تقویم سال ۲۰۱۷ برای ژانر ابرقهرمانی چگونه است؟

۲۰۱۷ با داشتن فیلم‌های بزرگ در تقویم اکران، سالی رویایی برای سینمادوستان به حساب می‌آید. اما اگر به طور خاص جزو طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی هستید، باید بگوییم که سالی شگفت انگیز را پیش رو دارید. در این مقاله تصمیم داریم لیستی از فیلم‌های این ژانر را در کنار معرفی اندک از آنها منتشر کنیم. لازم است به یاد داشته باشید که تاریخ اکران فیلم‌ها ممکن است دچار تغییر شوند. با سینماگیمفا همراه باشید.

The Lego Batman Movie

۵c8f2aeb7b65fea0163e3efa5a0166f85c037e73

فیلم آغازین این لیست، محصول شگفت انگیز برادران وارنر، The Lego Batman Movie است. با نگاهی کمدی‌وار به افسانه بتمن، فیلم علت اصلی موجودیتش را مدیون موفقیت The Lego Movie در سال ۲۰۱۴ است و در کنار این موضوع محبوبیت بالای شخصیت بتمن نیز نگاه‌های بیشتری را به سمت آن روانه کرده‌است. با حضور ویل آرنت در نقش شوالیه تاریکی، مایکل سِرا در نقش رابین، رلف فاینس در نقش آلفرد و زک گلیفینکس در نقش جوکر، مشخص است که The Lego Batman Movie فیلمی عادی در این ژانر نیست و ساختار شکنی‌های بسیاری را در آن شاهد خواهیم بود.

تاریخ اکران: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

Logan

f9fc68191cba2aedf71974e55d13f05dad674a1c

بعد از سال‌ها انتظار و امید، Logan قرار است فیلمی در رده سنی بزرگسالان باشد و بگذارید در همین ابتدا بگویم که خشونت را لمس خواهید کرد. ولی خبری ناراحت کننده در مورد این فیلم وجود دارد و آن این است که Logan آخرین حضور هیو جکمن (Hugh Jackman) در نقش افسانه‌ایش وولورین خواهد بود و در این سفر پایانی، پاتریک استیوارت (Patrick Stewart) در نقش پروفسور اکس همراه او خواهد بود. به هر حال اگر قرار است عمر داشتن حق امتیاز دنیای مردان اکس توسط فاکس به پایان برسد، چه بهتر که این خداحافظی با ساخت بهترین فیلم ممکن باشد.

تاریخ اکران: ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

Power Rangers

۹۶abad2dc96e03f8aa8eeb41d5a585da18fa6f7b

شاید سابقه چندانی در این عرصه نداشته‌باشد ولی فیلم پیش روی کمپانی Saban به طور قطع یک فیلم ابرقهرمانی است. پس در نتیجه در این لیست جای می‌گیرد. در حالی که احتمالا طرفداران وفاداران سریال دهه ۹۰ از ویژگی‌های مدرنیزه شده ریبوت متعجب شوند ولی شانس خوبی برای فیلم در برقرارای ارتباط با نسل بعدی وجود دارد. همچنین خالی از لطف نیست که به حضور بازیگرانی چون الیزابت بنکس، برایان کرنستون و بیل هیدر در این فیلم اشاره کنیم.

تاریخ اکران: ۴ فروردین ۱۳۹۶

Guardians of the Galaxy Vol. 2

۹۹f608835f526b5feeaeb1d9e45252a4801f0486

از همان لحظه پایان فیلم اول در سال ۲۰۱۴ منتشر تماشای این فیلم هستیم و پس مشاهده تیرز تریلر اول آن به اوج هایپ رسیدیم و بیشتر از این نمی‌توانیم در مورد فیلم هیجان زده‌ باشیم. با تکمیل خانواده‌ی بین کهکشانی استار لرد و اضافه شدن اعضایی جدید به این خانواده، جیمز گان آماده است تا بار دیگر با استفاده از راک اند رول، جنگ بین خوب و بد را در بین ستارگان به نمایش بگذارد. خود را برای شنیدن گلچین دوم آهنگ‌های این فیلم آماده کنید، چون به طور قطع «به این احساس متصل خواهید شد».

تاریخ اکران: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

Wonder Woman

۸۲b516fef5898ff93cd1774cd0839b75847deb75

بدون شک دی‌سی و استودیوی برادران وارنر در ساخت دنیای سینماتیک خود به مشکلاتی برخورد کرده‌اند و محصولات اخیرشان به عنوان فیلم‌های پرایراد تلقی شده‌است و حتی انتشار محتوای اضافی نیز کمکی به این موضوع نکرده‌است. با این وجود هنوز هم امیدها زنده‌است، چرا که پرنسس آمازونی در تابستان سال آینده می‌تواند این روند ناخوشایند را به پایان برساند و دی‌سی را در مسیر مناسبش قرار دهد. با تمام وجود امیدواریم فیلم همان چیزی باشد که انتظارش داریم. حداقل در تریلرهای منتشر شده می‌توانیم عمل به وعده‌ی داده شده را مشاهده کنیم.

تاریخ اکران: ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

Spider-Man: Homecoming

۴۷۹۳۴۴c8112e91b2b8ceba3b23b8358f4701a054

اگر فکر می‌کنید فیلم‌های قهرمانان دنیای مارول، پتانسیل بد ساخته شدن ندارند، بهتر است دو فیلم Amazing Spider-Man را به خاطر بیاورید که سونی آنها را ساخت. حال با همکاری شکل گرفته بین سونی و کمپانی مارول، شاید Spider-Man: Homecoming بتواند با داشتن کیفیت مطلوب این موضوع را نیز برای همیشه حل و فصل کند. با معرفی تام هالند به عنوان وب‌مستر جدید در فیلم Captain America: Civil War و مقبولیت بالای او در بین طرفداران، امیدها برای موفقیت این فیلم بسیار بالا است.

تاریخ اکران: ۱۶ تیر ۱۳۹۶

Inhumans

۹۷۷a04097f6939c066697e937462636a13d1a542

با اینکه Inhumans یک پروژه تلویزیونی با همکاری مارول و ABC است ولی این موضوع که بودجه اختصاصی برای نمایش دو اپیزود اول آن در قالب آیمکس در ۱۰۰۰ سینما اختصاص گرفته است، جایگاهی در این لیست را به آن اختصاص می‌دهد. برای کسانی که نگران این موضوع هستند که مارول این فیلم را از دنیای سینماتیک خود کنار گذاشته‌است و آن را تبدیل به سریال کرده‌است باید بگوییم که این نگرانی غیرضروری است. همچنین برای کسانی که علاقه به حضور بیشتر مارول در تلویزیون دارند، خبر ساخت Inhumans خبری خوشایند به حساب می‌آید. اگرچه خبر عدم حضور وین دیزل در این پروژه موضوعی دیگر است و به نوعی به ضرر آن عمل می‌کند، به هر حال دیزل بازیگر سینما است و دوست ندارد وارد تلویزیون شود!

تاریخ پخش: ۱۰ شهریور ۱۳۹۶

Thor: Ragnarok

cc515faa5ccc5d32c33cbdc2b0c10a2eb68ed821

فیلم‌های زیادی قرار است در سال ۲۰۱۷ در ادامه فرنچایزهای شکست خورده یا پر ایراد منتشر شوند. Thor: Ragnarok نیز قطعا در همین مسیر قرار دارد و می‌توان گفت که ماجراجویی‌های پسر اودین، مشکل آفرین‌ترین فرنچایز دنیای سینماتیک مارول است که ساخت دنباله دوم برای آن مورد تایید قرار گرفت. با این وجود، همکاری طلایی تایکا وایتیتی و کریس همسورث امیدواری جدید را به وجود آورده‌است که این فیلم بتواند بالاخره نمایشی مناسب را از این کاراکتر محبوب داشته‌باشد.

تاریخ اکران: ۱۲ آبان ۱۳۹۶

Justice League

c17a18cd2cdccc6aa8dc8d5c81e950e9fd2b2c53

شاید تنها فیلمی که بیشترین نگرانی در مورد آن وجود دارد گردهمایی ابرقهرمانان دی‌سی زیر سایه رهبری زک اسنایدر باشد. حضور مجموعه‌‌ی بزرگی از بازیگران فوق‌العاده که طرفداران را به یاد فیلم بیش از حد پر ستاره Batman v. Superman: Dawn of Justice می‌اندارد، باعث به وجود آمدن نگرانی ذکر شده می‌شود. با این وجود فلش با حضور ازرا میلر و آکوامن با حضور جیسون موموآ کمی از این نگرانی‌ها می‌کاهد و همچنین دیدیم که تریلر کامیک کان واقعا فوق‌العاده بود. در نتیجه حسی پیچیده همراه با امیدواری نسبت به این فیلم داریم.

تاریخ اکران: ۲۶ آبان ۱۳۹۶

منبع: CinemaBlend

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید