نامزدهای نود و یکمین دوره مراسم اسکار اعلام شدند

  • توسط مینو فرجی
  • بهمن ۲, ۱۳۹۷
  • ۰

نامزدهای نود و یکمین دوره مراسم اسکار امروز صبح توسط کمیل نانجیانی (Kymail Nanjiani) و تریس الیس راس (Tracee Ellis Ross) اعلام شدند. مراسم آکادمی اسکار روز یکشنبه، ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در سالن دالبی در هالیوود برگزار شده و روی آنتن شبکه ABC خواهد رفت. این مراسم بطور زنده در ۲۲۵ کشور پخش خواهد شد. شما خوانندگان عزیز سینماگیمفا می‌توانید لیست نامزدهای اسکار را در قسمت زیر مشاهده کنید.

بهترین فیلم

Black Panther (پلنگ سیاه)

BlacKkKlansman

Bohemian Rhapsody

The Favourite

Green Book

Roma

A Star is Born

Vice

 

بهترین کارگردانی 

اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman

پال پالیکوسکی برای فیلم Cold War

یورگوس لانتیموس برای فیلم The Favourite

آلفونسو کوارن برای فیلم Roma

آدام مک‌کی برای فیلم Vice

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد

کریستن بل برای فیلم Christian Bale – Vice

بردلی کوپر برای فیلم Bradley Cooper- – A Star is Born

ویلم دفو برای فیلم Willem Dafoe – At Eternity’s Gate

رمی مالک برای فیلم Rami Malek – Bohemian Rhapsody

ویگو مورتنسن برای فیلم Viggo Mortensen – Green Book

 

بهترین بازیگر نقش اول زن

یالیتزا آپاریکیو برای فیلم Roma

گلن کلوز برای فیلم The Wife

الویا کولمن برای فیلم The Favourite

لیدی گاگا برای فیلم A Star is Born

ملبسا مک‌کارتی برای فیلم Can You Ever Forgive Me?

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ماهرشالا علی برای فیلم Green Book

آدام درایور برای فیلم BlacKkKlansman

سم الیوت برای فیلم A Star is Born

ریچارد ای. گرنت برای فیلم Can You Ever Forgive Me?

سم راکول برای فیلم Vice

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

امی آدامز برای فیلم Vice

مارینا دو تاویرا برای فیلم Roma

رجینا کینگ برای فیلم If Beale Street Could Talk

اما استون برای فیلم The Favourite

ریچل ویز برای فیلم The Favourite

 

فیلم‌نامه اقتباسی

The Ballad of Buster Scruggs نوشته جول کوئن و اتان کوئن

BlacKkKlansman نوشته چارلی واچتل و دیوید رابینوویتز و کوین ویلموت و اسپایک لی

Can You Ever Forgive Me? نوشته نیکول هولوفنر و جف ویتی

If Beale Street Could Talk نوشته بری جنکینز

A Star is Born نوشته اریک راث و بردلی کوپر و ویل فترز

 

فیلم‌نامه اصلی

The Favourite نوشته دبورا داویس و تونی مکنامارا

First Reformed نوشته پل اسکرادر

Green Book نوشته نیک واللنوگا و بریان کاری و پیتر فارلی

Roma نوشته آلفونسو کوارن

Vice نوشته آدام مککی

 

بهترین فیلم زبان خارجی

Capernaum (محصول کشور لبنان)

Cold War (محصول کشور لهستان)

Never Look Away (محصول کشور آلمان)

Roma (محصول کشور مکزیک)

Shoplifters (محصول کشور ژاپن)

 

بهترین فیلم انیمیشنی

Incredibles 2 (شگفت انگیزان ۲)

Isle of Dogs

Mirai

Ralph Breaks the Internet

Spider-Man: Into the Spider-Verse

 

بهترین طراحی صحنه

Black Panther: حنا بیچلر و جی هارت برای فیلم

The Favourite: فیونا کرومبی و آلیس فلتون

First Man: نتان کروولی و کتی لوکاس

Mary Poppins Returns: جان میر و گوردن سیم

Roma: یوجین کابالرو و باربارا انریکز

 

بهترین فیلم‌برداری

Cold War: توکاس زال

The Favourite: رابی ریان

Never Look Away: کالب دسچنل

Roma: آلفونسو کوارن

A Star Is Born: متیو لیباتیک

 

بهترین طراحی صحنه

The Ballad of Buster Scruggs: مری زافرس

Black Panther: روث کارتر

The Favourite: سندی پاول

Mary Poppins Returns: سندی پاول

Mary Queen of Scots: الکساندرا بیرن

 

بهترین تدوین فیلم

BlacKkKlansman: بری الکساندر بروان

Bohemian Rhapsody: جان اتمن

The Favourite: یورگو ماوروسپاریدیس

Green Book: پاتریک جی. دان ویتو

Vice: هنک کوروین

 

بهترین گریم

Border

Mary Queen of Scots

Vice

 

بهترین موزیک اصلی

Black Panther

BlacKkKlansman

If Beale Street Could Talk

Isle of Dogs

Mary Poppins Returns

 

بهترین فیلم کوتاه

Detainment

Fauve

Marguerite

Mother

Skin

 

بهترین فیلم کوتاه انیمیشنی

Animal Behaviour

Bao

Late Afternoon

One Small Step

Weekends

قبلی «
بعدی »

سردبیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

نظر سنجی

معرفی فیلم

تریلر ها

باکس آفیس