آیین پایانی بیستمین جشن خانه سینما ایران با هدف اهداء جوایز و تندیس‌های برندگان

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

جشن بزرگ سینمای ایران که از آن به جشن خانه سینما یاد می شود توسط خانه سینما هر ساله در روز بیست و یکم شهریور ماه مصادف با روز ملی سینما برگزار می‌شود که به برترین‌های سینمای آن سال جوایزی از جمله تندیس خانه سینما و لوح تقدیر اهدا می شود.

اولین جشن در مرداد سال ۱۳۷۶ به دبیری سیف‌الله راد برگزار گردید و آخرین دوره از آن یعنی دوره بیستم در ۱۰ شهریور سال ۱۳۹۷ به دبیری علی نصیریان در تالار وحدت برگزار شد.

جوایز این جشن شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلنامه، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن نقش مکمل، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن، بهترین چهره پردازی، بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس، بهترین صدا گذاری و صدا برداری.

آیین پایانی بیستمین جشن خانه سینما ایران با هدف اهداء جوایز و تندیس‌های برندگان این دوره بزرگ سینمایی عصر روز دهم شهریور ماه سال ۱۳۹۷ در  با اجرای محمدرضا شهیدی تالار وحدت واقع در خیابان حافظ برگزار گردید و هنرمندان زیادی در این رویداد شرکت داشتند. در این رویداد کاندیداهای رشته‌های مختلف که توسط داوران انجمن عالی انتخاب شدند معرفی گردیدند و به برنده آن گروه تندیس بزرگ خانه سینما همراه با لوح تقدیر ارائه شد و مورد تقدیر و تشویق هنرمندان و مهمانان حاضر در سالن قرار گرفتند.

فهرست کاندیدا‌های رشته های مختلف در بیستمین دوره از جشن بزرگ خانه سینما:

بهترین فیلم:

۱- علی جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- محمد خزاعی برای فیلم به وقت شام

۳- مانی حقیقی برای فیلم خوک

۴- رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

۵- جهانگیر کوثری برای فیلم فراری

 

بهترین کارگردانی:

۱- اصغر یوسفی نژاد برای فیلم ائو (خانه)

۲- وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام

۴- فریدون جیرانی برای فیلم خفه گی

۵- مانی حقیقی برای فیلم خوک

۶-رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

 

بهترین فیلمنامه:

۱- علی زرنگار و وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- رضا مقصودی و افرا جورابلو برای فیلم خجالت نکش

۳- مانی حقیقی برای فیلم خوک

۴- فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی برای فیلم زادبوم

۵- امیر عربی برای فیلم سارا و آیدا

۶- رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

 

بهترین فیلمبرداری:

۱- پیمان شادمان فر برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- مسعود سلامی برای فیلم خفه گی

۳- داود امیری برای فیلم دلم میخواد

۴- فرشاد محمدی برای فیلم قاتل اهلی

۵- بهرام بدخشانی برای فیلم نگار

 

بهترین تدوین:

۱- مهرداد خوشبخت برای فیلم به وقت شام

۲- محمدرضا موئینی و هدا موئینی برای فیلم بیست و یک روز بعد

۳- بهرام دهقانی برای فیلم خفه‌گی

۴- احمد مرادپور برای فیلم سارا و آیدا

۵- حسن حسندوست برای فیلم فراری

۶- بهرام دهقانی برای فیلم نگار

 

بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- محدثه حیرت برای فیلم ائو (خانه)

۲- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

۳- الناز شاکردوست برای فیلم خفه گی

۴- فرشته حسینی برای فیلم رفتن

۵- غزل شاکری برای فیلم سارا و آیدا

۶- زهرا داودنژاد برای فیلم شماره ۱۷ سهیلا

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- امیر آقایی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- نوید محمد زاده برای فیلم خفه‌گی

۳- حسن معجونی برای فیلم خوک

۴- حامد بهداد برای فیلم سد معبر

۵- نوید محمدزاده برای فیلم عصبانی نیستم

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- زکیه بهبهانی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- پانته آ. پناهی‌ها برای فیلم جشن دلتنگی

۳- لیلی رشیدی برای فیلم خوک

۴- پگاه آهنگرانی برای فیلم سارا و آیدا

۵- مهتاب کرامتی برای فیلم ناخواسته

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- فرید سجادی حسینی برای فیلم ایتالیا ایتالیا

۲- نوید محمد زاده برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- اکبر زنجانپور برای فیلم پل خواب

۴- مسعود کرامتی برای فیلم چهار راه استانبول

۵- نادر فلاح برای فیلم سد معبر

۶- بهرام افشاری برای فیلم کارگر ساده نیازمندیم

 

بهترین موسیقی فیلم:

۱- آرمان موسی پور برای فیلم چهار راه استانبول

۲- کارن همایونفر برای فیلم خفه‌گی

۳- پیمان یزدانیان برای فیلم خوک

۴- ستار اورکی برای فیلم فیلشاه

۵- بهزاد عبدی برای فیلم قاتل اهلی

۶- امیر معینی برای فیلم ملی و راه‌های نرفته

 

بهترین طراحی صحنه:

۱- محسن نصراللهی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- کامیاب امین عشایری برای فیلم بیست و یک روز بعد

۳- حجت اشتری برای فیلم سد معبر

۴- کیوان مقدم برای فیلم مالاریا

۵- امیر اثباتی برای فیلم هجوم

 

بهترین طراحی لباس:

۱- سارا سمیعی برای فیلم اسرافیل

۲- کامیاب امین عشایری برای فیلم بیست و یک روز بعد

۳- نازنین خزائی برای فیلم تابستان داغ

۴- نگار نعمتی برای فیلم خوک

۵- امیر اثباتی، نازنین توسلی برای فیلم هجوم

 

بهترین صدابرداری:

۱- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم‌زاده برای فیلم اسرافیل

۲- امین میرشکاری برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- طاهر پیشوایی برای فیلم به وقت شام

۴- رشید دانشمند برای فیلم پل خواب

۵- پرویز آبنار برای فیلم فراری

 

بهترین صداگذاری:

۱- علیرضا علویان برای فیلم به وقت شام

۲- محمود موسوی نژاد برای فیلم جشن دلتنگی

۳- آرش قاسمی برای فیلم حریم شخصی

۴- امیر حسین قاسمی برای فیلم خوک

۵- محمدرضا دلپاک، رضا نریمی زاده برای فیلم عصبانی نیستم

 

بهترین چهره پردازی:

۱- محسن ملکی برای فیلم آپاندیس

۲- عبدالله اسکندری برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- عباس عباسی برای فیلم چهار راه استانبول

۴- مهرداد میرکیانی برای فیلم خوک

۵- نوید فرح مرزی برای فیلم مصادره

 

بهترین جلوه‌های میدانی:

۱- حمید رسولیان برای فیلم اشنوگل

۲- محسن روزبهانی برای فیلم به وقت شام

۳- آرش آقابیگ برای فیلم خفه گی

۴- ایمان کرمیان برای فیلم خوک

۵- عباس شوقی برای فیلم سوگ

 

بهترین جلوه‌های بصری:

۱- سید هادی اسلامی برای فیلم به وقت شام

۲- فرید ناظرفصیحی برای فیلم چهار راه استانبول

۳- بهنام خاکسار برای فیلم سارا و آیدا

۴- امیر ولیخانی برای فیلم شکلاتی

 

نامزد‌های بهترین فیلم کوتاه:

۱- بچه خور محمد کارت

۲- تو هنوز اینجایی کتایون پرمر، محمد روحبخش

۳- دریای تلخ فاطمه احمدی

۴- گسل سهیل امیر شریفی

۵- مثل بچه آدم آرین وزیر دفتری

 

نامزد‌های بهترین کارگردانی مستند:

۱- پرسپولیس شیکاگو ارد عطارپور

۲- تالان محمدصادق دهقانی

۳- دادا سلطنه هادی احمدی

۴- لوتوس محمدرضا وطن دوست

۵- ورس جواد وطنی

 

نامزد‌های بهترین فیلم مستند:

۱- اسرار دریاچه آرمین ایثاریان

۲- خرامان طلا آزادروش

۳- در جستجوی فریده آزاده موسوی و کورش عطایی

۴- زنبورک در گام مینور پیمان فتوت احمدی

۵- مثل اسمم پگاه سودابه بیضایی و کاوه فرنام

 

نامزد‌های بهترین فیلم انیمیشن:

۱- ایکی پرستو کاردگر

۲- بدو رستم بدو حسین ملایمی

۳- شب ترسناک لومو ساره شفیعی پور

۴- روباه صادق جوادی

۵- یکی بود، یکی نبود مهین جواهریان

 

لیست برندگان تندیس بیستمین دوره جشن خانه سینما در تمامی رشته ها

 

بهترین فیلمعلی جلیلوندبدون تاریخ، بدون امضاء
بهترین کارگردانیوحید جلیلوندبدون تاریخ، بدون امضاء
بهترین فیلمنامهعلی زرنگار و وحید جلیلوندبدون تاریخ، بدون امضاء
بهترین فیلمبرداریمسعود سلامیخفه گی
بهترین تدوین احمد مرادپورسارا و آیدا
بهترین بازیگر نقش اول زنغزل شاکریسارا و آیدا
بهترین بازیگر نقش اول مردحامد بهدادسد معبر
بهترین بازیگر نقش مکمل زنزکیه بهبهانیبدون تاریخ، بدون امضاء
بهترین بازیگر نقش مکمل مردنوید محمد زادهبدون تاریخ، بدون امضاء
بهترین موسیقی فیلم پیمان یزدانیانخوک
بهترین طراحی صحنهحجت اشتریسد معبر
بهترین طراحی لباسنگار نعمتیخوک
بهترین صدابرداریرشید دانشمندپل خواب
بهترین صداگذاریعلیرضا علویانبه وقت شام
بهترین چهره پردازیمهرداد میرکیانیخوک
بهترین جلوه‌های میدانیمحسن روزبهانیبه وقت شام
بهترین جلوه‌های بصریفرید ناظرفصیحیچهار راه استانبول
بهترین فیلم کوتاهمحمد کارتبچه خور
بهترین کارگردانی مستندارد عطارپورپرسپولیس شیکاگو
بهترین فیلم مستندآزاده موسوی و کورش عطاییدر جستجوی فریده
بهترین فیلم انیمیشنحسین ملایمیبدو رستم بدو

در ادامه میتوانید عکس‌های جشن بزرگ خانه سینمای ایران را مشاهده کنید.

عکاسان: مهتاب جعفری – کتایون علاقه بندی

برای مشاهده عکس های بیشتر به صفحه اینستاگرام ما سر بزنید.

لینک اینستاگرام: https://www.instagram.com/cinemafars.official

0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette