عباس جمشیدی‌فر: فیلمنامه‌ای مثل «شیشلیک» تا حالا ندیده بودم

8 February 2021 - 19:45

عباس جمشیدی‌فر درباره اولین همکاری خود با محمدحسین مهدویان می‌گوید برای حضور در فیلم «شیشلیک»، بعد از خواندن فیلمنامه، تعلل نکرده است.

 شاید هنوز هم خیلی‌ها او را با سریال «سه دونگ، سه دونگ» به یاد بیاورند؛ عباس جمشیدی‌فر یکی از بازیگرانی است که بیشتر او را با سریال‌های طنز و فیلم‌های کمدی می‌شناسیم.

جمشیدی‌فر پیش از این در آثاری چون «خروس جنگی»، «دم سرخ‌ها» و «زیر نظر»، مقابل دوربین رفته و امسال با «شیشلیک»، جدیدترین ساخته محمدحسین مهدویان، در سی‌ونهمین جشنواره فجر حضور دارد که پُر فروش‌ترین فیلم تا این‌جا بوده است و شانس دریافت سیمرغ برترین فیلم به انتخاب تماشاگران را هم دارد.

او همکاری با مهدویان را یکی از تجربه‌های خوبش در بازیگری می‌داند و برگزاری جشنواره در دوران کرونا را اتفاق مثبتی می‌داند. با این بازیگر درباره حضورش در فیلم «شیشلیک» گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید.

همکاری با محمدحسین مهدویان در فیلم «شیشلیک» چطور شکل گرفت؟

من آقای مهدویان را از قبل می‌شناختم و فیلم‌هایش را هم دیده بودم. شاید از من کار دیده بود و از نزدیک هم همدیگر را دیده و آشنا بودیم. آقای مهدویان به من اعتماد کرد که در فیلم «شیشلیک» حضور داشته باشم. برای نقشی که در این فیلم بازی کردم، او به من زنگ زد و من فیلمنامه را خواندم و مثل روال همه کارها، همکاری‌مان آغاز شد.

وقتی که فیلمنامه را خواندید، چه واکنشی داشتید؟

در این چند سالی که در سینما و تلویزیون کار می‌کنم، فیلمنامه‌ای به این شکل که بخواهد جذاب و زیبا، یک مسئله اجتماعی را که در جامعه ما اتفاق می‌افتد، به چالش بکشد و به شکل طنز بیان کند، ندیده بودم و برایم جذاب بود. امیرمهدی ژوله، فیلمنامه را زیبا نوشته و آن اتفاق‌هایی که در فیلمنامه رقم می‌خورد، خیلی جذاب بود.

وقتی فیلمنامه را می‌خواندم، یک‌جاهایی می‌خندیدم و یک‌جاهایی هم دلم برای کاراکترها می‌سوخت. به همین دلیل به هیچ عنوان تعلل نکردم و دوست داشتم با آقای مهدویان کار کنم و فیلمنامه‌ را هم خیلی دوست داشتم و در نهایت به عنوان یکی از بازیگران در فیلم «شیشلیک» حضور پیدا کردم.

قبل از فیلم «شیشلیک» با چنین خانواده‌هایی در واقعیت مواجه شده بودید؟

اگر کسی بخواهد بگوید که من در زندگی روزمره‌ام و همچنین شهر بزرگی مثل تهران که پایتخت است، چنین کاراکترهایی ندیده‌ام یا با آن‌ها برخورد نکرده‌ام، به نظر من مبالغه می‌کند. به دلیل این‌که ما اگر در همین خیابان‌های اصلیِ شهرمان هم بگردیم، خیلی خیلی بیشتر از این‌ها از این‌جور قشر آدم‌ها و خانواده‌ها را می‌بینیم. من هم قطعا چنین آدم‌هایی را دیده‌ام و با آن‌ها برخورد داشته‌ام. در حاشیه اتوبان آزادگان، امام و در حاشیه‌ صیاد شیرازی به وفور از این دست خانواده‌ها دیده می‌شوند.

محمدحسین مهدویان، در هدایت شما چقدر تاثیر داشت؟

مهدویان به شدت کارگردانی باهوش، تیزبین، ریزبین و خلاق است. خیلی خوشحالم که با او کار کردم و به عنوان بازیگر از او یاد گرفتم. از لحاظ هدایت بازیگران هم او به زیبایی هر چه تمام‌تر به قدری فضاسازی جذابی در صحنه انجام می‌دهد که کار بازیگران را خیلی راحت می‌کند و مشخص است که در ذهنش چه چیزی می‌گذرد و آن را به راحتی بازگو می‌کند و شما هم به عنوان بازیگر، اجرایش می‌کنید.

– خبرانلاین

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.