باکس‌آفیس هفتگی: شوک Bad Boys for Life به گیشه

۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

تعطیلات مارتین لوتر با فیلم Bad Boys for Life محصول سونی به باکس‌آفیس گرما و حرارت خاصی بخشید تا این فیلم دومین افتتاحیه بزرگ چهار روزه را داشته باشد و بزرگترین فیلم با درجه سنی R استودیو شود. علاوه بر این، فیلم Dolittle محصول یونیورسال، کمتر از انتظارات ظاهر شده و با بودجه ۱۷۵ میلیونی‌اش راه طولانی در پیش دارد. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

فیلم Bad Boys for Life با فروش ۶۸.۱ میلیون دلاری کارش را شروع کرد و دومین فیلم بزرگ تعطیلات MLK شد و بالاتر از Ride Along محصول سال ۲۰۱۴ قرار گرفت که افتتاحیه ۴۸.۶ میلیون دلاری داشت. این فیلم طی سه روز ۵۹.۱۷ میلیون دلار فروخت و دومین فیلم پرفروش ژانویه تاکنون شده و درست پشت سر American Sniper محصول سال ۲۰۱۵ با ۸۹.۲۶ میلیون دلار قرار گرفته و بزرگترین فیلم محدود به رده سنی R شده و بالاتر از ۲۲Jump Street قرار گرفته است.

با اینکه این خبر بسیار خوبی است، بهترین بخش آن واکنش منتقدین و مخاطبین است که فیلم امتیاز A سینمااسکور و امتیاز ۹۷ درصد راتن تومیتوز گرفته است. مخاطبین فیلم در روز افتتاحیه ۵۵ درصد مرد و ۶۱ درصد ۲۵ سال و بالاتر داشتند. جالب است ببینیم فیلم به کجا می‌رسد چون جان ویک ۳ هم افتتاحیه ۵۶.۸ میلیون دلاری داشت و ۱۷۱ میلیون دلار فروش داخلی‌اش شد و درست پشت سر Mission Impossible- Fallout با افتتاحیه ۶۱.۲ میلیون دلاری، Straight Outta Compton با افتتاحیه ۶۰.۲ میلیون دلاری و Hobbs & Shaw با افتتاحیه ۶۰ میلیون دلاری قرار گرفته است.

این فیلم در بازار بین المللی، ۳۸.۶ میلیون دلار در ۳۹ بازار فروخته که آلمان با ۵.۱ میلیون دلار پیشتاز است. مکزیک و اسپانیا به ترتیب ۳.۸ میلیون دلار و ۲.۲ میلیون دلار فروش داشتند، درحالیکه در ۱۲ بازار در خاورمیانه، در مجموع ۵.۱ میلیون دلار فروخته است. این فیلم به زودی در فرانسه، روسیه، برزیل، ژاپن و ایتالیا اکران می‌شود.

رده دوم جدول در اختیار Dolittle محصول یونیورسال است که با وجود بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری‌اش پایین تر از حد تصور ظاهر شد و نمرات بدی هم دریافت کرد. این فیلم طی چهار روز، ۳۰ میلیون دلار فروخت و امتیاز B سینما اسکور از مخاطبین گرفت و با وجود نمرات پایین‌اش، امتیاز ۷۶٪ راتن تومیتوز را دریافت کرد و ۵۱ درصد از مخاطبینش خانم و ۴۳ درصد ۲۵ سال و بالاتر داشتند.

در بازار بین‌المللی، فیلم Dolittle در چهار بازار اکران شد و این هفته در ۴۶ بازار اکران گردید و ۱۷.۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش جهانی‌اش به ۵۰ میلیون دلار رسید. این فیلم بیشترین فروش را در استرالیا با ۲.۳۶ میلیون دلار داشت و سپس در اندونزی ۲.۱ میلیون دلار فروخت. کره با فروش ۱۰.۶ میلیون دلار پیشتاز بود و وارد دومین هفته اکرانش شد. فیلم هنوز در بازارهای بسیاری مانند آرژانتین، اسپانیا، ویتنام، آلمان، ایتالیا، مکزیک، فرانسه، بریتانیا، برزیل، روسیه، چین، و ژاپن اکران نشده است.

یونیورسال سومین رده جدول را با فیلم ۱۹۱۷، نامزد اسکار، در اختیار گرفته، و طی چهار روز ۲۷ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش داخلی‌اش به ۸۱.۶ میلیون دلار رسیده است، در حالی که وارد هفته چهارم اکرانش می‌گردد. این فیلم ۱۰ نامزدی اسکار هفته پیش بدست آورد و جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب گرفت‌. فیلم ۱۹۱۷ در بازار بین‌المللی توانسته ۲۶ میلیون دلار بفروشد و مجموع فروش بین‌المللی‌اش به ۶۲ میلیون دلار رسیده و فروش جهانی‌اش ۱۴۳.۵ میلیون دلار شده است.

اکران‌های هفته آینده:

هفته آینده شاهد اکران The Gentlemen ساخته گای ریچی (Guy Ritchie) خواهیم بود که تاکنون ۱۸.۴ میلیون دلار در سه بازار فروخته است و یونیورسال فیلم ترسناک The Turning را اکران می‌کند.

0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette