کارگردان «دینامیت» درباره سینمای دفاع مقدس می گوید

27 July 2021 - 14:54

کارگردان فیلم سینمایی «دینامیت» معتقد است که ساخت فیلم با موضوع عملیات مرصاد باید توسط افراد باسابقه انجام شود تا شعاری نباشد.

مسعود اطیابی، کارگردان سینما که این روزها «دینامیت» را روی پرده سینما دارد، معتقد است باید به مسائل مهمی مانند عملیات مرصاد پرداخته شود.

این کارگردان پیرامون اهمیت پرداخت به آثاری با موضوع عملیات مرصاد گفت:

«درباره بحث گروهک منافقین کارهای زیادی شده مثلا در جشنواره فیلم فجر دو سال پیش دو سه فیلم سینمایی در این مورد دیدیم و در تلویزیون هم چندین سریال راجع به این موضوع پخش شده است، اما این فیلم و مجموعه‌های صرفا راجع به عملیات مرصاد نبوده و در آن‌ها اشاراتی به این عملیات شده است. تنها در فیلم سینمایی «ماجرای نیمرزو: رد خون» ساخته محمد حسین مهدویان به عملیات مرصاد اشارت نسبتا مستقیمی شده است.»

وی در همین راستا افزود:

من معتقدم نباید با پرداخت بیش از حد به موضوعاتی چون عملیات مرصاد مخاطب را از اینگونه سوژه‌ها گریزان کنیم بلکه فکر می‌کنم باید فیلم‌های خوب اما محدودی در این‌باره ساخته شود و ماندگار شود.»

کارگردان فیلم سینمایی «دینامیت» پیرامون معیارهای اساسی برای ساخت فیلم‌هایی از این دست عنوان کرد:

اگر فیلم‌ها در زمینه عملیات مرصاد و اصولا حوزه دفاع مقدس شعاری باشد نتیجه آن منفی است اینگونه فیلم‌ها نباید بر اساس الگوهای غربی ساخته شود و به جای بیان واقعیت‌های خودمان نباید تن به کپی برداری از فیلم‌های دیگران بدهیم.»

این تهیه‌کننده و کارگردان ادامه داد:

«شاید اگر من بخواهم فیلمی در این مورد بسازم جذاب‌ترین سکانس فیلم را به مرگ کسانی اختصاص می‌دهم که با فریب و نیرنگ گروهک منافقین فریب خورده و به هلاکت رسیدند. در قضیه داعش هم وضع به همین صورت است و خط و مشی اصلی رهبران و اتفاقات پشت پرده و نیرنگ آن‌ها باعث گرویدن افراد به داعش شده است. به همین خاطر باید در این زمینه آگاهی رسانی کرد تا افراد به ویژه جوانان فریب تروریست‌ها را نخورند.»

این تهیه کننده سینما با اشاره به لزوم دوسویه نگری در اینگونه فیلم‌ها بیان کرد:

بسیار مهم است که اینگونه فیلم‌ها درباره عملیات مرصاد توسط چه کسانی و با چه سابقه‌ای ساخته شود و قطعا نباید شعاری باشد، چراکه ما افرادی را در چرخه سینما و دیگر عرصه ها داریم که ظاهرا انقلابی هستند، اما تنها دغدغه آن‌ها گرفتن پروژه به هر عنوانی است. این‌ها مخاطب، صنعت و هنر را نمی‌شناسند. شخصی که می‌خواهد در این زمینه فیلم بسازد باید مخاطب را بشناسد و دغدغه‌مند باشد و خوشبختانه تعداد این دسته زیاد است و کارگردان‌های خیلی خوبی هم داریم.

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.