باکس آفیس هفته: افشاگری های اسنودن نتوانست سالی را کنار بزند

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳

این هفته نیز باکس آفیس شاهد صدرنشینی عنوان خوش‌ساخت کلینت ایستوود یعنی Sully «سالی» بود در حالی که با توجه به اکران سه فیلم Blair Witch «جادوگر بلر»، Bridget Jones’s Baby «بچه بریجت جونز» و از همه مهم‌تر Snowden «اسنودن»، تصور می‌شد که یکی از این ۳ صدر جدول را در اختیار بگیرد اما فروش هیچ‌کدام از این ۳ فیلم جدید به مرز ۱۰ میلیون دلار نیز نرسید تا Sully «سالی» به‌راحتی در صدر باقی بماند.

به‌طورکلی مجموع فروش ۱۲ فیلم برتر این هفته در مقایسه با هفته گذشته ۱۱٫۶ درصد پایین‌تر و در مقایسه با سال گذشته ۲۴٫۳ درصد افت داشته است. مجموع فروش ۱۲ فیلم برتر این هفته به رقم ۷۴٫۶ میلیون دلار می‌رسد که در مقایسه با بدترین هفته این سال از لحاظ فروش، تنها ۱۳۶ هزار دلار بهتر عمل کرده است و از این رو این هفته را می‌توان یکی از بدترین هفته‌های گیشه دانست. فیلم برتر این هفته یعنی Sully «سالی» با وجود ۳۷ درصد افت نسبت به هفتهٔ گذشته، توانست این هفته ۲۲ میلیون دلار در گیشه‌ها به دست آورد تا مجموع فروش خود در بازار داخلی را به ۷۰ میلیون دلار برساند و تنها به ۱٫۸ میلیون دلار دیگر نیاز داشته باشد تا از میزان فروش آخرین فیلم تام هنکس یعنی Bridge of Spies «پل جاسوسان» عبور کند، فیلمی که همانند «سالی» در نظر منتقدان خوب ظاهر شد و در نهایت اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد را نیز برد. فیلم در ۵ بازار پرفروش خارجی نیز ۷ میلیون دلار به دست آورده تا مجموع فروش بین‌المللی آن به رقم ۲۳٫۴ برسد و در کل فروش خود را به ۹۴ میلیون دلار برساند تا هفته آینده شاهد ورود فیلم به باشگاه صد میلیون دلاری‌ها باشیم.

یکی از فیلم‌های تازه اکران شده این هفته، فیلم Blair Witch «جادوگر بلر» است که با توجه به میزان بودجه خود و همچنین عدم تبلیغات گسترده، فروش متوسطی انجام داده و توانست ۹٫۶ میلیون دلار در گیشه‌ها به دست آورد. اما ازآنجایی‌که فیلم برای طیف نوجوانان ساخته‌شده است پیش‌بینی‌ها مبنی بر فروش ۲۰ میلیون دلاری فیلم در هفته اول بود اما با توجه به بودجه ۵ میلیون دلاری فیلم و اینکه در طول زمان ساخت، هیچ‌کس از ساخت این فیلم خبر نداشت و پس از رونمایی نیز، تبلیغات گسترده‌ای روی آن صورت نگرفت باز هم فروش خوبی انجام داده است که البته می‌توانست بسیار بهتر باشد. همان‌طور که گفته شد بازاریابی قطعاً بر میزان فروش این فیلم تأثیر داشته است زیرا سازندگان در نمایشگاه کمیک کان سال گذشته تنها فیلم را معرفی کردند و اعلام کردند در یک جنگ روایت می‌شود و کل اطلاعات تماشاگران محدود به این می‌شد که فیلم دنباله‌ای از سری Blair Witch است که ۱۷ سال پیش اولین بار اکران شد. منتقدان چندان فیلم را دوست نداشته‌اند به نحوی که فیلم در Rottentomatoes میانگین ۳۷ را کسب کرده و در Metacritic نیز موفق به دریافت میانگین ۴۶ شده است. فیلم در سایت CinemaScore میانگین D+ را از تماشاگران دریافت کرده که با توجه به آن چشم‌انداز مناسبی را  نمی‌توان برای فیلم متصور شد. ۵۶ درصد مخاطبان فیلم مرد و ۴۴ درصد آن‌ها زن هستند و ۶۱ درصد مخاطبان فیلم نیز بیش از ۲۵ سال سن داشته‌اند. منتقد اینترتیمنت ویکلی فیلم را دوست داشته و با اعطا نمره ۷۵ آن را دنباله‌ای درخور نسخه اصلی دانسته و بیان کرده که بازیگران کار خود را بسیار خوب انجام داده‌اند. منتقد وب‌سایت ورایتی فیلم را متوسط می‌داند و ضمن اعطا نمره ۶۰ عنوان کرده که Blair Witch «جادوگر بلر» به بعضی از وعده‌های خود عمل می‌کند اما در نهایت در بسیاری از زمینه‌ها ضعف دارد. منتقد هالیوود ریپورتر فیلم را دوست نداشته و معتقد است فیلم یک تقلید کورکورانه از نسخه اصلی است و به همین دلیل هیچ‌گاه از یک روکش کسل‌کننده برای عنوان اصلی خارج نشده و تبدیل به یک فیلم مستقل نمی‌شود و در نهایت منتقد گاردین با دادن نمره ۴۰ به فیلم بیان کرده که اگر نسخه اصلی و اولیه Blair Witch طلوعی برای سبک ترسناک و دلهره‌آور بود، نسخه جدید این فیلم با سروصدای زیاد تنها یک سقوط به درون تاریکی است. Blair Witch «جادوگر بلر» در ۲۷ بازار بین‌المللی نیز اکران خود را آغاز کرده و ۴٫۹ میلیون دلار به دست آورده تا کار خود را با مجموع فروش ۱۴٫٫۵ میلیون دلار آغاز کند. از فروش ۴٫۹ میلیون دلاری فیلم در بازار بین‌المللی ۱٫۵ میلیون دلار از انگلستان و ۱٫۲ میلیون دلار از برزیل بوده است. فیلم در ۲۱ سپتامبر اکران خود در فرانسه، ایتالیا و بلژیک را آغاز می‌کند.

دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته، عنوان کمدی Bridget Jones’s Baby «بچه بریجت جونز» بود که شروع ناامیدکننده‌ای در بازار داخلی داشت و کار خود را با ۸٫۲ میلیون دلار آغاز کرد در حالی که با توجه به اینکه فیلم برای نوجوانان ساخته‌شده است و ژانر آن نیز کمدی است، پیش‌بینی می‌شد فروش آن حداقل از ۱۰ میلیون دلار بیشتر باشد. این فروش کم باعث شد تا Bridget Jones’s Baby «بچه بریجت جونز» تبدیل به بدترین افتتاحیه این سری شود آن هم در حالی که اکران خود را ۲۹۰۰ سالن آغاز کرد. نسخه اولیه این سری که سال ۲۰۰۱ اکران خود را تنها در ۱۳۱۶ سالن آغاز کرد، موفق به فروش افتتاحیه ۱۰٫۷ میلیون دلاری شد و نسخه بعدی نیز که سال ۲۰۰۴ کار خود را با ۲۴۰۰ سالن آغاز کرده بود، ۸٫۶ میلیون دلار در افتتاحیه خود به دست آورد. فیلم در سایت CinemaScore میانگین B+ را از تماشاگران دریافت کرده و می‌توان انتظار داشت در ادامه فروش قابل قبولی داشته باشد. ۷۹ درصد مخاطبان فیلم زن و ۲۱ درصد آن‌ها مرد بوده است و همچنین ۷۲ تماشاگران فیلم بالای ۳۵ سال سن داشته‌اند. با این حال فیلم در Rottentomatoes نیز میانگین ۷۸ را کسب کرده و در Metacritic نیز موفق به دریافت میانگین ۶۰ شده است تا با استقبال نسبی منتقدین روبه‌رو شده باشد. منتقد اینترتیمنت ویکلی با دادن نمره ۸۳ به فیلم اشاره می‌کند که فیلم دارای تعداد زیادی صحنه خنده‌دار و جوک‌های بامزه است و حتی اگر این جوک‌های قدیمی باشند، فیلم در بیان آن‌ها موفق بوده است. منتقد امپایر نیز فیلم را دوست داشته و نمره ۸۰ را به آن داده است و معتقد است فیلم حس شوخ‌طبعی و گرمی نسخه اصلی بریجت جونز را در خود حفظ کرده است. منتقد تلگراف فیلم را متوسط می‌داند و ضمن اعطای نمره ۶۰ عنوان می‌کند که فیلم با اینکه تا حد زیادی به ریشه‌هایش پایبند است اما با این حال مواقع زیادی وارد باتلاق تکرار می‌شود. با این حال Bridget Jones’s Baby «بچه بریجت جونز» تنها برای آمریکا ساخته نشده است چرا که نسخه اصلی نیز در سال ۲۰۰۱ حدود ۲۱۰ میلیون دلار از بازار بین‌المللی به دست آورد. Bridget Jones’s Baby «بچه بریجت جونز» نیز بر اساس همین روند در ۲۴ عدد ۳۹ بازار بین‌المللی در رتبه اول فروش قرارگرفته و مجموعاً کار خود را با رقم عالی ۲۹٫۹ میلیون دلار آغاز کرده که از این میان ۱۱٫۴ میلیون دلار مربوط به انگلستان و ایرلند است تا فیلم تبدیل به بهترین افتتاحیه یک فیلم کمدی رمانتیک در انگلستان تبدیل شود. همچنین فیلم ۴٫۲ میلیون دلار از استرالیا، ۱٫۹ میلیون دلار از هلند و ۱٫۷ میلیون دلار نیز از اسپانیا به دست آورده تا در این کشورها نیز در صدر فروش قرار بگیرد و در روسیه نیز با فروش ۱٫۴ میلیون دلاری در جایگاه دوم باشد. آخر هفته آینده فیلم اکران خود را در هند، ایسلند، مصر، ایتالیا، نیوزیلند، سوئیس، تایلند و ترینیداد آغاز می‌کند.

دیگر اکران بزرگ این هفته مربوط به تریلر جاسوسی الیور استون یعنی Snowden «اسنودن» است که انتظار می‌رفت با توجه به حاشیه‌های فیلم و همچنین موضوعی که دارد، کار خود را با بیش از ۱۰ میلیون دلار آغاز کند اما در نهایت ۸ میلیون دلار به دست آورد تا کار سختی برای جبران بودجه ۴۰ میلیون دلاری خود داشته باشد. با این حال Snowden «اسنودن» در سایت CinemaScore میانگین عالی A را از تماشاگران دریافت کرده است که در میان ۳ اکران بزرگ این هفته، بهترین میانگین است بنابراین می‌توان به آینده فیلم امیدوار بود. فیلم در Rottentomatoes نیز میانگین ۵۹ را کسب کرده و در Metacritic نیز موفق به دریافت میانگین ۵۸ شده است. منتقد ورایتی ضمن اعطای نمره کامل ۱۰۰ به فیلم آن را بهترین درام سیاسی می‌داند که امسال توسط یک کارگردان آمریکایی ساخته‌شده است. منتقد واشنگتن‌پست با دادن نمره ۷۵ به فیلم عنوان می‌کند که صرف‌نظر از دیدگاهی که مردم نسبت به اسنودن دارند، احتمالاً اکثراً مخاطبان سالن سینما را ترک می‌کنند چرا که استون بیشتر بر روی بخش سیاسی و بصری فیلم کار کرده است تا هسته عاطفی آن. منتقد هالیوود ریپوتر نیز با دادن نمره ۶۰ به فیلم معتقد است که استون فیلم خود را بدون هیچ تعلیق و حس ضرورتی روایت می‌شود.

رتبه چهارم باکس آفیس این هفته به فیلم Don’t Breathe «نفس نکش» اختصاص دارد که این هفته نیز ۵ میلیون دلار دیگر به دست آورد تا مجموع فروش خود در بازار داخلی را به رقم عالی ۷۵ میلیون دلار برساند تا به همراه فروش بین‌المللی ۳۲ میلیون دلاری، مجموع فروش خود را به ۱۰۷ میلیون دلار برساند و تبدیل به شگفتی تابستان امسال در زمینه فروش شود. عنوان کمیک بوکی DC یعنی Suicide Squad «جوخه انتحار» در هفتمین هفته اکران خود ۴٫۷ میلیون دلار به دست آورد تا فروش خود در آمریکای شمالی را به ۳۱۳ میلیون دلار برساند و همراه با ۴۰۵ میلیون دلاری که در بازار بین‌المللی به دست آورده، مجموع فروش خود را به ۷۱۸ میلیون دلار برساند.

در زیر می‌توانید لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های آخر هفته را مشاهده کنید:

 

با توجه به اینکه به پایان تابستان نزدیک می‌شویم نگاهی به پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ تا کنون میندازیم. رتبه اول پرفروش‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۶ به Captain America: Civil War «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» اختصاص دارد که ۱٫۱۵۲ میلیارد دلار فروخته است که ۴۰۸ میلیون دلار آن مربوط به آمریکای شمالی و ۷۴۴ میلیون دلار آن مربوط به بازار بین‌المللی است. دومین فیلم پرفروش ۲۰۱۶، پویانمایی Zootopia است که با فروش ۱٫۰۲۳ میلیون دلاری موفق ظاهرشده است که ۳۴۱ میلیون دلار آن از بازار داخلی و ۶۸۲ میلیون دلار آن از بازار بین‌المللی به‌دست‌آمده است. فیلم The Jungle Book «کتاب جنگل» که بازسازی پویانمایی مشهوری به همین نام است نیز با فروش ۹۶۵ میلیون دلاری در رتبه سوم قرار گرفته است که ۳۶۳ میلیون دلار این فروش از آمریکای شمالی و باقی از بازار جهانی است. نکته جالب توجه این است که حق پخش ۳ فیلم پر فروش امسال در دستان دیزنی بوده و این شرکت امسال سود هنگفتی به دست آورده است. در زیر می‌توانید لیست ۲۰ فیلم پر فروش ۲۰۱۶ تاکنون را مشاهده کنید:

معرفی فیلم برتر باکس آفیسSully

خلاصه داستان: در روز ۱۵ ژانویه ۲۰۰۹، کاپیتان Chesley “Sully” Sullenberger (با بازی تام هنکس) تلاش خود را برای فرود اضطراری پرواز شماره ۱۵۴۹ خطوط هوایی آمریکا در رودخانه هادسون نیویورک انجام می دهد و به طرز معجزه آسایی همه ۱۵۵ مسافر و خدمه هواپیما زنده می مانند و Sullenberger تبدیل به قهرمان ملی از دید مردم و رسانه ها می شود. با وجود این تمجید ها قهرمان داستان با یک تهدید جدی که متوجه شهرت و زندگی حرفه ای اوست، رو به رو می شود.

کارگردان: Clint Eastwood

تهیه کنندگان: Clint Eastwood ،Frank Marshall ،Tim Moore ،Allyn Stewart

فیلمنامه: Todd Komarnicki

بازیگران:

Tom Hanks/سالی سولنبرگر

Aaron Eckhart

Laura Linney

هفته آینده چه فیلم‌هایی اکران می‌شوند؟

هفته آینده یک فیلم و یک پویانمایی جدید اکران می شوند که هردو شانس صدرنشینی دارند. فیلم وسترن The Magnificent Seven « هفت باشکوه » که محصول کمپانی سونی است اکران خود را در ۳۶۰۰ سالن آغاز می کند. کارگردان این فیلم آنتونی فوکوآ است و تیم بازیگری قدرتمند این فیلم نیز شامل دنزل واشنگتن، کریس پرت و ایتن هاک می شود. همچنین کمپانی برادران وارنر نیز پویانمایی جدید خود تحت عنوان Storks «لک لک ها» را در ۳۸۰۰ سالن اکران خواهد کرد.

0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
 • Hanna گفت:

  یه اشتباه کوچک شده چون ۴ فیلم اول جدول مربوط به دیزنى هستن. به هر شکل دیزنى سودکیفیت بالاى کار و فرهنگسازى خودش در چند سال اخیر توى بخش فیلم غیر انیمیشن رو مى بره که کاملاً حقشه. بیشتر شرکت ها فیلم هاشون بگیر و نگیر داره ولى دیزنى تا الان خیلى خوب ظاهر شده. از فیلم کوچک اما فوق العاده اى مثل پلى به ترابیثیا (هنوز موقع دیدن مى تونه اشک آدم رو بعد از ١٠ بار دربیاره) تا فیلم هاى عظیمى مثل کاپیتان آمریکا، همیشه کیفیت دیزنى عالى بوده.
  اما درباره مابقى فیلمهاى لیست، استون واقعاً تو دهه ٨٠ گیر کرده و درام هاى سیاسى اش اصلاً جوا ب نمى ده و این یکى هم دور از انتظار نبود. مابقى لیست هم اگر تام هنکس توى یکى از فیلم ها بازى نمى کرد (فارغ از کیفیت فیلم) هیج ستاره مهمى رو این هفته نداششتیم. فکر مى کنم اکران هفته آینده شرایط بهترى داشته باشه.

  0
  • محمدحسین صفری گفت:

   حق با شماست و پویانمایی در جست و جوی دوری هم جز کارهای دیزنی هست ولی بنده چون فقط ۳ فیلم اول رو فروششون رو تفکیک کردم روی همون ۳ مانور دادم

   با تشکر از نظرتون

   0
  • empty گفت:

   آخ آخ آخ… bridge to terabithia … آدم این فیلمو میبینه تا یه هفته دپ میشه

   0