گی‌یرمو دل تورو: ۴۵ درصد از Nightmare Alley فیلمبرداری شده

3 July 2020 - 13:00

امسال تولید تعدادی کثیری از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی در سراسر دنیا متوقف شد و یکی از آن‌ها اقتباس Nightmare Alley ساخته گی‌یرمو دل تورو (Guillermo del Toro) بود. این کارگردان در مصاحبه اخیرش با IndieWire اعلام کرده او و عوامل فیلم ۴۵ درصد از کار را قبل از متوقف شدن تولیدش، فیلم‌برداری کرده بودند. وقتی در ماه مارس دیزنی اعلام کرد تولید این فیلم مهیج روان شناسی متوقف شده، دل تورو اعلام کرد که او از استودیو خواسته تا اینکار را بکنند. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

ما سریع عمل کردیم، به استودیو پیشنهاد دادیم کار را متوقف کند. همین ما را نجات داد. هیچ کدام از بازیگران یا عوامل فیلم کرونا نگرفتند. ۴۵ درصد کار را انجام داده بودیم. درست وسط کار بودیم. رفتیم نهار خوردیم و با استودیو صحبت کردیم و وقتی می‌خواستیم برگردیم گفتیم: همگی وسایل‌هاتون را بزارید و برید خونه.

این فیلم ساز ۵۵ ساله امیدوار است پاییز دوباره به سر کار برگردد و برای حل شدن این بحران دعا کرده چون اقتباس موزیکال او از پینوکیو نیز تولیدش مجدد آغاز می‌شود.

دل تورو برای هر دو پروژه، ۸۰ صفحه پروتکل بهداشتی در نظر گرفته تا مطمئن باشد همه سالم می‌مانند.

در فیلم پینوکیو صحنه‌های نزدیک به هم زیادی در یک انباری مثل فضا داریم. فقط ۱۰ صحنه یک جا داریم. باید پروتکلی ایجاد کنیم که بین صحنه‌های چند متری فاصله باشد. اینطوری امنیت بیشتر می‌شود. سلامت اولویت اصلی ماست. باید به این شرایط عادت کنیم و فکر نمی‌کنم چیزی مثل قبل شود. همه چیز تغییر کرده است.

فیلم Nightmare Alley نوشته دل تورو و مورگان، بر اساس رمانی به همین نام نوشته ویلیام لیندسی گرشام (William Lindsay Grasham) است که قبلا فاکس در سال ۱۹۴۷ اقتباسش کرده بود. این رمان درباره سو استفاده‌های استنتون کارلیسل، کلاهبردار بی‌باکی است که حقه‌های تجارت کارناوال را یاد گرفته و آن‌ها را راهنمای خود کرده تا ثروتمندان و فقیران را به دام بیندازد.

بردلی کوپر (Bradley Cooper) به همراه کیت بلانشت (Cate Blanchett)، تونی کالیت (Toni Collette)، رونی مارا (Rooney Mara) و ویلم دفو (Willem Dafoe)، ران پرلمن (Ron Perlman)، مارک پاوینلی (Mark Povinelli)، دیوید استراتایرن (David Strathairn)، ریچارد جنکینز (Richard Jenkins) و هالت مک‌کالانی (Holt McCallany) بازیگران این فیلم هستند.

فیلم ۱۹۴۷ این رمان با بازی تیرون پاور (Tyrone Power) در نقش پسر حقه‌باز رویا پردازی که با درمانگری که فاسدتر از او بود، تیم تشکیل داده بود، پخش شد. ابتدا آن‌ها از فریب دادن مردم لذت می‌بردند اما سپس درمانگر به این پسر پشت کرد.

فیلم Nightmare Alley به کارگردانی و تهیه‌کنندگی گی‌یرمو دل تورو به همراه جی مایلز دیل (J. Miles Dale) و TSG Entertainment ساخته می‌شود. سرچ‌لایت پیکچرز حق پخش جهانی فیلم را برعهده دارد.

منبع: ددلاین

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.