تغییر بزرگی که مارول در داستان‌های ثور ایجاد کرد

3 مهر 1395 - 23:27

فیلم Thor: Ragnarok «ثور: راگناروک» قرار است لحن بسیار متفاوتی نسبت به دو فیلم قبلی داشته باشد و با یک واقعه عظیم در مورد هر نه قلمرو دنیای مارول این سه‌گانه داستانی ثور را به پایان برساند. اما از سال گذشته ماورل راه کامیک‌های ثور را از آنچه قبلا می‌دانستیم و به آن عادت کرده بودیم جدا کرد؛ در آخرین خط داستانی این مجموعه ثور فرزند ادین قدرت خود را از دست داد و میونیر – پتک قدرتمندش – در دستان جین فاستر قرار گرفت و برای اولین بار با ثور مونث روبه‌رو شدیم.

میونیر که منبع قدرت‌های شخصیت ثور است همیشه مرموز بوده است اما مارول در جدیدترین داستان‌پردازی‌های خود جزییاتی را فاش کرد که باعث شد طوری دیگر به این پتک افسانه‌ای نورس نگاه کنید. در خط داستانی جدید The Mighty Thor جین فاستر که هم‌اکنون یک الهه نورس است با دشمنان قدرتمند زیادی روبه‌رو می‌شود. این دشمن‌ها راکسن، سامورایی نقره‌ای و اکسترمیناتریکس هستند. وقتی دکتر فاستر از یک دروازه در زمین ظاهر می‌شود تا جین فاسترِ زخمی شده در نبرد با اکسترمیناتریکس را درمان کند، شیلد تصمیم می‌گیرد که جین را دستگیر کند. بعد از اینکه جین نیویورک را در شماره ۱۱ این کامیک‌ها از شر جزیره معلق راکسن نجات داد، پاسخ‌هایی برای سوالاتمان بدست آوردیم.

مثلاً در مرحله اول، میونیر انرژی خود را در قالب جین فاستر پیاده کرد که باعث شد ظاهر او را بدست آورد و همین‌گونه بود که توانست در دو جا به صورت همزمان حضور داشته باشد. این قدرت جدید و فوق‌العاده عجیب میونیر محدود است و همان‌طور که خود آن می‌گوید قدرت زیادی برای آن خرج شد و شاید تا یک قرن دیگر صاحب آن نتواند از این قابلیت استفاده کند. اما خب نکته مهم این است که این پتک بالاخره شخص بودن خود را تایید می‌کند و سپس به جین فاستر می‌گوید که چرا او را انتخاب کرده است:

قلب تو از صاعقه‌ات قدرتمندتر است، بانوی من. این تو را لایق می‌کند و برای همین تو را انتخاب کردم.

the-mighty-thor-11-panel-1

همان‌طور که می‌دانید پتک ثور خود را در اختیار هرکسی که لیاقتش را داشته باشد قرار می‌دهد و تاکنون افراد بسیار معدودی قدرت بلند کردن و در دست گرفتن آن را داشته‌اند. مسلماً اگر کریس همسورث (Chris Hemsworth) از این مسئله خبردار شود به شدت نسبت به ثور کامیک‌ها حسادت خواهد کرد؛ بخصوص وقتی که شخصیتش در Thor: The Dark World «ثور: دنیای تاریک»، دومین فیلم سینمایی مارول از این شخصیت، فقط کتک خورد و کار خاصی انجام نداد!

به هرحال، در کنار همه قدرت‌های خارق‌العاده این پتک، اینکه می‌تواند به عنوان یک شخصیت ظاهر شود خلاقیت جدید نویسندگان کامیک‌های مارول است و باید ببینیم که در آینده این قابلیت چگونه خود را در دیگر داستان‌ها نشان خواهد داد.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها: ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • Ali Danger گفت:

    وای چه عالی! این شماره جدیدشو نخوندم.
    عالیه این سری کامیک. هرچی از طراحی و داستان و شخصیت ها بگم کم گفتم.
    واقا دست آقای استادی درد نکنه که به ما کامیک خون هم هم اهمیت میدین. واقعا مرسی.