باکس‌آفیس هفتگی: ادامه صدر نشینی مقتدرانه مرد عنکبوتی: دور از خانه

  • توسط مینو فرجی
  • تیر ۲۴, ۱۳۹۸
  • ۰

این هفته تکرار هفته گذشته بود و دو فیلم اول گیشه Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) با فروش جهانی ۸۵۰ میلیون دلار در رده اول و انیمیشن Toy Story 4 محصول دیزنی و پیکسار در رده دوم قرار گرفته و پنجمین فیلم بزرگ‌ پیکسار تاکنون شده است. با اکران گسترده این هفته، Crawl محصول پارامونت در رده سوم قرار گرفت و Stuber محصول فاکس چهارمین فیلم پر فروش هفته شد. در ادامه با سینما فارس همراه باشید.

مرد عنکبوتی: دور از خانه مجددا فیلم اول این هفته شد و ۴۵.۳ میلیون دلار فروش داشت و با افت ۵۱ درصدی، مجموع فروشش به ۲۷۵ میلیون دلار رسید. با اینحال، این فیلم ۱۰۰ میلیون دلار این هفته فروش جهانی داشت و به مجموع فروش جهانی ۸۵۰ میلیون دلار بعد از ۱۷ روز دست یافت. فروش بین‌المللی ۵۷۲.۵ میلیون دلاری این فیلم، آن را پر فروش‌ترین سری از مجموعه مرد عنکبوتی کرده تا بالاتر از مرد عنکبوتی ۳ با ۵۵۵ میلیون دلار قرار گیرد. چین اولین بازار پر فروش این فیلم با ۱۹۱.۸ میلیون دلار است و سپس کره جنوبی با ۴۹.۷ میلیون دلار، انگلیس با ۲۸.۶ میلیون دلار، مکزیک با ۲۴.۱ میلیون دلار، برزیل با ۱۸ میلیون دلار، استرالیا با ۲۰.۱ میلیون دلار، فرانسه با ۱۴.۸ میلیون دلار، اندونزی با ۱۵.۹ میلیون دلار، روسیه با ۱۷ میلیون دلار و آلمان با ۱۱.۱ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

انیمیشن Toy Story 4 برای دومین هفته متوالی با افت ۳۹ درصدی خود، ۲۰.۶۶ میلیون دلار فروخت و در هفته چهارم اکرانش به مجموع فروش ۳۴۶ میلیون دلار دست یافت تا پنجمین فیلم بزرگ تاریخ پیکسار شود. این انیمیشن در بازار بین‌المللی ۴۸.۱ میلیون دلار فروش داشت و حالا به مجموع فروش ۴۲۵ میلیون دلار دست یافته تا فروش کل آن به ۷۷۱ میلیون دلار برسد. در میان بازارهای جدید، ژاپن با ۱۵.۳ میلیون دلار، پر فروش‌ترین بازار برای دیرنی و پیکسار بود. این انیمیشن در هونگ کونگ ۴.۶ میلیون دلار فروخت و ۱۵ اوت در آلمان اکران می‌گردد.

در رده سوم فیلم تریلر رده سنی R پارامونت، Crawl، را داریم که در افتتاحیه ۱۲ میلیون دلار فروخت. این فیلم امتیاز B سینمااسکور را از مخاطبین دریافت کرد و ۵۱ درصد مخاطب مرد داشت. ۶۴ درصد از مخاطبین آن ۲۵ سال به بالا داشتند.

فیلم Crawl در ۲۰ بازار بین‌المللی اکران شده و ۴.۸ میلیون دلار فروخته که ۱ میلیون دلار آن متعلق به مالزی است. این فیلم ۲۴ ژوئیه در فرانسه و سپس مکزیک، روسیه، آلمان، بریتانیا، اسپانیا و برزیل اکران می‌شود.

فیلم‌های هفته آینده

هفته آینده شاهد اکران لایو اکشن مورد انتظار The Lion King (شیر شاه) در بیش از ۴۵۰۰ سینما هستیم. اکران بین‌المللی این فیلم آغاز گردیده و تاکنون ۵۴.۷ میلیون دلار فروش داشته و هفته آینده در دیگر بازارهای بین‌المللی جز ژاپن، ایتالیا و هونگ کونگ اکران می‌گردد.

شما خوانندگان عزیز می‌توانید جدول کامل فروش هفتگی را در قسمت زیر مشاهده کنید:

قبلی «
بعدی »

سردبیر سایت

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

نظر سنجی

معرفی فیلم

تریلر ها

باکس آفیس