صحنه‌های حذف شده‌ی Mandy: نه بد بودند، نه لازم!

19 November 2018 - 23:00

فیلم Mandy (مندی)، یکی از بهترین فیلم‌های سال، اکنون بصورت بلوری منتشر شده است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا نگاهی به صحنه‌های حذف شده‌‌ی فیلم و همینطور اضافه‌ شده‌ به آن که در نسخه‌ی دیسک فیلم وجود داشتند، بیندازیم. چیزی که من یافتم، یک کالکشن از صحنه‌هایی بود که به خودی خود خوب بودند، اما احتمالا بدون آن‌که چیزی بر ارزش‌های فیلم اضافه کنند، فقط از سرعت روند فیلم می‌کاستند. پنج صحنه‌ی حذف شده/توسعه یافته فیلم عبارت هستند از:

  • ایستگاه پمپ بنزین
    شام پختن رد و مندی
    برادر سوان و سَند در درون ون
    چدر گابلین- بریده نشده
    کورترهای توسعه یافته

مشکل تمام این صحنه‌ها این است که آن‌ها چیزی را تکرار می‌کنند که ما خودمان میدانیستیم. مثلا صحنه‌ی پمپ بنزین، به ما می‌گوید رد (با بازی نیکولاس کیج Nicholas Cage) یک گذشته تروماتیک و خلق و خوی نامناسب دارد. صحنه شام پختن رد و مندی، یک تلنگر دیگر از عشق بین این دو شخصیت است. صحنه برادر سوان و سند، یکی از مونولوگ‌های ضعیف‌تر سند است. و کورترهای توسعه یافته ممکن بود روند به جلوی فیلم را دچار کُندی کنند. لطفا تا پایان این خبر با سینماگیمفا هنراه باشید.

تنها صحنه‌ای که فکر می‌کنم می‌توانست با حضورش در جامعیت بخشیدن به موضوع فیلم، کارساز باشد، صحنه‌ی بریده نشده‌ی تبلیغاتِ چدر گابلین بود. من از این امر اطلاعی ندارم که آیا نویسنده/کارگردان فیلم، پانوس کاسماتوس (Panos Cosmatos) هنگام ساخت فیلم می‌دانست، چدر گابلین تا این حد مشهور می‌شود یا نه؟ اما بنظرم این یک جورایی یک صحنه‌ دزدی بود. گذشته از این، بکار گیری چدر گابلین در این فیلم واقعا جواب داد، چرا که آن درست در کنار دنیای رد وارد صحنه می‌شد، و ذهن بیننده را منحرف می‌کرد و تمرکز ما را معطوف به این تبلیغات تقلبی بانکدارها می‌کرد.

داستان این فیلم زندگی یک زوج خوشبخت به نام‌های رد با بازی نیکولاس کیج و مندی با بازی آندرا رایزبورو (Andrea Riseborough) را بازگو می‌کند. اما زندگی آن‌ها هنگامی که یک فرقه‌ی مذهبی مرموز، مندی را قربانی می‌کند، مقداری تاریک و عجیب و غریب می‌شود و رِد اقدام به گرفتن انتقام از این وحشی‌گری و بی‌عدالتی آن‌ها می‌کند.

فیلم Mandy توسط پانوس کاسماتوس نویسندگی و کارگردانی شده است و نیکولاس کیج بازیگر فیلم‌های Mom & Dad و Leaving Las Vegas، همچنین آندرا رایزروبو بازیگر فیلم‌ Birdman، لاینس روچ (Linus Roache) بازیگر فیلم‌های Homeland و Vikings، ند دنی (Ned Denny) بازیگر Peaky Blinders و The Women In Black 2: Angel Of Death، اولون فوئر (Olwen Fouéré)، ریچارد بریک (Richard Brake) بازیگر The Death Of Stalin و بالاخره بیل دوک (Bill Duke) بازیگر Predator و Commando در آن می‌درخشند.

اگر هنوز “مندی” را ندیده‌اید و به دنبال دیدن آن با کیفیت بلوری هستید، اجازه ندهید، این صحنه‌های حذف شده به معیار تصمیم گیری و قضاوت شما راجع به فیلم تبدیل شود. آن‌ها صحنه‌های خوبی هستند، اما جزء نقاط عطف و کلیدی فیلم محسوب نمی‌شوند. در عوض اجازه دهید تا ویدیو و موسیقی متن وحشتناک آن، شما را تشویق به اضافه کردن آن به کالکشن شما شود. بدترین چیزی که می‌توانم در مورد انتشار خانگی “مندی” بگویم این است که هنوز نسخه ۴k، برای این فیلم که دارای جلوه‌های بصری چشمگیری نیز هست، در دسترس نیست. اما حتی در نسخه بلوری آن، شما همچنان می‌توانید فیلمی فوق العاده باورنکردنی در باب عشق و از دست دادن ببینید‌.

منبع: Collider

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.