فجر ۳۷| نشست خبری عوامل فیلم «ناگهان درخت» برگزار شد

1 February 2019 - 20:45

پیمان معادی، تهیه‌کننده و بازیگر «ناگهان درخت» در نشست خبری این فیلم تاکید کرد از روز اول تولید این اثر، به جذب ۱۰ درصد از مخاطبان سینما فکر کرده است.

 نشست فیلم «ناگهان درخت» با حضور صفی‌یزدانیان (کارگردان)، پیمان معادی(تهیه کننده و بازیگر)، مهراب قاسم‌خانی،‌ مهناز افشار، زهره عباسی، شقایق دهقان (بازیگران)، همایون پایور(مدیر فیلمبرداری)، کریستف رضایی (آهنگساز)، ایرج شهزادی (صداگذار)، محمد لطفعلی (طراح جلوه‌های بصری) عصر امروز در پردیس ملت برگزار شد.

ابتدای این نشست، صفی یزدانیان درباره نگاه دوباره به رشت در این فیلمش ( بعد از فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» ) گفت:

«مساله این است که من نگاهی به رشت در این فیلم داشتم که هیچ ارتباطی به فیلم قبلی دیگر من ندارد. فکر می‌کنم دارم با تماشاگران خودم کدهایی را ردوبدل می‌کنم. یکی از دلایلی که با پیمان کار کردیم این است که او یک رگ رشتی هم دارد.»

در پاسخ به این حرف یزدانیان، پیمان معادی به شوخی گفت:

«دروغ گفتم. می‌خواستم در فیلمت بازی کنم.»

مهناز افشار: برای این نقش تغییر کردم

در ادامه، معادی درباره این‌که چقدر در نوشتن فیلمنامه با یزدانیان همکاری داشته است، عنوان کرد:

«نه به هیچ‌وجه همکاری نداشتم. این دومین فیلمی است که تهیه کردم. اساسا فیلم‌نامه‌ای را که نیاز به کار کردن داشته باشد، حتی برای بازی هم نمی‌پذیرم. ما بیشتر بحث‌های تولیدی و نقشی با هم درباره فیلم‌نامه داشتیم. من در هیچ قسمت از این فیلمنامه دخالت نداشتم.»

مهراب قاسمخانی هم در پاسخ به سوالی درباره اینکه این نقش چه ویژگی داشت که بازیگری در آن را قبول کردید، گفت:

«من نمی‌خواهم درباره ویژگی نقش صحبت کنم، برای من فقط گروه اهمیت دارد. من هیچوقت وسوسه بازیگری نداشتم و ندارم ولی برایم این هیجان‌انگیز بود که در کنار این گروه باشم. خیلی با ترس وارد این‌کار شدم ولی برایم خیلی این تجربه هیجان‌انگیز بود.»

مهناز افشار هم درباره ایفای نقش روبروی پیمان معادی گفت:

«پیمان معادی در دو اتفاق در زندگی من خیلی مهم بوده است، یکی زمانی که من را برای «برف روی کاج‌ها» انتخاب کرد و دیگر در این کار که افتخار بازی در مقابل او را داشتم.»

افشار در ادامه گفت:

«صفی یزدانیان روز اول به من گفت می‌شود این‌هایی که هستی نباشی و من متوجه شدم باید برای بازی در این نقش تغییر کنم.»

بازیگر «ناگهان درخت» در پاسخ به خبرنگاری که ایفای نقش او را بد توصیف کرده بود، گفت:

«می‌خواهم بگویم شما نمی‌دانید چقدر به امثال من کمک می‌کنید، چون باعث می‌شوید مصرتر شوم برای اینکه بهتر شوم.»

حاصل شیمی دو آدم!

پیمان معادی در پاسخ به سوالی درباره انتخاب مهناز افشار برای موفقیت فیلم در اکران عمومی گفت:

«بدون شک انتخاب خانم افشار انتخاب آقای یزدانیان بوده است. اول برای بازی، به من این نقش پیشنهاد شد و چون جنس سینمای من بود، با تمام وجود دلم می‌خواست در آن بازی کنم. وقتی برای نقش مقابلم صحبت کردیم، ایشان فهرستی را پیشنهاد دادند که در میان‌شان خانم افشار خیلی خوب بود. به نظرم انتخاب فوق‌العاده‌ای است و شیمی این دو آدم به لحاظ قصه‌ای که درون فیلم است، بسیار خوب است.»

او در ادامه تاکید کرد:

«فیلم «ناگهان درخت» قرار نیست ۲۵ میلیارد تومان بفروشد. از روز اول این را پیش‌بینی کرده بودیم. من این را می‌دانستم. چون ۱۰۰ درصد فیلم برای من است،‌ از روز اول به این موضوع فکر کرده بودم.»

معادی ادامه داد:

«ما از روز اول به ۱۰ درصد از مخاطبان سینما فکر کرده بودم. جنسی از مخاطبان که عاشق هستند. «برف روی کاج‌ها» هم چنین فیلمی بود. ما از روز اول به این فکر کردیم که امیدوارم تعداد بیشتری از مردم این فیلم را ببیند. آشنایی من با یزدانیان این کار را رقم زد. شاید کمتر کسی جرات تهیه این فیلم را داشت. آدمی که دغدغه دارد باید فیلمش را بسازد. صفی سراسر دغدغه است. نوشته‌ها و کتاب‌هایش را بخوانید. من بسیار افتخار می‌کنم که تهیه‌کننده «ناگهان درخت» هستم و همه دغدغه‌ام تهیه چنین فیلم‌هایی است.»

این بازیگر و تهیه‌کننده در ادامه در پاسخ به این سوال که غیر از آزار دادن مخاطب هدف دیگری داشتید، گفت:

«نه. دقیقا هدف‌مان همین بود.»

منبع: خبرآنلاین

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.