بازیگران ایرانی و کره‌ای برای ساخت یک سریالی مشترک بایکدیگر همکاری خواهند کرد

بازیگران ایرانی و کره‌ای برای ساخت یک سریالی مشترک بایکدیگر همکاری خواهند کرد

سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» با اشاره به پروژه مشترکی که قرار است ایران با کره آن را بسازد، اعلام کرد که در آن سوپراستارهای دو کشور حضور خواهند داشت.

محمدهادی رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دومین جلسه‌ای که در چند وقت اخیر با یک تیم کره‌ای برای ساخت سریالی مشترک برگزار کرده است، گفت: ما در راستای این جلسه با شرکت‌ها و کمپانی‌ها نیز وارد مذاکره شدیم و حتی با یکی از هنرپیشه‌های مطرح کره مکاتباتی برای مشورت و خط سیر داستان شدیم.

وی با اشاره به مذاکراتی که در این دو جلسه انجام شده است، توضیح داد: تیم کره‌ای یک تیم سرمایه‌گذاری هولدینگ است که در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده اند. آن‌ها ابتدا باور نداشتند که بتوان این مجموعه مشترک را به‌تولید رساند اما بعد از آن برای این پروژه مشترک علاقه‌مند شدند.

رضوی درباره این مجموعه و ویژگی‌های آن بیان کرد: اکنون که قرار است این کار به‌صورت مشترک تولید شود باید قدرتمند باشد و برای این منظور مدتی طول می‌کشد تا قصه ما در بیاید و از طرفی سوپراستارهای دو کشور را وارد کار می‌کنیم.

گروه کارگردانی ایرانی و کره‌ای در پروژه مشترک

سرمایه‌گذارِ مجموعه «شهرزاد» اضافه کرد: هم اکنون هم با بازیگران و نویسندگانی در ایران برای درآوردن ساختار این مجموعه مشورت می‌کنیم. این اثر باید یک گروه کارگردانی متشکل از ایران و کره داشته باشد و هم‌چنین باید مشخص کنیم که قرار است مجموعه را به‌صورت تاریخی پیش ببریم و یا داستان آن متعلق به زمان حاضر باشد. به هر حال ایران و کره داستان‌های مشترک زیادی دارند و فضای خانوادگی همچون قصه های ایرانی در آثار آنها حاکم است.

رضوی با اشاره به این‌که در این اثر ارزش ها و اقتدار ایران نمایان خواهد بود، تصریح کرد: اگر این کار به سرانجام برسد اولین پروژه تجاری فرهنگی دو کشور خواهد بود و ما کوچک‌ترین عقب‌نشینی از مسایل فرهنگی خود نخواهیم داشت. ما قدرتِ نمایشی خود را عرضه می‌کنیم و قرار نیست کار بی‌کیفیت ارایه دهیم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر از آنجایی که قرار است این کار مشترک باشد ما فقط مصرف‌کننده نیستیم و قرار است فرهنگ خود را عرضه کنیم. ویژگی جمهوری‌اسلامی پاکی و سلامت خانواده‌های ماست و این‌که می‌توانیم در فضایی به‌دور از جذابیت‌های جنسی کار کنیم. ما قدرت زیادی در نمایش فرهنگ خود داریم اما متاسفانه کمتر کار کرده‌ایم. به‌طور مثال ما هنوز نتوانسته‌ایم فیلمِ دفاعِ مقدسی داشته باشیم که در جهان عرضه‌اش کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پاسخ کمال تبریزی به نقد فیلمش در «هفت» : سخنان فراستی نخ‌نما و کهنه و تکراری شده است

کمال تبریزی معتقد است که بسیاری از مخالفان