فجر۳۷| کارگردان «طلا» در نشست خبری: عده‌ای بچه مدرسه‌ای برای فیلم‌ها نقد می‌نویسند

3 February 2019 - 23:00

نشست خبری فیلم سینمایی «طلا» در حالی برگزار شد که عوامل این فیلم نسبت به سادگی سوالات و اظهار نظرها نسبت به فیلمنامه انتقاد کردند و پرویز شهبازی که کارگردانی این اثر را برعهده دارد گفت که اگر انتقادی دارید آن را به صورت یادداشت منتشر کنید آنهم نه برای من بلکه برای مخاطبان.

پرویز شهبازی که کارگردانی و نویسندگی فیلم سینمایی «طلا» را برعهده دارد، درباره این فیلم بیان کرد:

داستان فیلم تخیلی است و بر اساس واقعیت ساخته نشده است.

کارگردان این فیلم در پاسخ به برخی سوالات که در انتقاد به فیلمنامه و شخصیت‌ها مطرح شد، بیان کرد که اگر فیلم باور پذیر نیست و می‌خواهید فیلم را نقد کنید، باید آن را در قالب یک یادداشت بنویسید و بگویید این فیلم خوب است یا بد. اینجا برای نقد فیلم نیامده‌ایم. این نقدها را هم برای من ننویسید زیرا منتقد برای تماشاگر می‌نویسد.

این کارگردان همچنین در پاسخ به سوالی که درباره اتفاقاتی که در این فیلم رخ می‌دهد، بیان کرد که ممکن است، این ماجرا با فرهنگ اسلامی ایرانی هماهنگی نداشته باشد اما در جامعه اتفاق می‌افتد.
رامبد جوان که در کنار محمد شایسته تهیه این فیلم را برعهده داشته، درباره نحوه همکاری‌اش در این پروژه گفت:

قرار شد ما پولمان را روی هم بگذاریم و می‌خواستیم چهار فیلم بسازیم اما سه تا شد.

او همچنین بیان کرد:

نحوه اجرایی کار به عهده محمد شایسته بوده و من هم در بخش‌هایی که بلد هستم کمک کردم. من در زمان این پروژه مشغول “خندوانه” بودم. از ابتدا یکی از پروژه‌هایی که ما می‌خواستیم انجام بدهیم، فیلم آقای شهبازی بود و بر اساس زمان‌بندی‌ها تبدیل به فیلم دوم ما شد.

جوان در بخشی از این نشست از سوالاتی که مطرح می‌شد انتقاد کرد و گفت:

اینجا جشنواره فیلم فجر است و جلسه پرسش و پاسخ یک فیلم است، چرا سوالات اینقدر ساده هستند؟ سینما مجموعه‌ای از عناصری است که می‌توانیم مجزا با آن مواجه شویم. چرا هیچکدام یک مبحث مهم را راجع به سینمای پرویز شهبازی باز نمی‌کنید؟ فیلم به نظر ساده است اما در واقع مهندسی پیچیده ای دارد. این مباحث در جشنواره فیلم فجر اهمیت زیادی دارد. اینجا باید سوالاتی پرسیده شود که خارج از این محیط مطرح نمی‌شود.

تهیه‌کنندگان این فیلم درباره پیش‌بینی‌شان از فروش این اثر در زمان اکران عمومی معتقد هستند که اگر فیلمی خوب ساخته شود، سهمش را از گیشه به دست می‌آورد و اگر مطمئن نباشند که فیلم می‌فروشد اصلاً روی آن سرمایه‌گذاری نمی‌کردند.

هومن سیدی نیز در سخنانی درباره نقش خود توضیح داد که شخصیتش در این فیلم خاکستری است‌.

طناز طباطبایی دیگر بازیگر این فیلم هم در پاسخ به سوالی درباره عدم حضور فیلم “روسی” در جشنواره بیان کرد:

برای آن فیلم زحمت زیادی کشیده شد و این‌که در جشنواره نیامده است هنوز مرا منقلب می‌کند.

او نیز به جلسه نشست و سوالات انتقاد کرد و گفت که وقتش است حرف‌های فیلم ببینیم، بازیگری را نقد کنیم و با سوادتر رفتار کنیم.

نگار جواهریان نیز که در این نشست حضور داشت از بازی در این فیلم ابزار خرسندی کرد و وقتی درباره باور پذیری نقشش مورد سوال واقع شد، پرویز شهبازی به جای او پاسخ داد:

فضای اینترنتی موجب شده هر کسی درباره فیلم نظر دهد که این اتفاق خوب نیست و به این مسائل بیشتر باید پرداخته شود.

پرویز شهبازی (کارگردان)، رامبد جوان، محمد شایسته (تهیه کنندگان)، هومن سیدی، نگار جواهریان، طناز طباطبایی، مهرداد صدیقیان (بازیگران)، پیمان شایان فر (فیلمبردار)، منصور شهبازی (صدابردار)، امیر حسین قدسی (طراح صحنه) در این نشست حضور داشتند.

منبع: ایسنا

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.