شخصیت Jessica Jones در فصل دوم چگونه خواهد بود؟

اخبار سریال ۱ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۰۰ ق.ظ

دنبال کردن فصل اول سریال خوش ساخت Daredevil، محصول مشترک Netflix و Marvel، کار آسانی بود ولی Jessica Jones توانست به عنوان قهرمان زجر کشیده خیابانی برای خود نامی دست و پا کند. جسیکا توانست با این عملکرد، ساخت فصل دوم خود را قطعی کند، ولی باید مدت زمان زیادی در انتظار آن بود. عناوین Luke Cage و Iron Fist در اولویت لیست مارول هستند و جسیکا در دومین حضور خود با مجموعه The Defenders باز خواهد گشت، جایی که باید با چهار قهرمان دیگر مارول در Netflix همکاری داشته‌باشد. با سینماگیمفا همراه باشید.

داستان جسیکا در فصل اول به شدت شخصی بود و او در این فصل متحمل صدمات بسیاری شد. او که زمانی به عنوان برده تحت سلطه شخصیت کیلگریو (Kilgrave) قرار داشت، در این فصل می‌بایست هم با مشکل اختلال استرسی خود (PTSD) مبارزه می‌کرد و هم راهی را برای شکست کینه جویش پیدا می‌کرد که قصد داشت از قدرت فرا انسانی او برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده کند.

در مصاحبه با Esquire، سازنده سریال ملیسا روزنبرگ (Melissa Rosenberg)، قول داد که جسیکا چون توانسته‌است منبع بسیاری از مشکلات خود را از بین ببرد، به طور جادویی درمان نخواهد شد و کماکان از اختلالات روانی خود رنج خواهد برد:

او حتی قبل وارد شدن کیلگریو به زندگی‌اش مشکلات بسیاری داشت و حال در فصل دوم خواهیم دید که وضعیت او چگونه خواهد بود. من از تجربه خود در سریال Dexter این موضوع را فهمیدم که شما می‌توانید شخصیتی را پیش ببرید ولی نمی‌توانید او را درمان کنید. در دکستر، لحظه‌ای که کاراکتر اصلی احساس گناه کند یا کار خود را «بد» بداند، سریال تمام می‌شود. او دیگر یک جامعه گریز نیست. معادل این موضوع این است که جسیکا به طور ناگهانی از صدمات وارد شده‌اش رهایی یابد و درمان شود. مردم به راحتی رهایی نمی‌یابند، نمی‌گویند که او دستگیر شد و حال در زندان است پس من خوب شدم. آن ضربه روحی تا ابد جزئی از شخصیت او خواهد بود.

jessica-jones-drinks-whisky

روزنبرگ همچنین اعتراف کرد فاصله ایجاد شده بین فصل اول و دوم این سریال برای او فرصتی عالی است:

من وقتی برای ساخت سریال دکستر بعد از سال‌ها کار در شبکه معمولی به شبکه کابلی آمدم، متوجه شدم که بهترین کار دنیا را به دست آورده‌ام، چون زمان مناسبی برای انجام کارم داشتم. نصفِ نویسندگی، بازنویسی است و شما زمان کافی برای این کار را در تقویم محصولات شبکه کابلی در اختیار دارید. این تاریخ برای فصل دوم حتی از آن نیز ایده‌آل‌تر است.

 نقش روزنبرگ در گردآوری قهرمانان در The Defenders نیز به گفته خودش به مقداری است که به او نیاز دارند. از آنجایی که جسیکا در این ماجراجویی گروهی به اندازه یک فصل کامل حضور خواهد داشت، وظیفه روزنبرگ این خواهد بود که در بازگشت جسیکا به سریال خودش، داستان را از آنجایی که متوقف شده‌است، ادامه دهد:

من نیاز دارم که بدانم آنها چه برنامه‌ای برای او در آن سریال دارند تا بتوانم برای فصل دوم آماده شوم، آنها نیز باید بدانند که من برای فصل دوم چه چیزی در سر دارم. مارول بسیار باهوش است و آنها از همکاری لذت می‌برند، پس هیچوقت داستان‌ها بصورت یکنواخت پیش نمی‌روند.

به نظر می‌رسد که مارول در ساخت‌ سریال‌هایش از همان تکنیک همکاری استفاده می‌کند که در فیلم‌های خود تا کنون از آن بهره برده‌است، موضوعی که باعث شده‌است علی‌رغم دیدگاه‌های متفاوت کارگردانی شاهد انسجام آنها باشیم. با در نظر گرفتن اینکه این متد مشابه متدی است که در کامیک بوک‌ها نیز به کارگرفته شده‎است، می‌توان مطمئن بود که سریال‌های نتفلیکس نیز در دستان مطمئنی قرار دارد.

عمده مقبولیت جسیکا به خاطر سماجت و سرسختی‌اش در پشت شخصیت شکسته اوست، پس خوب است که بدانیم او نیز مانند مردم عادی باید برای رهایی از تهدیدهای درونی خود زمان زیادی را سپری کند. شاید این موضوع خبر خوبی برای جسیکا نباشد ولی سریال را تبدیل به درامی قوی می‌کند.

فصل اول سریال Luke Cage در تاریخ ۹ مهر از نتفلیکس پخش خواهد شد. Iron Fist و The Defenders در ۲۰۱۷ منتشر می‌شوند ولی تاریخ انتشار فصل دوم Jessica Jones، فصل سوم Daredevil و The Punisher هنوز مشخص نشده‌است.

منبع: ScreenRant

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید