.

برای مشاهده عکس‌های بیشتر و ویدیوها و اخبار روز سینمای ایران به صفحه اینستاگرام ما نیز سربزنید.

لینک اینستاگرام:

Https://Www.Instagram.Com/Cinemafars.Official

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.