لیلا حاتمی قرار بود نقشی در فیلم «یلدا» بازی کند

8 August 2020 - 12:30

مسعود بخشی نویسنده و کارگردان «یلدا» در برنامه «کافه آپارات» به میزبانی فریدون جیرانی درباره فیلم خود توضیحاتی را ارایه داد.

مسعود بخشی نویسنده و کارگردان «یلدا» در جواب به این سوال که آیا صدف عسگری اول انتخابش بوده است یا نه، گفت:
نه. ما از بسیاری بازیگر تست گرفتیم. این موضوع را تا به حال نگفته‌ام. من برای انتخاب بازیگر این نقش به دلیل آنکه می‌گفتند رسول صدرعاملی به همراه دستیارانش از افراد زیادی تست بازیگری گرفته‌اند به دفتر ایشان مراجعه و رزومه ها را بررسی کردم. همچنین خود ما نیز از ۴۰ تا ۵۰ نفر برای ایفای نقش مریم کمیجانی تست گرفتیم و من فیلم‌هایشان را می‌دیدم اما صدف عسگری که من تنها یکی از کارهای ایشان را دیده بودم، روز اولی که به دفتر آمد چنان هوش و انرژی از خود نشان داد که دیدم از همه تست‌هایی که تا آن زمان برای این نقش گرفته بود، به شخصیت مریم کمیجانی نزدیک‌تر است.

وی افزود:

من فیلم «ناپدید شدن» را که صدف عسگری در آن بازی داشت، دیدم و بسیار دوست داشتم چراکه در نگاه و موضوع بسیار جسورانه، نو و جوان بود. صدف عسگری نیز بازی بسیار خوب و کاملا هماهنگ با کارگردانی فیلم و المان‌های دیگر داشت اما من به دنبال مریم کمیجانی می‌گشتم. زمانی که برای گرفتن تست نزد ما آمد، پیشنهاد داد که یک پاراگراف از فیلمنامه را بخوانیم. من اصلا برای او تعریف نکردم که ماجرا از چه قرار است اما در آن پاراگراف اطلاعاتی بود که باعث شدن قصه فیلم دستش بیاید.

لیلا حاتمی قرار بود نقش بهناز جعفری را ایفا کند

نویسنده «یلدا» درباره انتخاب دیگر بازیگران این فیلم نیز عنوان کرد:

تقریبا از نسخه اولیه سناریو فرشته صدرعرفایی را برای نقش مادر مریم کمیجانی در نظر داشتم. بابک کریمی نیز همین طور. من و بابک یک دوستی قدیمی از قبل از زمان همکاری در این فیلم با هم داشتیم. من بسیار برای ایشان احترام قایل هستم و دوستشان دارم. ایشان واقعا انرژی گذاشت و با عشق و علاقه مثل همه بازیگران کار کرد.

بخشی ادامه داد:

برای انتخاب نقش‌های کوچک مانند نقشی که فرشته حسینی آن را ایفا کرد، وسواس به خرج داده شد. البته خود ایشان برای ایفای این نقش انرژی گذاشت. فروغ قجابگلو را نیز فکر می‌کنم حدود ۵ سال پیش در یک کار تئاتر دیدم. آن زمان اصلا نمی‌خواستم فیلم داستانی بسازم اما گفتم اگر روزی بخواهم کار کنم با این بازیگر کار خواهم کرد. برای همه نقش‌ها وسواس به خرج دادیم چراکه معتقد بودیم شخصیت اصلی و فرعی نداریم و همه شخصیت‌ها مابه ازای واقعی دارند. لیلا شفاعی مهر که نقش سوئیچر را در «یلدا» بازی می‌کند فوق لیسانس و خود کارگردان و تهیه‌کننده تلویزیون است و بسیار برای واقعی نشان دادن آن بخش از فیلم که به کار ایشان مربوط می‌شود به ما کمک کرد.

به گفته وی، لیلا حاتمی قرار بود در این فیلم سینمایی به جای بهناز جعفری نقش آفرینی کند.

منبع: خبرانلاین

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.