باب چپک جانشین باب ایگر در سمت مدیر عاملی استودیو دیزنی شد

۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

بالاخره سلطنت باب ایگر (Bob Iger) در استودیوی دیزنی به پایان رسید. شرکت والت دیزنی اعلام کرد ایگر از سمت مدیرعاملی برکنار و حالا رئیس اجرایی این استودیو شده است. باب چپک (Bob Chapek) که قبلا رئیس پارک‌های دیزنی بود جایگزین ایگر در این سمت خواهد شد. در ادامه خبر با سینمافارس همراه باشید.

وقتی دیزنی شبکه تلویزیونی ABC را خریداری کرد، ایگر یکی از اعضای هیئت مدیره این شبکه و سپس تا سال ۱۹۹۹ مدیرعامل این شبکه بود. او همان سال رئیس والت دیزنی اینترنشنال شد. ایگر در سال ۲۰۰۰ به عنوان مدیر ارشد عملیاتی دیزنی انتخاب شد. در سال ۲۰۰۵ ایگر بالاخره به بالاترین رتبه در این شرکت یعنی مدیرعاملی استودیوی دیزنی رسید.

ایگر طی این سال‌ها شرایط دیزنی را سروسامان داد. او ابتدا مشکلات دیزنی با پیکسار را حل کرد و این استودیوی انیمیشن‌سازی را خریداری کرد. در سال ۲۰۰۹ او موفق شد مارول را هم خریداری کند و در سال ۲۰۱۲ هم با خریداری استودیوی لوکاس فیلم، موفقیت‌های خودش را ادامه داد.

قرارداد ایگر در سال ۲۰۱۸ به پایان می‌رسید، اما به دلیل عدم وجود جانشین برای او، این قرارداد تا سال ۲۰۱۹ تمدید شد. طی این مدت، ایگر نظارت بر بزرگترین معامله دیزنی تاکنون یعنی خریداری استودیوی فاکس قرن بیستم و آغاز بکار اولین سرویس استریم دیزنی به نام دیزنی پلاس را برعهده داشت.

به تازگی قرارداد ایگر با دیزنی تا سال ۲۰۲۱ تمدید شده بود، پس خبر برکناری او کاملا شوکه‌کننده است. همچنین انتخاب چپک که از سال ۱۹۹۳ در دیزنی فعالیت داشته و از سال ۲۰۱۸ به عنوان رئیس پارک‌های دیزنی انتخاب شده، به عنوان جانشین ایگر خبری غیرمنتظره است.

قرارداد چپک به عنوان مدیرعامل دیزنی تا سال ۲۰۲۳ ادامه دارد و او برای این کار حقوق ۲.۵ میلیون دلاری دریافت خواهد کرد.

منبع:‌ Collider

0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette