مجید صالحی با «صحنه‌زنی» راهی جشنواره فیلم فجر می‌شود

30 June 2020 - 10:15

فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی و نقش آفرینی بازیگرانی، چون مجید صالحی، مهتاب کرامتی و بهرام افشاری از جمله گزینه‌های حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است.

سینماهای سراسر کشور پس از شیوع کرونا دچار شوکی طولانی مدت شدند، اتفاقی که باعث شد تمامی سالن‌های سینما نزدیک به پنج ماه طعم تلخ تعطیلی را بچشند، در همین راستا بود که برای حفظ سلامت عوامل پشت صحنه سینمایی اکثر آثار تولید خود را نیز متوقف کردند.

حال با بازگشایی سینماها فصل جدیدی در برابر سینمای ایران قرار گرفته و باید دید این هنر تا چه حد طی چهار ماه گذشته دچار تغییر شده است. هرچند بازگشایی سینماها از تیر ماه اتفاق می‌افتد اما برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر همچنان یکی از مهمترین دغدغه های سینماگران است.

در این میان کارگردانان جوان و پیشکسوت سینما با توجه به اعلام رییس سازمان سینمایی مبنی بر قطعی بودن برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش تولید آثار خود را آغاز کرده اند و سینما بار دیگر با سرعت به سمت مسیر همیشگی تولید و عرضه قرار گرفته است.

حال با بازگشایی سینماها بسیاری از کارگردانان و فیلمسازان با اعلام شروع فیلمبرداری پروژه های خود خبر از سال شلوغ سینمایی می‌دهند، تاکنون کارگردانانی همچون محمدحسین مهدویان،مرتضی علی عباس میرزایی،آرش انیسی،وحید جلیلوند، محسن قرایی و نیما جاویدی خبر از شروع پروژه های خود داده اند.

در این میان «علیرضا صمدی» کارگردان جوان و جویای نام سینما هم به سراغ ساخت دومین اثر سینمایی خود رفته و هم اکنون آخرین مراحل پیش از فیلمبرداری را پشت سر می گذارد. این کارگردان جوان در این فیلم نام «صحنه زنی» دومین تجربه خود در مقام فیلمساز را به ثبت می رساند.

وی پیش از این نگارش و ساخت فیلم سینمایی «‌بی‌نامی» را برعهده داشته است، فیلمی که با وجود حضور بازیگرانی همچون محمدحسن معجونی و برخی از بازیگران جوان تئاتر و سینما نتوانست مخاطب چندانی را به خود جذب کند، صمدی اما این بار به سراغ چهره های نام آشناتری رفته تا بتواند علاوه بر کیفیت گیشه تضمین شده ای داشته باشد.

هرچند فیلم اول صمدی در کشور از گیشه خوبی برخوردار نشد اما در برخی از فستیوال‌های بین‌المللی حضور یافت و توانست اتفاقات بسیار خوبی را برای خود رقم بزند، جشنواره پونا هند و همچنین جشنواره فیلم زوریخ دو مورد از مهمترین رویدادهای سینمایی بودند که فیلم «بی نامی» در آنها حضور داشت.

«صحنه زنی» به عنوان دومین فیلم سینمایی «علیرضا صمدی هم اکنون در مرحله انتخاب بازیگر قرار دارد، به تازگی حضور مجید صالحی در این فیلم قطعی شده است. مجید صالحی پس از مهتاب کرامتی و بهرام افشاری سومین چهره شاخص فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» است که فیلمنامه‌ای اجتماعی به قلم علیرضا صمدی دارد.

فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی و نقش آفرینی بازیگرانی چون مجید صالحی، مهتاب کرامتی و بهرام افشاری از جمله گزینه های حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است.

منبع: خبرآنلاین

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.