کامیک‌های جدید Star Wars از گذشته یودا می‌گویند

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۶

بااینکه دنیای Star Wars اولین بار در سینما متولد شد، هم‌اکنون این برند را در تمامی حالت‌های هنری می‌بینیم. از زمانی که دیزنی این مجموعه را از جرج لوکاس به طور کامل خرید، موج جدیدی از آثار آن در دست تولید قرار گرفتند. بجز سه‌گانه سوم از فیلم‌ها و سه فیلم فرعی که تا سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شوند، انیمیشن سریالی Star Wars: Rebels «استاروارز: شورشی‌ها» هم با قدرت داستان‌های انقلابیون در برابر امپراتوری را تعریف می‌کند. در جدیدترین کامیک‌های این مجموعه، به گذشته یودا و ماجراهایش سفر می‌کنیم.

بسیاری از آثار دنیای گسترش یافته استاروارز (Star Wars Expanded Universe) توسط دیزنی متوقف شدند و نام آن‌ها به Legends (افسانه‌ها) تغییر یافت. به این معنی که دیگر تمامی رمان‌ها و کامیک‌ها و داستان‌های مصور دیگر به عنوان دنیای افسانه‌ای استاروارز شناخته می‌شوند و در واقعیت آن‌ (دنیای Canon) قرار ندارند. بعضی از جدیدترین کامیک‌های دنیای استاروارز از طرف مارول بوده است؛ از جمله کامیک‌های دارث ویدر، چیوباکا و لندو کلریسیان. یکی از این کامیک‌ها که به سادگی Star Wars نام دارد فاصله بین فیلم اول و Empire Strikes Back «امپراتوری ضربه می‌زند» را پوشش می‌دهد.

جیسون آرون (Jason Aaron) نویسنده این کامیک‌ها در جدیدترین مصاحبه خود در مورد داستان‌های آینده صحبت کرد و گفت که چگونه قسمت‌های جدید قرار است داستان‌های استاد یودا و ماجراهای او را در بر بگیرند. در واقع لوک اسکای‌واکر نوشته‌های بن کنوبی را در مورد این ماجراها پیدا می‌کند:

هیشه می‌خواستم راهی پیدا کنم که دوباره شخصیت یودا را به تصویر بکشیم. همیشه درگیر خط زمانی ماجراهای یودا و قرارگیری آن در داستانمان بوده‌ایم. پس با اینکار می‌توانیم با یک تیر همه نشان‌ها را بزنیم! این داستانی است که هر سه شخصیت لوک و بن و یودا را در خط زمانی‌های متفاوت به هم متصل می‌کند.

همچنین او گفت یودا را به گونع‌ای نشان می‌دهد که تاکنون ندیده‌ایم:

داستان قبل از نبرد کلون‌ها و در دنیای اتفاق می‌افتد که تاکنون به سراغ آن نرفته‌ایم. ما یودا را به عنوان معلم، استاد جدای باهوش دیده‌ایم اما هیچ‌وقت ندیدیم که چه فعالیت‌هایی به عنوان یکی از شوالیه‌های جدای دارد. پس این موضوع او را در ماجرایی عجیب قرار می‌دهد.

یکی دیگر از چالش‌های بزرگ شخصیت یودا این است که باید شخصیت شروری پیدا کنیم که برای قدرت‌هایش چالش‌بر‌انگیز باشد. ما یک جواب جالب برای این موضوع پیدا کرده‌ایم. دیگر این مهم نیست که او قدرتمندترین جدای است؛ الان موضوع پیچیده‌تر شده است.

این کامیک هنوز تاریخ انتشار دقیقی ندارد اما می‌دانیم که کوای گان جین و ابی وان کنوبی جوان هم در آن حضور دارند. طراح این کامیک‌ها سالوادور لاروکا (Salvador Larroca) خواهد بود. در حول ماه دسامبر منتظر این داستان باشید.

منبع: Screenrant

 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette