و بالاخره خود بن افلک هم در مورد Batman V Superman نظر می‌دهد!

۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳

دیگر وقتی گزارش‌های خود را با این جمله که «فیلم‌های دی‌سی در نگاه منتقدین از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند» آغاز کنیم به کلیشه‌ای اجتناب‌ناپذیر می‌رسیم؛ چرا که این فیلم‌ها از سال قبل در مرکز توجه بوده‌اند. شاید دیگر خیلی صحبتی از بتمن علیه سوپرمن نشود اما جنجال و اختلاف نظر بر سر Suicide Squad «جوخه انتحار» همچنان به پررنگی و وضوح دیده می‌شود. اگر به عنوان یک فیلم عامه‌پسند به آن نگاه کنیم، جوخه انتحار کار خود را به خوبی انجام می‌دهد (و فروشش در سینماها این قضیه را تصدیق می‌کند) اما از منظر سینمایی، فیلم به سادگی با معیارهای منتقدان جور نیست! حال وقتش رسیده که خود بن افلک، بازیگر نقش بتمن در دنیای سینمایی دی‌سی، در مورد فیلم بتمن علیه سوپرمن صحبت کند.

افلک نقش بسیار پررنگی در دنیای سینمایی دی‌سی دارد. جدا از بازی کردن نقش بتمن، او تهیه‌کننده اجرایی Justice League «لیگ عدالت» است و می‌دانیم که فیلم مستقل بتمن را نیز کارگردانی خواهد کرد. حال پس از مدت‌ها به بن افلک شانسی دیگر داده شده تا بدون وجود فشار تبلیغاتی برای فروش فیلم، در مورد بتمن علیه سوپرمن نظر دهد. در مصاحبه‌ای جدید برای تبلیغ پروژه فیلم The Accountant او در مورد بتمن علیه سوپرمن و بازخوردی که فیلم دریافت کرد نظر داد:

خیلی جالب است. [بتمن علیه سوپرمن] فیلم خیلی بزرگی بود و از بین همه فیلم‌هایی که تاکنون ساخته‌ام مردم بیشتری به تماشای آن رفتند. این بزرگ‌ترین و موفق‌ترین فیلم شغلی من بود اما کلی دید منفی از جانب منتقدها گرفت. طرفداران به دیدن آن رفتند و کلی بازخورد مثبت دریافت کردم. در مورد این فیلم بخاطر اجرا و پرداخت آن قضاوت نشد بلکه به لحن آن توجه شد؛ مردم می‌خواستند فیلم لحن سبک‌تر و نه چندان جدی داشته باشد و این به نظر من جالب بود! چرا که لحن فیلم یک مسئله کیفی نیست بلکه شخصی و معقولی است. مثلاً ممکن است من از لحن فیلم لذت ببرم و شما نبرید. و لحن این فیلم در موازات کتاب «شوالیه تاریکی بازمی‌گردد» فرنک میلر بود که من واقعا از آن لذت می‌برم. خوشحالم که خیلی از مردم و طرفداران به تماشای آن رفتند و خیلی‌ها هم از آن لذت بردند.

البته با توجه به اینکه بن افلک هنوز هم درگیر این دنیای سینمایی است، باید در نظر بگیریم که شاید حرف‌هایی که می‌زند به نفع دی‌سی و با حقیقت ذهنی‌اش فاصله داشته باشد. به هرحال مشخص است که بن افلک هم با یک لحن سبک‌تر که در آن فیلم خود را خیلی جدی نمی‌گیرد موافق باشد. باید ببینیم که چنین چیزی در فیلم‌های لیگ عدالت، واندرومن و فیلم مستقل بتمن پیاده می‌شوند یا خیر!

افلک هم اعتقاد دارد که بسیاری از طرفداران از فیلم خوششان آمد و از آن لذت بردند و شاید موج منفی و رسانه‌ای بتمن علیه سوپرمن اشتباه از جانب منتقدین باشد. هم‌اکنون فیلم جوخه انتحار در سینماها پخش می‌شود. در ۲ ژوئن ۲۰۱۷ واندرومن با بازی گل گدوت (Gal Gadot) در سینماها عرضه خواهد شد و لیگ عدالت هم نوامبر همان سال شمارا به رویارویی قهرمانان محبوبتان دعوت می‌کند.

منبع: Screenrant

0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette