رئیس موزه‌ی اسکار درحالی که پروژه رو به اتمام بود، استعفا داد

بر اساس گزارشات Hollywood Reporter، کری برافر (Kerry Brougher)، رئیس موزه‌ی آکادمی تصاویر متحرک که از سال ۲۰۱۴ در این سمت منتصب شده بود، این پروژه را درحالی ترک کرد که رو به اتمام بود. در ادامه‌ی خبر با سینما فارس همراه باشید.

این پروژه دچار موانع متعددی شده بود. هزینه‌ی ساخت بسیار زیاد و چندین بار تاخیر در زمان افتتاحیه از جمله‌ی این مشکلات بودند، همچنین جانشین برافر، دبورا هورویتز (Deborah Horowitz)، در ماه اپریل پروژه را ترک کرده بود. حال که کار پروژه درحال اتمام است، برافر ۶۶ ساله تصمیم گرفته است تا به ریشه‌هایش در دنیای هنر بازگردد.

برافر طی بیانیه‌ای اذعان داشت:

کار کردن در کنار این جمع، اهداکنندگان، رنزو پیانو (Renzo Piano) بزرگ و تمام همکارانم که در ساخت این موزه‌ی خاص همکاری کردند، برای من یک افتخار بود. تنها چند هفته تا به اتمام رسیدن این ساختمان باقی‌مانده (به پایان رسیدن فاز اول این پروژه) و مجموعه‌ی ما رشد قابل توجهی پیدا کرده است. نمایشگاه‌های Miyazaki و Regeneration اولین در نوع خود خواهند بود. از کار کردن با چنین تیم شگفت انگیزی به خود می‌بالم. اکنون زمان آن فرارسیده تا این کار را برعهده‌ی کس دیگری قرار دهم.

تیم سرپرستی برافر پروژه را به پایان می رساند و هیئت امنای موزه، به ریاست ران میر (Ron Meyer)، تصمیم گرفته است تا عنوان افتخاری “رئیس موسس” را به برافر اعطا کنند.

جست‌وجو برای یافتن مدیری جدید بزودی آغاز خواهد شد.

هیئت مدیره‌ی موزه در بیانیه‌ای گفت:

ما از کری بخاطر خدمات ویژه‌ی وی به نمایندگی از موزه تشکر می‌کنیم. کارهای او در طی پنج سال گذشته در ساخت موزه و تکمیل مجموعه‌ها، ما را در وضعیتی قرارداد تا به فاز بعدی این پروژه جاه طلبانه برویم. تیم سرپرستی قوی کری همچنان به همکاری با ما تا افتتاح موزه ادامه خواهد داد و به زودی جستجو برای مدیر جدید موزه آغاز می شود. هدف اصلی ما، ساخت بهترین موزه تصویر متحرک ممکن برای بازدید کنندگان است.

انتصاب برافر در ۲۸ آوریل ۲۰۱۴ (۸ اردیبهشت ۱۳۹۳) اعلام شد. وی پیش از این به عنوان سرپرست و مدیر مسئول موزه‌ی Hirschhorn در انستیتو Smithsonian و باغ مجسمه‌سازی در واشنگتن دیسی، رئیس اکسفورد، موزه‌ی هنرهای مدرن انگلستان و مدیر مسئول موزه‌ی هنرهای معاصر لس‌آنجلس فعالیت کرده است.

از موزه‌ی آکادمی که در محل دپارتمان فروش قدیمی شرکت May واقع در Miracle Mile ساخته می‌شود، اولین بار در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد. آن تحقق دهه‌ها گفت‌وگو و مباحثه توسط آکادمی خواهد بود.

علاوه بر میر، هیئت امنای موزه از چندین فرد شاخص دیگر در صنعت سینما تشکیل شده است:

مشاور تد ساراندوس (Ted Sarandos)، منشی کیمبرلی استوارت (Kimberly Stewart)، خزانه‌دار جیسون بلام (Jason Blum)، دایان ون فورستنبرگ (Diane von Furstenberg)، جیم گیانوپولس (Jim Gianopulos)، تام هنکس Tom Hanks، الخاندرو رامیرز مگانا Alejandro Ramirez Magana، دامنیک ان‌جی Dominic Ng، اما توماس (Emma Thomas) و کوین ییمن (Kevin Yeaman). مدیرعامل آکادمی دون هادسون (Dawn Hudson) از اعضای سابق این هیئت بود.

منبع: هالیوود ریپورتر

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید