۱۲ مورد آزاردهنده درباره هری پاتر

۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰

مطمئنا در هنگام مشاهده و خواندن فیلم‌ها و کتاب‌های هری پاتر مبهوت دنیای جادوگری و داستان و شخصیت‌های آن شدیم. اما بعضی اوقات موردهایی پیش می‌آید که از خود می‌پرسیم چرا این‌طور نشد؟ و یا چرا این‌طور شد؟ با سینماگیمفا همراه باشید تا ۱۲ مورد آزاردهنده‌ای که در هری پاتر شاهد بودیم را مرور کنیم.

۱- چطور آن‌ها از هیچ‌ کدام از اختراعات ماگل‌ها برای خود بهره نبردند؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

سری فیلم و کتاب هری‌ پاتر بین سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۸ در جریان است، بنابراین این که جادوگرهای داستان درباره اینترنت و تکنولوژی‌های پیشرفته آن زمان ندانند طبیعی است اما در ۱۹۹۴ موتورهای جستجوگر به اندازه کافی پیشرفت کرده بودند و گسترده شده بودند که بعضی جادوگرها با خود فکر کنند:« شاید ما هم باید یک راه جادویی بسازیم که همه‌ی اطلاعاتی که در کتاب‌های قدیمی و خاک‌گرفته خود داریم طبقه بندی شود؟» و بگذارید بحث درباره اینکه چطور جادوگرهای این سری داستان‌ها یک راه ارتباطی ساده برای برقراری ارتباط با یکدیگر ندارند را شروع نکنیم. احتمالا اگر سیروس بلک یک تلفن همراه لعنتی (!) داشت زنده می‌ماند!

۲- چرا هیچ‌کس یک قاب جادویی برای خودش ندارد تا برای همیشه زندگی کند؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

طبق چیزی که در کتاب‌ها ذکر شده نقاشی‌های قاب‌ها می‌توانند راه بروند و حرف بزنند. نقاش جادوگر تنها می‌تواند افراد بالارتبه را که دانش و خرد لازم را برای قاب شدن و انتقال اطلاعات به یک نقاشی را دارند، نقاشی کنند. البته کمی پیچیده‌تر از این است  اما با این حال منطقی این است که همه یک قاب جادویی داشته باشند و اطلاعات خود را به این قاب انتقال بدهند تا اگر به قتل رسیدند و یک بچه یتیم گیج (هری) را به یادگار گذاشتند حداقل به صورت یک قالب زنده باشند تا با او حرف بزنند. یادتان است که دامبلدور چطور در کتاب هفتم با سوروس ارتباط برقرار می‌کرد؟

۳- چرا جی.کی. رولینگ باید یک دستگاه سفر در زمان (تایم‌ترنر) در داستان بگذارد؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

به نظرم هیچ‌کس نیست که کتاب سوم هری پاتر یعنی زندانی آزکابان را خوانده باشد و با خود فکر نکرده باشد که اگر امکان برگشتن به گذشته وجود دارد تا سیریوس را نجات دهند، چرا دامبلدور به عقب نرفت تا لیلی و جیمز پاتر را از مرگ فراری دهد؟! یا حتی به گذشته برگردند و ولدمورت را قبل از تبدیل شدن به یک ارباب تاریکی نابود کنند! ای کاش رولینگ این سفر در زمان را فراموش می‌کرد و با همان جادوهای معمولی داستان را ادامه می‌داد.

۴- پس پدر هاگرید یک آدم منحرف بود؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

روبئوس هاگرید نیم انسان و نیم غول است. پدرش که انسان بوده با مادرش که یک غول است وارد رابطه می‌شود. فقط یکم به این قضیه فکر کنید.

۵- اگر فرد و جورج نقشه مورادر را در جریانات تالار اسرار (قسمت دوم سری) داشتند چرا از آن استفاده نکردند تا ببینند چه کسی تالار را بازکرده‌است؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

خود تالار در نقشه مورادر ظاهر نمی‌شود اما دستشویی که ورودی آن جاست نشان داده می شود. بعد از اینکه اولین دانش‌آموز خشک می‌شود آیا با خود فکر نمی‌کنید که فرد و جورج کمی زمان صرف کنند و با نقشه کار کنند. آیا در نظر نمی‌گیرند که خواهر کوچکشان در همه حمله‌ها حضور داشته و در دستشویی وقت زیادی می‌گذارند که هیچکس به خاطر روح آزاردهنده که وجود دارد به آنجا سر نمی‌زند.

۶- چرا باید هاگوارتز دانش‌آموزان خودش را مجبور کند روی حیواناتی سوار شوند و به طرف قلعه بیایند که فقط افرادی که مرگ را دیده‌اند می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

نکته‌‌ی اینکه دانش‌آموزانی که آدم‌های مرده را دیدند مشخص بشود و آن‌ها احساس عجیب و گیج داشته باشند چیست؟ خیلی راه وحشت‌آور و ترسناکی برای شروع یک سال تحصیلی جدید است.

۷- چرا مالفوی می‌خواهد در ملاقات اول با هری دوست شود؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

در اولین ملاقات این دو، مالفوی سعی می‌کند تا هری را متقاعد کند با افرادی مثل ران دوست نشود و به جایش با او و نوچه‌هایش بگردد. این قضیه را متوجه می‌شویم که مالفوی سعی دارد با افراد مشهور مدرسه دوست شود اما پدرش پیرو کسی بوده که سعی در کشتن هری داشته‌است. بنابراین عجیب است که فکر کنیم این رابطه و دوستی جواب می‌دهد. حتی اگر مالفوی‌های بزرگ‌تر فکر کنند ولدمورت مرده است و انتقامی علیه هری ندارد بازهم با عقل جور در نمی‌آید که مالفوی با هری دوست شود.

۸- چرا به چیزهایی که به بچه‌های اسلیدرین درس می‌دهند دقت بیشتری نمی‌کنند؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

شاید خیلی از افراد پیشنهاد نابودکردن خانه اسلیدرین را بدهند اما این دیگر بیش از حد است. همه‌ی بچه‌های اسلیدرین که شیطانی نیستند. اما به نظر می‌رسد که هر جادوگر شیطانی در اسلیدرین بوده بنابراین واضح است که هاگوارتز باید تاکید بیشتری بر درس‌های اخلاقی این بچه‌ها داشته باشد به جای اینکه اینقدر درباره جنگیدن به آن‌ها آموزش دهد. کمی تلاش کنید که بچه‌های به ظاهر شیطانی بیش از این شیطانی نشوند.

۹- چرا باید هری فکر کند باز کردن یک نامه در جلوی دورسلی‌ها مشکلی ندارد؟

این احتمالا اولین نامه‌ای است که هری تا به حال گرفته و با این حال می‌رود و آن را جلوی خانواده مزخرف خود باز می‌کند؟ احمق.

۱۰- چرا مرتل گریان توسط یک بازیگر ۳۷ ساله بازی شد؟

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

مرتل گریان توسط شرلی هندرسون (Shirley Henderso) در فیلم‌ها بازی شده و اگر نام شرلی هندرسون برایتان آشنا نیست این زن خیلی برای نقشش پیر بود. البته باید گفت که شرلی هندرسون یک بازیگر خوب و با یک صدای ترسناک است اما با این حال خیلی عجیب است که آن‌ها یک زن پیر را برای نقش یک نوجوان مرده انتخاب کنند.

۱۱- قرارگیری صحنه احساسی ران و هرماینی در قسمت آخر خیلی مزخرف بود

در کل سری حتی از وقتی ۱۱ ساله بودند و احساسات بین ران و هرماینی در تنش بود ما منتظر بودیم که این دو به هم برسند و در آخر در جنگ پایانی زمانی که مردم مرده‌اند و زندگی‌های بیشتری در خطر است این دو عاشق داستان ما به هم می‌رسند و یک صحنه احساسی با هم میسازند.

۱۲- و بالاخره آزاردهنده‌ترین نکته‌ در کل سری فیلم‌ها: بازیگر زنی که آن ها برای جوانی لیلی انتخاب کرده‌اند چشم‌هایی دارد که اصلا شبیه چشم‌های هری نیست

12 Things That Still Bother Me About Harry Potter

بگذارید اصل مطلب را بگویم. این بخش حساس سری فیلم‌های چند میلیارد دلاری است که براساس کتاب‌های چندمیلیارد دلاری ساخته شده‌است. در کل سری و کتاب‌ها و فیلم‌ها شخصیت‌ها مدام این نکته را می‌گویند که هری پاتر چشم‌های مادرش را دارد. همان نکته‌ای که باعث می‌شود اسنیپ به Death Eaterها پشت کند و سعی کند بچه عشق واقعی خود را نجات دهد. داشتن چشم‌های یکسان لیلی پاتر و هری پاتر مسئله خیلی بزرگی است. بنابراین وقتی که عوامل فیلم نیاز به یک بازیگر زن برای نقش لیلی جوان داشتند، نقشی که حتی نیاز به مهارت‌های بازیگری هم نداشت و فقط وجود داشت تا شباهت‌های او به هری نشان‌ داده شود چه کسی را به عنوان بازیگر گرفتند؟ یک دختر با چشمان قهوه‌ای که هیچ شباهتی با هری پاتر ندارد. واقعا گل کاشتید!

منبع: College Humor

5
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
 • AMIR9675 گفت:

  مرسی اقای شریعتی عالی بود Big Smile)

  2
 • Edi گفت:

  اونجا هالییوده پیامبر شیطانپرستان بعید نیست بعضی موارد غیر قابل توجیهباشه مثل اون بچه اسلایترینه .

  3
 • Diba گفت:

  خوب هرمیون تاکید کرد که هیچکس نباید اونارو تو زمان گذشته ببینه و اینکه رنگ چشم مهم نیست فرم چشماشون درست عین همه!

  11
  • جواد گفت:

   فقط در مورد انتقاد شماره ۲ بگم که با سفر در زمان نمیشه مرده رو زنده کرد تو قسمت سوم هری و رفیقاش برگشتن و هیپو گریفو نجات دادن ولی اگه دقت کرده باشین تو صحنه اول نشون نداد که اونو کشتن در واقع قبلا نجاتش داده بودن

   1
 • Taraneh گفت:

  بیشعوری خاصی لازمه که به فرد ۳۷ ساله گفت پیر

  30
  • s.s. گفت:

   آخه خانم ۳۷ ساله کجا پیره؟
   بعدش هم، خب اون ها با هم قهر کردن که کردن. بعدشم، مامان و بابای هری رو نجات نداد چون که سرنوشتشون همین بود، و خیلی هم بهتره که به مغزتون فشار بیارین، جی.کی.رولینگ خیلی هم باهوشه و بعدشم، هری برای نامه ش عجله داشت، و بقیه ی نامه ها هم دست اون بود. 😡😡😡😡

   14
   • انا گفت:

    نابغه !!! منظور از پیر ، بزرگ هست . هیچ ربطی به دوره های سنی : نوزادی ، کودکی ، نوجوانی ، جوانی و پیری نداره 😐

    0
 • Mahdi گفت:

  واقعا برای شما متاسفم که برای یه خانم ۳۷ ساله کلمه پیر رو بکار میبرید /:

  31
 • هری پاتر گفت:

  به خانواده ی بزرگ ما کاری نداشته باش. ( میدونستین بی تی اس و بلک پینک و… هم پاتر هدن؟) اینا اصلا هم مضخرف نیستن. 😡😡😡😡😡😡

  13
 • محمد گفت:

  درسته ولی چرا به یه خانم ۳۷ ساله میگین پیر خیلی بیشوریه بعد در قسمت چهار یا پنج هم سیروس بلک گفت که شبیه مادرتی بجز چشمات که به بابات رفته شما باید اول فیلمو خوب نگاه کنین بعد بیاین این حرفا رو بزنین و درزمن هیچ ربطی به هالیوود نداشت فیلم برای انگلستان بود

  7
 • زینب گفت:

  در جواب شماره ۳ باید بگم که اولا اگه هری برمیگشت و پدر و مادرشو نجات میداد پس اون اتفاقا نمیفتاد و ولد مورت زنده میموند و خودتونم میدونین که بعدش چی میشد
  دوما اگه برمیگشت که اون موقع قدرت ولد مورت از هر زمانی کاملتر بود و هری رو نابود میکرد چون هنوز طلسم مادرش اثر نکرده بود

  5
 • اش گفت:

  داستان های هری پاتر معلومه که خیالی هستن. بهتره که نتیجه هاشو بگیریم!

  3
 • زینب گفت:

  در جواب انتقاد شماره ۱ باید بگم که الان تو تمام دنیا میگن دانشکندای قدیم برا این دانشمند شدن که به جای اینکه مثل ما بگردن اطلاعشو از تو گوگل پیدا کنن میرفتن خودشون از تو کتابا پیدا میکردن شاید مسخره بیاد اما اینکه به جای گشتن تو گوگل برن خودشون اطلاعات مورد نظر رو از تو کتابا پیدا کنن تأثیر عجیبی بر هوش و حافظه افراد داره بنابراین جامعه جادوگری که دوست داره بهترین جادوگرا و ساحره ها رو تحویل جامعشون بده پس حتما چیزی به اسم گوگل نمیسازه و اجازه میده همه خودشون به کند و کاو تو کتابا بپردازن

  در جواب انتقاد شماره ۲ باید بگم که اولا فکر کنم شما لای کتابای جی. کی رولینگ رو باز نکردی که به هری میگی بچه گیج خنگ!!! ثانیا پدر و مادر هری اون موقع ها که مشهور
  نبودن و جادوگر و ساحره عادی بودن بنابراین اگه هم عکسی داشتن تو خونه خودشون بوده ( الان مثلا عکس خود شما یا پدر و مادر و خانواده تون تو عکاسیا و تابلو فروشیا هست؟) پس عکسایی که داشتن با توجه به اینکه لرد ولدمورت خونشونو ویران کرده بوده نابود شده

  در جواب انتقاد شماره ۳ باید بگم که دامبلدور نمیتونست که زمان برگردانو ۱۰۵۱۲۰ بار بچرخونه ( معادل ۱۲ سال) و حالا بعد از کلی جان کندن هم بر فرض محال برگشت عقب باید ۱۲ سال صبر میکرد تا دوباره به سرجای اصلیش برگرده ( اگه کتابو خونده باشی میبینی که هرمیون و هری دوباره زمانو به جلو برنگردوندن بلکه صبر کردن تا مدتی که به عقب برگشتن بگذره) بعد اونوقت نمیگفتن دروغگو چطور جرأت میکنی خودتو بزنی جای دامبلدور دامبلدورکه انقدر پیر نبود و اگه هم به دفترش برمیگشت ممکن بود خودش خودشو بکشه و اگه هم که نه باید ۱۲ سالمثل فراریا قایم میشد تا با خودش رودرو نشه تازه تا اون موقع دامبلدور دار فانی رو وداع گفته بود چون اگه جلد هفتمشو خونده باشی دامبلدور فقط پنج سال برای زندگی وقت داشت و با اینکار قبل از برگشتن سر جای اصلیش از دنیا میرفتو هدف ها نصف نیمه میموند.

  در جواب انتقاد شماره ۵ باید بگم که من کل کتابو چند بار زیر و رو کردم ولی چیزی پیدا نکردم

  در جواب انتقاد شماره ۷ باید بگم مالفوی در واقع نمیخواست با هری دوست بشه همونطور که مشخصه هری خیلی مشهو بود و مالفوی هم فقط میخواست از اسم هری بهنفع خودش استفاده کنه که خوشبختانه هری خیلی عاقلتر بود و حاضر با دوستی با مالفوی نشد

  در جواب انتقاد ۸ باید بگم که اسلیترین ها در واقع بد نیستند و همگی زیرک و جاه طلبند و نمیشه صفات درونی یک انسانو تغییر داد مگه اینکه خودش بخواد پس دادن درس اخلاق مثل آب در هاون کوبیدنه

  در جواب انتقاد شماره ۹ باید بگم که همونطور که خودت نوشتی اولین نامه هری بوده و حتما اون خیلی کنجکاو و هیجان زده شده و یه لحظه حواسش نبوده که نباید اونو جلوی درسلی ها باز کنه

  در جواب انتقاد شماره ۱۰ باید بگم که شاید این برای شما غیر طبیعی باشه اما در خارج خیلی هم عادیه که بازیگرایی رو در نقشی قرار بدن که با سنشون اختلاف زیادی داره چون در خارج مهم سن نیست بلکه تطابق صورت ها با هم مهمه الان مثلا من یه مرد ۹۰ ساله خارجی رو سراغ دارم که همه فکر میکنن ۴۵ سالشه چون ماشالله جوون مونده پس این چیزا تو خارج یه رسم خیلی خیلی طبیعیه و خب کارگردان این فیلمو برای کشور خودش ساخته

  و در آخر باید بگم که صحیح نیست از فحش هایی مثل لعنتی و احمق در مقالتون استفاده کنید فکر کنم بهتره انتقاد ۸ رو اول روی خودتون پیاده کنید و توصیه میکنم کتابای هری پاتر رو بادقت بیشتری بخونین و روش فکر کنین و البته اگه انقدر از کار خودتون مطمئنید که تخیلتون از جی. کی رولینگ نویسنده ای که با این کتاب میلیاردر شده و کتابش مشهور شده چرا خودتون کتاب هری پاتر رو با تخیل سرشارتون دوباره نمینویسید؟!؟!

  15
  • امیر گفت:

   ۱- پیشرفت نکردن تکنولوژی به نظرم به خاطر جادو بوده، چون کسایی که جادوگر بودن هیچ وقت علم رو به صورت پیشرفته یاد نمی گرفتند و در سراسر داستان افراد عادی رو مسخره می کردن و طبیعتا بهشونم بهایی داده نمی شد که پیشرفت کنن و دلیل شما به نظرم چیز خنده داری بود
   ۲- درباره شماره ۲ نظری ندارم
   ۳- تغییر تو زمان پارادوکس های زیادی به وجود میاره خود رولینگ هم می دونست واسه همین از داستان حذفش کرد مثلا می تونستن ازش استفاده کنن تا خیلی از جرم و جنایت ها رو حل کنن ولی خوب دیگه هیجان داستان از بین می رفت
   ۴- چی رو پیدا نکردید؟ تو داستان بود دیگه Neutral Question
   ۵- در کل به نظرم انتقاد جالبی نبود این مورد دوستی مالفوی و هری
   ۶- Psychology Is Dead احتمالا به خاطر قضیه اول که اون بالا گفتم Grin ولی برای شما که نمرده، واتسون بیچاره تنش تو گور لرزید
   ۷- در مورد نامه باهاتون موافقم
   ۸- خارج چیه؟ همین کشور خودمون محمدرضا گلزار و مهراوه شریفی نیا داریم Grin Grin
   ۹- زبان نوشتار هرکس مربوط به خودشه و به ما ربطی نداره و همچنین ما مجبور نیستیم بخونیم یا به حرفاش گوش کنیم (البته می دونم چون دارید تعصبی برخورد می کنید این حرفارو میزنید) و در آخر مقاله ذکر شده که منبع داره این پست و یک ترجمه اس که خیلی هم عالی ترجمه شده بود، بهتره برید سراغ نویسنده این مطلب که آمریکاییه و فک نمی کنم این کلمات چیز خاصی باشن طبق نظر خودتون تو خارج عادیه Grin
   ۱۰- شما بهتره یکم بیشتر درباره داستان و مشکلاتش فکر کنید و این همه گارد نگیرید در برابر انتقاد ها
   بحث کردن با پاترهد ها همیشه جذاب و شیرینه چون حرفاشون رو می خونید یکم می خندید ROTFL ، عیدتون مبارک Rose

   1
  • تت گفت:

   عزیزم برعکس گفتی گفت قیافت مثل پدرته چشمات مثل مادرت

   0
  • الن تو گفت:

   واقعا متاسفم براتون
   اولا که اسمش روشه دنیای جادویی هری پاتر نه اینکه دنیای ماگل ها
   دوماً اگه کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده رو بخونی میفهمی که پروفسور دامبلدور یک قاب جادویی دارن و هری هم با اون صحبت می‌کنه
   شما اگه فرزند نفرین شده رو بخونی می فهمی حتی توی زندانی آزکابان هم هرمیون گفت که خودت نباید خودت رو ببینی باهوش هری پاتر که نمیتونست بره .
   در جواب انتقاد ۶ باید بگم که توی دنیای جادویی چنین چیزی ترسناک و عجیب نیست و خیلی هم خوبه
   معلومه چون هیچ فرقی نمیکنه فقط جاه طلب هستن
   چون هری نمیتونست نامه از کجا است و چه ربطی به اون داره .

   0
  • Reyhaneh_ghbodi گفت:

   داستان تخیلی تعریف کردی برای مورد ۳؟!😐
   داداش
   چرا دوازده سال برگرده؟!
   همون روزی که مادر و پدر هری کشته شدن، همون روز بر می‌گشت.
   مواد پوادی چیزی زدی؟!

   0
  • Reyhaneh_ghbodi گفت:

   مردک! چطور ممکنه کل کتاب رو خونده باشی اون وقت ندونی نقشه‌ی غارتگران یه مدت دست فرد و جورج بوده؟!
   مورد ۵

   0
 • امیر گفت:

  یادمه یه معجونی میدادن ملت حقیقت رو می گفتن ولی هیچ ضرری نداشت Neutral
  خوب چرا ملت بی گناه میفتادن آزکابان یا بهشون تهمت زده می شد یه معجون بهشون می دادن
  علاوه بر اینا هنوزم «قوی ترین چوب دستی» برام قابل هضم نیست، بود و نبودش تو داستان تقریبا تاثیری نداشت
  یه جا هم هری سه تا چوب دستی برداشت جادو کرد، یعنی تا حالا به ذهن کسی قبل اون نرسیده بود که میشه همچین کاری کرد؟؟؟؟
  دنیایش قابلیت های زیادی داشت ولی تعادل داستان رو به هم میزد مثل سفر تو زمان که گفتید، قولی که نشه بشکونیش و …
  خوب به هر حال داستان بی نقصی نیست و تقریبا هیچ داستانی بی نقص نیست ولی این مقاومت پاترهد ها برام قابل درک نیست

  2
  • who cares گفت:

   در مورد چوب دستی اگه کتاب رو خونده باشی میفهمی حتی بعد از اینکه ولدمورت اسنیپ رو کشت باز هم صاحب چوب دستی نشد و هیچ وقت هم نبود برا همین براش کار نکرد
   صاحب چوب دستی اول دامبلدور بود بعد هم دراکو مالفوی موقعی دامبلدور رو خلع سلاح کرد و بعد هم متعلق به هری پاتر موقعی که اون مالفوی رو خلع سلاح کرد

   0
 • Harry Potter گفت:

  خب می تونم بگم که این نقد ها کاملا بی معنیه
  انتقاد شماره ۱ : ما میتونیم تو طول داستان آقای ویزلی رو ببینیم که سعی میکنه درباره اختراعات ماگل ها اطلاعات جمع کنه و مالی ویزلی همیشه مخالف بوده چون وزارتخونه سحر و جادو مخالف بوده . خب عزیز من از همینجا بگیر برو دیگه
  شماره ۲: لی لی و جیمز خبر نداشتن که ولدمورت میخواد هری رو بکشه که برای بچه ی ۱ ساله قاب جادویی از خودشون درست کنن که بعدا وقتی هری شد ۱۱ سالش بتونه اونا رو به یاد بیاره . اون موقع هری ۱ سالش بود کدوم پدر مادری توی یک سالگی بهشون به این فکر می کنن که قراره بمیرم بچه شون یتیم بشه وبعد ها هیچ خاطره ای ازشون نداشته باشه و به جنگ با یه جادوگر سیاه بره؟ منطقی نیست
  انتقاد ۳: توی فرزند نفرین شده این کاملا واضحه ، آلبوس با زمان برگردان میره عقب تا سدریک رو نجات بده ولی نمیتونه و اوضاع رو خراب تر میکنه ، بعدش هم اگه پدر و مادر هری رو نجات میدادن ، هری از جادوی مادرش برخوردار نمیشد و در برابر ولدمورت می مرد ، ولدمورتم ضعیف نمیشد ، میشه گفت لی لی و جیمز قربانی بودن برای یه دنیای بهتر بدون وجود ولدمورت
  ۴: حرفی ندارم ، رولینگ اشاره ی واضحی به پدر هاگرید نکرده و شاید یه بار منحرف نباشه ، مادر هاگرید یه غول بوده ، پدرش یه انسان ، و اگه این اتفاق نمی افتاد ، هوگرید وجود نداشت که هری رو بیاره خونه ی دروسلی ها ، ببره هاگوارتز ، و اگه هاگرید یه غول می شد ، از درک احساسات بهره ای نمی برو و هری اولین دوست جادوییش رو پیدا نمیکرد
  ۵: شما داستان رو بعد از اینکه خوندی؟ متوجه شدی مینی بیشتر اوقات توی دستشویی بوده ، و در تالار رو باز کرده ، فرد و جرج از نقشه مارا در برای خوش گذرونی استفاده می کردن و طبع شوخی هم داشتن و همون موقع هم که داشت اون اتفاقات توی هاگوارتز می افتاد باز هم شوخی میکردن
  همینطور که ما قبل از سال سوم از وجود نقشه مارادر خبری نداشتیم ، و بعد از سال سوم دست هری افتاد
  ۶: باز هم فرزند نفرین شده این رو توضیح میده
  دیالوگ جیمز که به آلبوس میگه مراقبشون باش و آلبوس می پرسه مگه نامرئی نیستن ، فکر نکنم توی دنیای جادو این چیز وحشت اوری باشه
  ۷: مالفوی جاه طلب بود ، خیلی واضحه
  ۸: بچه های اسلیترین فرقی با بقیه بچه ها ندارن
  اگه به شعر های کلاه گروه بندی دقت کرده باشی می تونی بفهمی که بچه های هر گروه با توجه به اخلاقشون گروه بندی می شن
  اسلیترینی ها جاه طلب و زیرکن
  هاگوارتز جادو کردن رو به افراد آموزش میده نه آداب و رفتار رو
  ۹: هری نمیدونست نامه از طرف کیه ، اصلا از دنیای جادو خبر نداشت، و حتی توی عکسی که گذاشتی هم پیداست که هری محو نامه شده و وقتی نامه رو به دروسلی ها میده حتی به ورنون نگاه هم نمیکنه و محو باز کردن نامه ست ، زیاد عجیب نیست
  ۱۰ : نقش میرتل ء این توی فیلم یه کاراکتر بی رنگ بود ، میشه گفت تقریبا آبی ، و با توجه به صدا ، قدش و .. اصلا توی فیلم به نظر نمیاد پیر باشه ، و این هم توهین هست که به یک خانم که بین ۳۰ تا ۴۰ سال سن داره بگید پیر
  ۱۱ : مزخرف ؟ در تمام داستان عشق رون و هرماینی کاملا مشخص بود
  رولینگ اونها رو مثل دو تا عاشق دلباخته نشون داده ،بروز احساسات مزخرف نیست
  ۱۲ : نقش لی لی هیچ جا به طور واضح نشون داده نشد
  توی کتاب اول توی آینه تار بود
  توی آلبوم هاگرید عکسش خیلی کوچیک بود
  توی یادگارن مرگ هم که وقتی هری روح های لی لی و جیمز و سیریوس و .. رو دید همه آبی بودن
  رنگ چشمش هیچ جا واضح نیست

  به هر حال انتقاد های درستی نبود به نظرم

  2
  • Reyhaneh_ghbodi گفت:

   شما مگه فیلم رو کامل ندیدی؟! Big Smile)
   اون سکانس به این مهمی که بچگیِ لیلی و اسنیپ رو نشون می‌داد شما کجا بودی؟!

   0
 • ساجده زهرا انجم روز گفت:

  ۹۴

  0
 • سارا. گفت:

  من فقط یه اشکال میگیرم، اونم اینه که من از اول مجموعه تاحدودی از اسنیپ خوشم میومد، کم کم بیشتر توجهم رو جلب کرد و همش منتظر بودم این دیوار بی اعتمادی بین اسنیپ و هری پاتر از بین بره وهمراه هم باشن، دلم میخواست اسنیپ هم روزای خوشی رو تجربه کنه، اما تو فصل آخر اسنیپ هیچ فرصتی برای ارایه نقش نداشت جز همون یه صحنه که توسط لردولدمورت کشته شد و فقط قبل مرگ خاطراتش رو به هری پانر نشون داد، خیلی ظالمانه تموم شد، من کل داستان هری پاتر رو دوست دارم منهای این مساله!

  1
 • who cares گفت:

  در مورد با گزینه ۱ بگم که جادوگر خیلی به این حساس بودن که ماگل به وجود اونا پی نبرن چیزی مثل تلفن ها اینترنت یا هرچی که ماهیت غیرجادویی داره ماگل ها میتونن به راحتی کشفش کنن پس نمیتونستن همچین کاری بکنن
  درمورد گرینه ۲ ایده ندارم
  ولی درمورد گزینه ۳
  شما اگه نسخه هری پاتر و فرزند نفرین شده رو خونده باشین میبینین که چطوری پسر هری پاتر برمیگرده به گذشته و گند میزنه و باعث میشه که رون و هرماینی اصن با هم ازدواج نکنن.در مورد پدر مادر هری پاتر هم اگه دقت کنید ولدمورت یه پیش گویی درمورد فرزندشون یعنی هری پاتر شنیده بود در هر صورت اونا اگه اون شب نجات پیدا میکردن بالاخره یه روز دیگه کشته میشدن چون اون موقع حتی دامبلدور از اینکه چجوری باید ولدمورت رو نابود کنه ایده نداشت
  پس اینجوری نیست که بتونی هر وقت دلت خواست تو زمان برگردی
  در مورد گزینه ۴
  اصن چه حرفیه که میزنین پدر هاگرید به هر دلیلی با یه غول ازدواج کرده یا نکرده یا هرچی و بچه دار شده اصن این چه موردیه شما به خواین درموردش بگین
  داخل هری پاتر ۴ هم میبینین که اون دختر که در مسابقه شرکت میکنه هم نیمه انسانه چرا نمیای درمورد پدر اون حرف بزنی
  در مورد گزینه ۵
  کسانی که اون نقشه رو ساختن که میشه ششامل پدر هری پاتر و سیریوس بلک و اون دونفر دیگه فقط از قسمت هایی از مدرسه و راه های مخفی که درموردش میدونستن اون نقشه رو ساختن
  همونطور تو قسمت هری پاتر میبینین که یه تونل مخفی از مدرسه به خونه ابرفورث دامبلدور که به تازگی حفر شده بود داخل اون نقشه وجود نداره
  در مورد گزینه ۶
  اون چیز هایی که زشت و ترسناک صداش میزنی
  داخل فیلم بهش میگن متفاوت
  و گزینه ۷
  اینکه یه شخصیت بد بخواد به حریفش که اوو نمیشناسه نزدیک بشه تا بعدا بتونه حالا به هردلیلی سو استفاده لزش بکنه یا اونو خراب کنه
  تو هزاران تا فیلم استفاده شده و چیز جدیدی نیست فقط با گفتن همین مورد میشه گفت شما فقط قصدتون خراب کردن تصورات بقیه نسبت به فیلمه که همچین حرف الکی زدین
  اگه میخوای بگی اونا دشمن با همدیگش احتمالا شما این ضرب المثل رو نشنیدی که میگن دوستت رو نزدیکت نگهدار دشمنت رو نزدیکتر؟؟
  در مورد گزینه ۸
  اکثر بچه هایی که در اسلترین هستن اونایی هستن که پدر مادراشون در اسلترین بوده اینطور نبوده اونا در مدرسه بد بشن اگه دقت کنی همه ی کلاس ها شامل دانش اموزان در هر چهار گروهه و اون افراد با دهنیتی که پدر مادراشون براشون ساختن به این مدرسه میان و همونطور که میدونید اون کلاه هر گروهی که خودت بخوای برات انتخاب میکنه پس اینطوری نبوده که مدرسه اسلترین رو اینجوری بار بیاره
  تنها موردی که میشه گفت همه ی خانواده اش اسلترین بودن ولی خودش نبود سیریوس بلک هستش اگه کتابو بخونین که اون هم به دلیل تنفراتی نسبت به خانواده اشه
  و گزینه ۹
  بنظرت بچه ای که تاحالا نامه ای دریافت نکرده و حالا یه نامه دریافت میکنه ذهنش به سمت این چیزا میره
  اون هنوز گیج بود که چرا اسمش رو نامه است که به اون سمت میرفت که پسر خالش اون نامه رو ازش گرفت
  دوما اگه قرار بود همون اول خودش نامه رو بخونه و همه چی رو بفهمه پس بیست دقیقه بعد فیلم تا موقعی که هاگرید میاد نامه رو شخصا بهش میده رو چجوری میخواستن زمینه سازی کنن
  و گزینه ۱۰
  ما الان هم خیلی بازیگر داریم که با توجه به سن بالاشون میان شخصیتی با بیست سال پایین تر از سن خودشون رو بازی میکنن
  اخه این هم ایراده که شما میگیری
  و درمورد گزینه ۱۱
  فک نکنم هری پتر اصن صحنه های رومانتیکی داشته باشه که بخواین روش کار بکنن و این درمورد کل فیلم صدق میکنه
  اگه دقت کنی خواهر رون هم از همون قسمت ۱ حالت خجالتی نسبت به هری پاتر داشت و قسمت هفت هم میبینید وقتی جین میاد و بند کفش هری پاتر رو میبنده و بعد همدیگرو میبوسن چه قدر خام رفتار میکنن که تازه دو ثانیه بعدش برادرش میاد و میخنده بهشون همونطوری که رون و هرماینی بعد بوسیدنشون میخندن که نشون میده این بیشتر جنبه فان داره تا احساسی
  و در اخر گزینه ۱۲
  والا من هرچی دقت کردم هری پاتر چشم های ابی مایل به سبز داره و مادرش هم همینطور حداقل با لنز داخل فیلم به همین صورته

  0