فیلم سینمایی روسی و حضور در جشنواره فیلم فجر

  • توسط مهتاب جعفری
  • آذر ۸, ۱۳۹۷
  • ۰

به گزارش سینماگیمفا (سینما فارس)، فیلم سینمایی روسی به کارگردانی امیرحسین ثقفی به مدت دو ماه روند فیلمبرداری آن طی شد و این پروسه در لوکیشن‌های زیادی انجام پذیرفت و این کار تقریبا در ۳۶ لوکیشن به انجام رسید. عوامل سازنده این فیلم در لوکیشن‌هایی واقع در لاهیجان، تهران، ساوه، قم، شهر ری، دیلمان، گرمسار، فومن، بندر کیاشهر، ورامین، جاجرود و … پروژه را فیلمبرداری کردند.

نوشتن فیلمنامه این فیلم نیز بر عهده امیرحسین ثقفی بوده است و همچنین تهیه‌کنندگی آن را علی‌اکبر ثقفی بر عهده دارد. او با این فیلم چهارمین تجربه خود را در کارگردانی به همراه داشت. وی قبل تر از “روسی” فیلم‌هایی نظیر “مرگ کسب و کار من است”، “همه چیز برای فروش” و “مردی که اسب شد” را نیز کارگردانی کرده بود.

تهیه‌کننده فیلم، علی اکبر ثقفی درباره فیلم “روسی” گفته است:

فیلم قصه‌ای متفاوت دارد و کاراکترهای بیشتری نسبت به کارهای قبلی فیلمساز در قصه تعبیه شده است.  قصه‌ فیلم درام اجتماعی است که در بستر جامعه رخ می‌دهد. فیلمبرداری فیلم علاوه بر تهران در دو منطقه گیلان و مازندران هم فیلمبرداری می‌شود بخش‌هایی از فیلم در فضای برفی جلوی دوربین رفته است.

این تهیه‌کننده طی مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد که کارن همایونفر ساخت موسیقی «روسی» را برعهده دارد و آرش قاسمی نیز در حال صداگذاری این پروژه سینمایی است. تدوین این فیلم نیز توسط مستانه مهاجر انجام شده است.

طبق آخرین اخبار پیرامون حضور این فیلم در سی و هفتمین دوره از جشنواره فیلم فجر، این تهیه‌کننده اعلام کرد: فرم حضور این فیلم برای جشنواره فیلم فجر را پر کردیم و منتظر جواب نهایی هستیم.

بازیگران اصلی این فیلم که به ایفای نقش پرداخته‌اند به تریب زیر هستند:

امیر آقایی، طناز طباطبایی، صابر ابر، کامران تفتی، محمود نظرعلیان، حسین مسلمی، بهمن صادق‌حسنی و میلاد کی‌مرام با حضور سپیده گلچین.

برای مشاهده عکس‌های بیشتر و ویدیوها و اخبار روز سینمای ایران به صفحه اینستاگرام ما نیز سربزنید.

لینک اینستاگرام:

Https://Www.Instagram.Com/Cinemafars.Official

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

نظر سنجی

معرفی فیلم

تریلر ها

باکس آفیس