فجر۳۷| در نشست خبری «سونامی» مطرح شد؛ عبور از کلیشه قهرمان و ضدقهرمان

7 February 2019 - 21:00

میلاد صدرعاملی در نشست فیلم «سونامی» گفت در این فیلم از کلیشه قهرمان و ضدقهرمان فاصله گرفتم.

نشست خبری فیلم سینمایی «سونامی» به کارگردانی میلاد صدرعاملی با حضور علیرضا شجاع‌نوری، مهرداد صدیقیان، فرشته حسینی، محمدرضا غفاری، بهرام رادان و امیرمهدی ژوله بازیگران، کریستف رضاعی آهنگساز، محمدرضا صدرعاملی فیلمنامه‌نویس، پیمان شادمان‌فر مدیر فیلمبرداری، امیرحسین حداد طراح صحنه، کور رجلی مربی و مشاور تکواندو در محل پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

میلا صدرعاملی درباره انتخاب بهرام رادان و احتمال سفارش آن از طریق مهرداد صدیقیان یا برعکس گفت:

بهرام رادان نقش را دوست داشت و از ابتدا دوست داشتم در این نقش بازی کند، و هیچ کدام از این بازیگران دیگری را معرفی نکرده‌اند.

بهرام رادان هم بیان کرد:

سینمای ما سینمای محترمی است و جای این نیست که کسی بخواهد سفارش کند دیگری را، من و مهرداد بازی‌های زیادی داشتیم و به صورت اتفاقی در این ۲ سال کنار هم بودیم.

مهرداد صدیقیان نیز بیان کرد: من و بهرام رادان نزدیک به ۹ سال است که دوست هستیم و تنها ۲ سال پیش با هم بازی کردیم پس کسی دیگری را پیشنهاد نکرده است.

میلاد صدرعاملی بیان کرد:

۲ کاراکتر من باید از ۲ نسل متفاوت باشند به همین دلیل این دو بازیگر را انتخاب کردم.

بهرام رادان ادامه داد:

فکر می‌کنم هر بازیگری با افزایش تجربه، تصمیم‌هایش به تمایلاتش نزدیک می‌شود، این سال‌ها سعی کردم به شعور مخاطب احترام بگذارم اما همه چیز دسته بازیگر نیست، امسال ۳ انتخاب متفاوت داشتم که از هر ۳ انتخاب راضی هستم اما از خودم نه، روزی که از خودم راضی باشم روز مرگ بازیگری من است.

میلاد صدرعاملی در ادامه توضیح داد:

آقای رجلی ۳ ماه قبل از شروع فیلمبرداری تمرین‌های تکواندو را با بازیگران آغاز کردم.

رجلی نیز بیان کرد: اتفاق بزرگی با این فیلم رخ داد این بود که بتوانیم زندگی قهرمانی را به تصویر بکشیم و از این مساله خوشحال هستم. همه بازیگران چون ورزش می کردند آماده بودند و به خوبی از پس تمرینات تکواندو برآمدند.

شجاع نوری در ادامه گفت:

روزی که رسول صدرعاملی گفت که در این فیلم باشم قبول کردم و در طول فیلم متوجه شدم که میلاد صدرعاملی کار خود را بلد است و شاهد تولد یک کارگردان جوان با نگاه جدید هستیم.

شادمان فر نیز بیان کرد:

اولین تجربه فیلمبرداری ورزشی را پشت سرگذاشتم و از یک تیم فیلمبردار ورزشی نیز استفاده کردیم، اما خوشبختانه از این کار راضی هستم.

بهرام رادان درباره بازی در نقش مکمل بیان کرد: برای هر بازیگر نقش مهم است، نقش مکمل و اصلی مهم نیست و این اولین‌بار نیست که نقش مکمل را بازی کردم.

میلاد صدرعاملی تاکید کرد:

خواستم از کلیشه قهرمان و ضدقهرمان فاصله بگیرم و زندگی ۲ قهرمان را به صورت موازی به تصویر بکشم از نظر من بهرام رادان نقش مکمل در این فیلم نداشت.

امیرمهدی ژوله گفت:

انگیزه من برای حضور در این فیلم سکانس حضور ورزشکاران رژیم صهیونیستی در مسابقات و کنار کشیدن ورزشکاران ایرانی بود، سکانس خوبی برای آن ساخته شد که نظرات مختلف در آن آمده بود که متاسفانه از فیلم حذف شده است.

فرشته حسینی نیز بیان کرد:  ۱۵ سالم بود بسکتبال بازی می‌کردم و همان اتفاقی که برای ترگل افتاد برای من نیز رخ داد به دلیل ملیت متفاوتم اجازه حضور در تیم ملی را ندادند.

رادان در بخش دیگری از این نشست تاکید کرد:

هر بازیگری یک استراتژی برای خود دارد، من توانم را در سینما متمرکز کردم و امیدوارم انتخاب‌های خوبی داشته باشم، سختی کار در این فیلم این بود که در تکاندو در ۲۵ سالگی بازنشست می‌شوند، ما تمرینات سختی داشتیم و کاش تمرین بیشتری داشتیم تا از خودم راضی باشم، رویای فیلم ورزشی از سال ۲۰۰۴ المپیک آتن در من وجود داشت و خوشحالم که این رویا به واقعیت پیوست.

میلاد صدرعاملی بیان کرد:

اتفاقی که برای ترگل و دوستانشان در فیلم رخ داد، کاملا واقعی است.

محمدرضا صدرعاملی نیز در بخش دیگری از این نشست توضیح داد:

از ابتدا کار گروهی داشته‌ایم، طرح اولیه چند خطی را با هم کار کردیم و بعد علی اصغری به ما ملحق شد، پرویز شهبازی نیز به ما بسیار کمک کرد. همه شخصیت های این فیلم در نهایت از خود راضی هستند و به اهداف خود می‌رسند.

میلاد صدرعاملی در پایان گفت:

در زمانی که سونامی ساخته شد پدرم عضو شورای پروانه ساخت نبود، پس حمایتی از طرف وی نداشتم.

منبع: مهر

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.