پوران درخنشده خبر از ساخت «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» در سال ۹۸ داد

۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

پوران درخشنده از کلید خوردن فیلم سینمایی «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» در سال ۹۸ خبر داد.

پوران درخشنده کارگردان سینما  با اشاره به سرانجام پروژه سینمایی «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» گفت:

تصمیم دارم تا ساخت این پروژه را به سال آینده موکول کنم، تا شاید روند تولید بهتر شود. البته امیدوارم فضای گرانی و فضای سهمگین بالا بودن هزینه تولید در سینما بشکند، چرا که این فضا برای فیلمساز مستقل وحشتناک و سهمگین است.

وی بیان کرد:

من به عنوان یک کارگردان مستقل می‌خواهم فیلم بسازم، بیش از ۲ سال است که منتظر ساخت این فیلم هستم. حالا که بعد از ۲ سال مخالفت، پروانه ساخت این فیلم صادر شده، شرایط تولید به گونه‌ای است که نمی‌توان شروع به تولید فیلم کرد. در واقع فضای تولید فیلم در ایران به گونه‌ای است که هزینه تولید یک فیلم ۴ برابر شده و این امر برای فیلمساز مستقلی مانند من یک سم و یک درد بزرگ است.

کارگردان فیلم سینمایی «شمعی در باد» توضیح داد:

«هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» نیز مانند دیگر آثار من، نگاه روانشناختی اجتماعی و آسیب شناسانه دارد، معتقدم فیلمی که حرفی برای گفتن نداشته باشد و پیامی برای جامعه خود نداشته باشد، نمی‌تواند تأثیرگذار باشد. به همین دلیل بسیاری از آثار سینمایی تاریخ‌مصرف دارند و خیلی زود فراموش می‌شوند.

وی تاکید کرد:

در این میان برخی از آثار سینمایی، تاریخ مصرف ندارند و هر زمان و برای هر نسلی که نمایش داده شود، باز هم تازه است، چرا که حرف، حرف روز است و نیاز به تکرار آن حرف وجود دارد، تا بتوان روند زندگی در جامعه را تغییر دهیم.

این کارگردان سینما توضیح داد:

برای «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» تحقیقات بسیاری انجام دادم و نزدیک به ۲ سال زمان صرف کردم تا بتوانم پروانه ساخت آن را دریافت کنم، تا در نهایت جامعه با اتفاقاتی که در آن رخ داد، مجوز ساخت این فیلم را برای من گرفت. حالا که می‌خواهم این فیلم را بسازم با مشکل بزرگی مانند سرمایه روبرو هستم.

وی توضیح داد:

طی سه سال گذشته با توجه به ورود پول‌های مختلف، ضربه مهمی به تولید در سینما زده شد، به خصوص در این میان پیش از هر چیز فیلمسازان اجتماعی و مستقل ضربه دیده‌اند. در حال حاضر می‌توان گفت که من امروز از جامعه خود عقب افتاده‌ام، چرا که ۲ سال پیش قرار بود «هیس! پسرها فریاد نمی‌زنند» را بسازم.

درخشنده در پایان گفت:

با توجه به اتفاقاتی که در جامعه رخ داده است، بخشی از تحقیقات خود را دوباره شروع کرده‌ام تا بتوانم نگاه به‌روزتری نسبت به اتفاقات جامعه خود در این پروژه داشته باشم. فیلم‌هایی از این دست می‌تواند علاوه بر سرگرمی مسائلی نیز برای آموزش در جامعه داشته باشد.

منبع: مهر

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette