رابرت زمکیس در حال مذاکره برای پیوستن به لایو-اکشن پینوکیو است

به گفته‌ی Variety، برنده‌ی جایزه‌ی اسکار رابرت زمکیس (Robert Zemeckis) در حال مذاکره برای کارگردانی بازسازی لایو-اکشن Pinocchio برای کمپانی Disney است. در ادامه‌ی خبر با سینما فارس همراه باشید.

زمکیس سابقه‌ی طولانی در همکاری با تام هنکس (Tom Hanks) که درزمانی برای ایفای نقش ژپتو در این فیلم وارد مذاکره شده بود، دارد. اکنون جستجو برای یافتن بازیگر دیگری برای ایفای این نقش در جریان است.

مشخص نیست که زمکیس در صورت کارگردانی این فیلم چطور قرار است این عروسک را به تصویر بکشد، اما با توجه به کارنامه‌ی او که شامل The Polar Express و Beowulf است، به نظر می‌رسد که او از همان تکنیک‌های اجرایی برای این فیلم استفاده کند. آخرین فیلمی که او با چنین سبکی کارگردانی کرده A Christmas Carol در سال ۲۰۰۹ که اتفاقاً برای دیزنی بود، است. او برنامه داشت که نسخه‌ای از Yellow Submarine گروه بیتلز را نیز با چنین سبکی بسازد اما دیزنی آن فیلم را کنسل کرد.

در ابتدا پل کینگ (Paul King) کارگردان دو فیلم Paddington و Paddington 2 برای کارگردانی این عنوان انتخاب‌شده بود، اما ظاهراً درزمانی از سال گذشته پروژه را ترک کرد. اندرو میانو (Andrew Miano) و کریس وایتز (Chris Weitz) تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده دارند که کینگ، وایتز و سایمون فارنابی (Simon Farnaby) فیلم‌نامه‌ی آن را نوشته‌اند.

پینوکیو داستان عروسکی چوبی را دنبال می‌کند که رویای تبدیل‌شدن به یک پسر واقعی را در سر دارد و همین مسئله زمینه‌ی رخ دادن ماجراها و حوادثی برای او می‌شود.

انیمیشن اولیه‌ی Pinocchio بر اساس رمانی منتشرشده در سال ۱۸۸۳ بانام The Adventures of Pinocchio نوشته‌ی کارلو کلودی (Carlo Collodi) و در سال ۱۹۴۰ ساخته شد که دو جایزه‌ی اسکار را به‌دست آورد. در این فیلم انیمیشنی که توسط Disney ساخته شد، دیکی جونز (Dickie Jones) نقش پینوکیو، کلیف ادواردز (Cliff Edwards) نقش جیمینی جیرجیرک و کریستین راب (Christian Rubb) نقش پدر ژپتو را صداگذاری کردند.

زمکیس اکنون در حال انجام مراحل پس از تولید اقتباسش از رمان The Witches نوشته‌ی رولد دال (Roald Dahl) برای کمپانی برادران وارنر با بازی ان هتوی (Anne Hathaway) است.

منبع: Comingsoon

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید